passo
Basın Odası’nda gündem konuşuldu

Basın Odası’nda gündem konuşuldu

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası dinleyicileriyle buluştu. Bu hafta Basın Odası’nda Gazeteciler Ahmet Tunca ve Polat Yılmaz, gündemdeki kız ve erkek öğrencilerin birlikte kaldığı evlere denetleme yapılacağı konusunu değerlendirdiler. “Bu açıklamalar doğru değildir” Konunun Ak Parti’nin Kızılcahamam’daki toplantısında konuşulduğunu kaydeden Gazeteci Polat Yılmaz, “Konu basına yansıdığından beri bir haftadır gündemde tartışılıyor. Toplumumuzda yaşayan herkesin muhafazakârlık […]

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası dinleyicileriyle buluştu.

Bu hafta Basın Odası’nda Gazeteciler Ahmet Tunca ve Polat Yılmaz, gündemdeki kız ve erkek öğrencilerin birlikte kaldığı evlere denetleme yapılacağı konusunu değerlendirdiler.

“Bu açıklamalar doğru değildir”

Konunun Ak Parti’nin Kızılcahamam’daki toplantısında konuşulduğunu kaydeden Gazeteci Polat Yılmaz, “Konu basına yansıdığından beri bir haftadır gündemde tartışılıyor. Toplumumuzda yaşayan herkesin muhafazakârlık temelinde bir takım duyarlılıkları mutlaka vardır. Kızlı-erkekli öğrencilerimiz bir yerde kalsın diye kimse bu düşünceyi savunmaz. Ancak bir toplumu dizayn ederken sadece bir görüşün referans alınması toplumun ana dinamiklerinde tahribata yol açıyor. Yandaş olarak görülen yazarlardan ve Ak Parti’den bile Başbakan’ın bu açıklamalarına itirazlar geldi. Arınç ise katıldığı bir televizyon programında kırıldığını anlattı. Anadolu’da üniversiteler yeni yeni kuruluyor. Şimdi bu açıklamalar toplumun gözünde üniversitelileri gayriahlâkî yaşayan gençler olarak lanse edecektir. Bu açıklamalar doğru değildir. Üniversitelerin toplumla bütünleşmesini engeller” dedi.

“Ülkemizde başka sıkıntı yok mu?”

Başbakan’ın bu konudaki açıklamalarından sadece muhalefetin değil kendi partisinden bazı isimlerin de rahatsız olduğunu belirten Gazeteci Ahmet Tunca, “Sanki tüm öğrencilerimiz kız erkek beraber kalıyorlar. Bu açıklamalar tüm çocuklarımızın ahlaksız olduğu gibi bir düşünce geliştirebilir. Başbakan birleştirici ve bütünleştirici açıklamalar yapmalıdır. Bulunduğu makam bunu gerektirir. Başbakan kucaklayıcı olmalıdır. Başbakan Gezi olaylarından bu yana gençlerden rahatsız. O olaylardan beri birkaç defa gençlerle ilgili olumsuz söylemlerde bulundu. Çapulcular dedi. Lafı geldiğinde gençlere geleceğimizin teminatı diyoruz. Demek ki geleceğimizin teminatı bu çapulcular. Bu açıklamalar bence doğru değildir. Başbakan’ın bu konuyla ilgili daha açık bir demeç vererek düzeltmesini ben bekliyorum. Ülkemizde başka sıkıntı yok mu? Yüzlerce sıkıntı var. Ekonomi, eğitim, işsizlik, enflasyon, çiftçilerin sorunları ve daha pek çok sorun almış başını gidiyor. Başbakan öğrenci evleriyle ilgili açıklamalar yapıyor. Ben bunu doğrusu yadırgıyorum. Bu durum abesle iştigaldir” diye değerlendirmede bulundu.

Programın son bölümünde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 75. yıldönümü dolayısıyla Atatürk anıldı.

Bu hafta Basın Odası’na Gazeteciler İsmail Akar ve Ertuğrul Sevim il dışında bulundukları için katılamadılar.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır