• DOLAR
  $1.770,26
 • EURO
  $0,3816
 • ALTIN
  $28.917,95
 • BIST
  101,6357
BASININ DEĞERİ BİR KEZ DAHA ANLAŞILDI

BASININ DEĞERİ BİR KEZ DAHA ANLAŞILDI

24 Temmuz Türk basınından sansürün kaldırılışının 108. yılı münasebetiyle açıklama yapan Afyonkarahisar Gazeteciler Cemiyeti ikinci Başkanı İsmail Akar, “Basın 15 Temmuz FETÖ darbe girişiminde darbenin karşısına dimdik durdu, demokrasi ve cumhuriyete sahip çıktı. İşte son gelişmede gösteriyor ki sansür kabul edilemez” dedi. “Basın emekçileri gelecek kaygısı taşıyor” Basın özgürlüğünden söz edilebilmesi, demokrasimizin sağlıklı işleyebilmesi ve […]

24 Temmuz Türk basınından sansürün kaldırılışının 108. yılı münasebetiyle açıklama yapan Afyonkarahisar Gazeteciler Cemiyeti ikinci Başkanı İsmail Akar, “Basın 15 Temmuz FETÖ darbe girişiminde darbenin karşısına dimdik durdu, demokrasi ve cumhuriyete sahip çıktı. İşte son gelişmede gösteriyor ki sansür kabul edilemez” dedi.
“Basın emekçileri gelecek kaygısı taşıyor”
Basın özgürlüğünden söz edilebilmesi, demokrasimizin sağlıklı işleyebilmesi ve düşünce özgürlüğünün toplumun tüm kesimlerince yaşanabilmesinin basının önündeki engellerin kaldırılmasıyla mümkün olduğunu açıklayan AGC 2. Başkanı Akar ‘ Günümüzde gün geçtikçe işsiz gazeteci sayısı artıyor. İşine devam eden gazeteciler ise aylarca maaş alamıyor. Emeklerinin karşılığını almadan çalışmaya devam ediyor. Çünkü basın emekçileri gelecek kaygısı taşıyor. Güvencede değiller’ dedi.
“Daha fazla demokrasi ve daha fazla basın özgürlüğü”
“Yazılı görsel, internet ve işitsel medya çalışanlarının üzerinde sansür Demokles’in kılıcı gibi hep dolanmaktadır” diyen Akar, “Sansür kaldırılmamış, günümüzde artmıştır. Bu nedenle daha fazla demokrasi ve daha fazla basın özgürlüğü diyoruz. Basın halkın gözü kulağı ve sesi olmalı, milletin müşterek sesi olmadan basın bayramı kutlamak günü savuşturmak öte bir anlam taşımaz” görüşünü ifadelendirdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır