• Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
  Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
  CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
 • Gün Fm Ziyaretler
  Gün Fm Ziyaretler
 • Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
  Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
 • Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
  Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
 • Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
  Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
 • Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
  Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
 • Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
  Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
Afyon Gün Fm 99.9
“Basınımız güç şartlarda görevini yapıyor”
“Basınımız güç şartlarda görevini yapıyor”
Basın Yayın Enformasyon Afyonkarahisar İl Müdürü Cemil Paslı Gün FM’de yayınlanan Gündem programına konuk olarak katıldı. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sorularını yanıtlayan Paslı 24 Temmuz Gazeteciler ve...
26 Temmuz 2017 17:24
Font1 Font2 Font3 Font4

Basın Yayın Enformasyon Afyonkarahisar İl Müdürü Cemil Paslı Gün FM’de yayınlanan Gündem programına konuk olarak katıldı. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sorularını yanıtlayan Paslı 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nın ilimizde birlik ve beraberlik içerisinde kutlandığını söyledi.

Basın mensuplarımızın 24 Temmuz Basın Bayramlarını kutluyorum”

24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nın ilimizde çeşitli programlarla kutlandığını söyleyen Paslı, “24 Temmuz dolayısıyla Belediye Başkanımızın verdiği kahvaltıya, ardından Valimizin verdiği akşam yemeğine tüm basın mensuplarımızla birlikte katıldık. Ertesi gün ise Sayın Rektörümüz yine basın mensuplarına bir kahvaltı verdi. Yazılı, görsel ve işitsel medyada emek veren tüm basın mensuplarımız güç şartlarda görevlerini yapıyorlar. Gönlümüzden geçen elbette daha iyi şartlarda çalışmalarıdır. Bir kez daha tüm basın mensuplarımızın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramlarını kutluyorum” şeklinde konuştu.

“Kadınlarımızın basın sektöründe daha fazla çalışmalarını arzu ediyoruz”

Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nden alınan kayıtlara göre basın sektöründe 8858 kişinin çalıştığını kaydeden Paslı, “Ülkemizde toplam 1122 gazete bulunuyor. Çalışan 8858 kişinin 6199’u erkek, 2659’u ise kadın. Kadınlarımızın basın sektöründe daha fazla çalışmalarını arzu ediyoruz. Yine bu toplam sayıdan 3717 basın mensubu basın kartı hakkına sahip. 1464 kişi ise İletişim Fakültesi mezunu. Basın çalışanlarından 4946’sı ilköğretim, 952’si ise yüksek meslek yüksek okulu mezunu” diye değerlendirmede bulundu.

Bugüne kadar dört kitap yazdığını söyleyen Basın Yayın Enformasyon Afyonkarahisar İl Müdürü Cemil Paslı, kitaplarını okumak isteyenlerin internetten ulaşabileceklerini kaydetti.

Yayın sonrası Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar ile de görüşen Paslı Gün FM’in başarılı yayınlarının devamını diledi. Akar ise Paslı’ya yayın dolayısıyla teşekkür etti.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa