• Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
  Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
  CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
 • Gün Fm Ziyaretler
  Gün Fm Ziyaretler
 • Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
  Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
 • Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
  Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
 • Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
  Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
 • Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
  Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
 • Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
  Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
Afyon Gün Fm 99.9
Basın Odası’nda Ali Çetinkaya anıldı
Basın Odası’nda Ali Çetinkaya anıldı
Gün FM’de yayınlanan Basın Odası dinleyicileriyle buluştu. Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu Basın Odası programına Gazeteciler Ahmet Tunca ve Ertuğrul Sevim yorumlarıyla katıldılar. Basın Odası programında bu hafta Afyonlu asker...
23 Şubat 2019 15:21
Font1 Font2 Font3 Font4

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası dinleyicileriyle buluştu. Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu Basın Odası programına Gazeteciler Ahmet Tunca ve Ertuğrul Sevim yorumlarıyla katıldılar.

Basın Odası programında bu hafta Afyonlu asker ve devlet adamı Ali Çetinkaya’nın vefat yıldönümü dolayısıyla Çetinkaya anıldı ve yerel seçimlere yaklaşırken son durum değerlendirildi.

Vefat yıldönümünde Afyonlu asker ve devlet adamı Ali Çetinkaya’yı rahmet ve saygıyla andıklarını belirten Gazeteci İsmail Akar, “Çetinkaya, başta Trablusgarp ve Kafkasya olmak üzere birçok cephede savaşmış ve Ayvalık’ta düşmana ilk kurşunu sıkmış korkusuz, iyi bir askerdir. Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı yaptığı dönemde 1200 kilometre demiryolu yaparak, ülkemizi demir ağlarla örmüş büyük bir devlet adamıdır. Ulu Önder Atatürk’ün her zaman yakınında bulunmuş ve hem ilimize, hem de ülkemize önemli hizmetlerde bulunmuştur. Ruhu şad olsun” diye konuştu.

“İlimizde yaptığı eserler saymakla bitmez”

Ali Çetinkaya’yı rahmetle andığını söyleyen Gazeteci Ahmet Tunca “Büyük insanları anlatmak zordur. Çetinkaya ilimizin yetiştirdiği en değerli insanlardan biridir. Cumhuriyetin temellerine Atatürk ve şehitlerimizle birlikte harç koyanlardan biridir. Ali Çetinkaya Afyonludur, Afyon’un içinden çıkmış bir insandır. Babası demirci ustasıdır. Çocukluk yıllarında otoriter kimliğinden dolayı arkadaşları ‘Vezir Ali’ derlermiş. Bursa Askeri Lisesi ve İstanbul’da Harp Okulu’nu bitirdikten sonra ömrü Balkanlarda isyanları bastırmakla geçmiştir. Çetinkaya, Bakanlık döneminde demiryollarını devletleştirmiş ve bu konuda büyük yol kat edilmesini sağlamıştır. Yoksul çocuklarının okutulması için uğraş vermiştir. İlimizde yaptığı eserler saymakla bitmez” şeklinde değerlendirmede bulundu.

“İGM Başkanlığı önemli bir görev”

Yerel seçimlere yaklaşırken bu konuda değerlendirmede bulunan Gazeteci Ertuğrul Sevim, “Ülkemizin en büyük İl Genel Meclisi Afyon’da. Çünkü Afyon büyükşehir olamayan illerin en başında yer alıyor. Büyükşehir olunca İGM, Büyükşehir Belediye Meclisi’ne dönüşüyor. İlimiz İGM’nin bütçesi de oldukça yüksek. Afyon bir ucundan bir ucuna 220 km uzaklıkta. Kimi Avrupa ülkelerinden daha fazla nüfusa sahibiz. Şu an Ak Parti’de İGM’de ilk sırada mevcut Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ilk sıradan aday. Bana göre İGM Başkanlığı önemli bir görev. Çünkü yerel meclisin başındaki isim. İGM’de 5 oturuma katıldığınızda 1300 TL para alıyorsunuz. Komisyonlarda da görev alırsanız ek ücret alıyorsunuz” diye görüşlerini açıkladı.

Gazeteci Polat Yılmaz il dışında bulunduğu için bu hafta Basın Odası programına katılamadı.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa