passo
Basın Odası’nda 2018 yılı değerlendirildi

Basın Odası’nda 2018 yılı değerlendirildi

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası 2018 yılının son programında dinleyicileriyle buluştu. Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu programa Gazeteciler Ahmet Tunca, Polat Yılmaz ve Ertuğrul Sevim yorumlarıyla katıldılar. Programda 2018 yılının önemli olayları konuşuldu. Basın Odası’nın 21. yayın yılına başladığını kaydeden Gazeteci İsmail Akar, “Yorumcu arkadaşlarımızla birlikte nice uzun yıllar mikrofon başında olabilmeyi diliyoruz. Bizleri yalnız […]

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası 2018 yılının son programında dinleyicileriyle buluştu.
Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu programa Gazeteciler Ahmet Tunca, Polat Yılmaz ve Ertuğrul Sevim yorumlarıyla katıldılar.
Programda 2018 yılının önemli olayları konuşuldu.
Basın Odası’nın 21. yayın yılına başladığını kaydeden Gazeteci İsmail Akar, “Yorumcu arkadaşlarımızla birlikte nice uzun yıllar mikrofon başında olabilmeyi diliyoruz. Bizleri yalnız bırakmayan tüm dinleyicilerimize çok teşekkür ederiz. 2018 acısıyla, tatlısıyla geride kalmak üzere. Umarım ki yeni yıl bir öncekini aratmaz. Herkesin yeni yılını şimdiden kutluyor, mutlu ve aydınlık yarınlar diliyoruz. Ülkemiz açısından baktığımızda 2018 yılı çok yoğun geçti. Neredeyse her günün ayrı bir gündemi vardı” şeklinde değerlendirmede bulundu.
“Hayatını kaybedenleri rahmetle anıyoruz”
2018 yılının yoğun gündemli bir yıl olduğunu belirten Gazeteci Ertuğrul Sevim, “Yılın en önemli olaylarından biri Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçildikten sonra bunun seçiminin yapılmasıydı. Bu konuyla ilgili herkes kendi cephesinden yaşananları yorumladı. Ayrıca çok önemli bir operasyon olan Zeytin Dalı harekatı başarıyla gerçekleştirildi. Şeker fabrikalarının özelleştirilmesi de yine yılın önemli olaylarından biriydi. Ayrıca birçok değerli ismi kaybettik. Hayatını kaybedenleri de rahmetle anıyoruz” diye konuştu.
“Yeni yıl her anlamda olumlu geçsin”
2018 yılı boyunca birçok önemli olayın yaşandığını belirten Gazeteci Ahmet Tunca, “Kaşıkçı olayı ve doların yükselmesi yaşanan önemli olaylardan yalnızca ikisiydi. Doların yükselmesiyle birçok ekonomik sıkıntı yaşandı. Ayrıca Suriye’ye girmemiz önemliydi. Ordumuz birçok başarıya imza attı. İşsizlik ne yazık ki 2018 yılında azalmadı. İlimizin eğitimle ilgili problemleri devam etti. Komşu illerimiz eğitimde rekor kırarken biz yerimizde saymaya devam ettik. Umarım ki yeni yılda bu konularda iyileşmeler yaşanır ve yeni yıl her anlamda olumlu geçer” şeklinde görüşlerini açıkladı.
“Yeni yılın güzellikler getirmesini diliyorum”
2018 yılında hayatını kaybeden birçok isim olduğunu belirten Gazeteci Polat Yılmaz, “Münir Özkul, Aydın Boysan, Cemal Safi, Nuray Hafiftaş, Tuna Huş, Ara Güler, Ercan Yazgan gibi birçok değerli ismi kaybettik. Hepsini de rahmet ve saygıyla anıyoruz. Bu isimler toplumun ortak değerleridir. 2018 yılında beni üzen en önemli olay Andımızın yeniden okutulması kararının uygulanmamasıdır. Bu olay beni ve insanlarımızın büyük çoğunluğunu üzmüştür. Yeni yılın güzellikler getirmesini diliyorum” diye değerlendirmede bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır