• Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
  Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
  CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
 • Gün Fm Ziyaretler
  Gün Fm Ziyaretler
 • Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
  Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
 • Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
  Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
 • Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
  Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
 • Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
  Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
 • Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
  Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
Afyon Gün Fm 99.9
Başka Afyon yok
Başka Afyon yok
Başka Afyon yok “Gazetecilik birilerinin yayınlanmasını istemediği haberleri yazmaktır, gerisi halkla ilişkilerdir” (G.Orwell Günümüzde gerçek anlamda habercilik yapanların sayısı oldukça azaldı. Çok sayıda kişi gazetecilik adı altında halkla ilişkilere katkı...
15 Ekim 2020 21:52
Font1 Font2 Font3 Font4

Başka Afyon yok

“Gazetecilik birilerinin yayınlanmasını istemediği haberleri yazmaktır, gerisi halkla ilişkilerdir” (G.Orwell
Günümüzde gerçek anlamda habercilik yapanların sayısı oldukça azaldı. Çok sayıda kişi gazetecilik adı altında halkla ilişkilere katkı sunmaya devam ediyor.
Gazeteci soru sorarken gerçek haberci veya halkla ilişkiler elemanı olduğunu belli eder.
25 yıldır yayın hayatında olan Gün FM i bir anlamda sesli gazete haline getirdik.
Özel söyleşiler yaparak gelen konuklara kamuoyu adına merak edilenleri sorduk. Cevabını aldık. Bu söyleşileri yazılı ve internet medyasına da servis ettik.Sağolsun meslektaşlarımız bu haberlere genişçe yer verdiler.

İl Başkanı bizim yayın sonrası belli oldu
10 günlük süreç içinde radyoya gelen konukların açıklamalarını haberlerde okudunuz. Burada biraz perde arkasını anlatmak istiyorum
Önce Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi ve Afyonkarahisar Milletvekili Prof.Dr Veysel Eroğlu’nu konuk ettik. O günlerde Ak Pati İl Başkanı adayı olan 4 kişi Ankara da istişare görüşmesindeydi.
Veysel Hoca oldukça dinç ve neşeli görünüyordu. Kafasındaki adayın atanacağını adeta biliyordu. Keyifli bir sohbete Afyon bükmesi ve çay eşlik etti. Yayına girdik .Hiç kimse ve partiyi suçlamadan icraatlarını anlattı.Önceki İl Başkanı Hüseyin Sezen’e hizmetlerinden dolayı teşekkür etti ve Genel Merkezde Sezen’e yeni bir görev verileceğini de ekledi.
Yayın devam ederken çok üst düzey bir telefon geldi.Biz yayını bitirdik ve odadan çıktık.
Eroğlu uzun bir telefon görüşmesi yaptı. İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay olduğu belli olmuştu.Fakat bunu özel bir bilgi olmasından dolayı bizde bir süre saklı kalmasını istedi.

Veysel Hoca farkı
Veysel Hoca radyodan ayrılırken kendi elleriyle bükmeyi peçeteye sardı.’Bunu şoföre vereceğim. Bu onun nasibi’ diyerek elleriyle araçta bekleyen yol arkadaşına verdi.
Bu davranışı beni oldukça etkiledi
Çünkü yıllar öncesi bir gurup Belde Belediye Başkanları ile Ankara’da karşılaştık.
O dönem nüfusu 2 bin altında olan beldelerin kapanması gündemde. Sandıklı da ki her partiden olan 7 belde başkanı Ankara yı mesken tutarak bu kapanmanın önüne geçmeye çalışıyor. Birlikte yemek yedik.Baktım ki tüm başkanlar kendi makam araçlarıyla gelmiş ve araçlarında özel şoförü var.O şoförler yemek masasında yoklar.Dikkatimi çekti ve sordum.’Neden bu arkadaşlar sizinle masada değil dışarıda bekliyor’ Dediler kj ‘Bu bugüne özel değil her zaman böyle..Onlar bir şekilde karnını doyurur’’
Yani bir tarafta 11 yıl bakanlık yapmış kendine ikram edilen iki bükmenin birisini yol arkadaşına ayıran sevgi adamı. Diğer tarafta ise küçük kasabanın politikacıları….

Basın Yayın Derneği
Geçen hafta Sezer Küçükkurt başkanlığındaki Basın Yayın Derneği yönetimi radyomuzu ziyaret etti.Radyonun 25. Senesinde pandemi üst düzeyde devam ettiğinde Basın Yayın Derneği ertelediği ziyaretini yerine getirmişti. Bu ziyarette gazeteci dostlarımız önemli değerlendirmelerde bulundu. Mesleki sorunları ele aldık. Bundan sonrası günlerde Basın Yayın Derneği olarak izleyeceğimiz yol haritasını değerlendirdik.
Hoş bir sohbet sonrası hep birlikte Ak Parti İl Başkanı Uluçay’a hayırlı olsun ziyaretini yaptık. İlimizdeki medyada yaşanan sıkıntıları anlattık. KDV nin böylesi sıkıntılı dönemde yüzde 18 yerine bir süreliğine de olsa yüzde 1 e düşmesi gerektiğini talep ettik.Aynı zamanda Mali Müşavir olan Hüseyin Ceylan Uluçay bu talepleri Cumhurbaşkanımıza bir rapor halinde ileteceği sözünü verdi.

Zeybek Başkan ilk kez konuk oldu
Radyoda bir başka konuğumuz Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’ti. Başkan Zeybek ilk kez bir radyoya konuk oluyordu.Yayın öncesi her türlü soruyu sorabileceğimizi söyledi..Oldukça sakin ve rahat biçimde tüm sorularımıza içtenlikle cevap verdi.
Bir önceki Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ın siyasi yol arkadaşı olduğunu ve aralarında bir meselenin olmadığını sorumuz üzerine uzun uzun anlattı.
Tabii ki Afyonkarahisar yaptığı hizmetleri ve bundan sonra yapılacakları da Zeybek Başkan yayında paylaştı.
Yayın sonrası yanında Başkan Yardımcısı Süleyman Karakuş ve Özel Kalem Müdürü Mehmet Savaş olduğu ortamda sohbete devam ettik. Zeybek başkan diyetteydi ve sadece su içti.
FETÖ ye karşı keskin ve net tutumu herkes tarafından takdir gören Başkan Mehmet Zeybek o dönemlerde yaşadıklarını sohbet ortamında anlattı.Ve bir şeyin altını çizdi.’Bu FETÖ cüler ile mücadele devam etmeli.Bunlar bitmiş değil bir yerlere sindiler ama daha bitmedi’ diyordu.

Vali Gökmen Çiçek ‘Gençler kitap okuyun’
Salı günü ise Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek yayındaydı. Genç yaşta bu ülkeye en üst düzeyde hizmet etme şansını yakalayan bir isim Gökmen Çiçek.
Yayına girmeden önce telefon görüşmesi sıklaştı. O dakikalarda o gün Valiliğin aldığı yürüyüş eylem toplanma vb kısıtlamalar getiren karara atıf yapılarak ‘Cumhuriyet Bayramı kutlanmayacak mı?’ sorusu gündeme gelmişti.
Yayında Vali Çiçek’e sordum.’Böyle bir şey mümkün olur mu.Bu sorunuz içinde ayrıca teşekkür ediyorum.diyerek söze başlayan Vali‘Pandemi koşulları da dikkate alınarak Cumhuriyet Bayramını coşkuyla kutlayacağız.Kutlamalara bizzat bende katılacağım’ dedi.
Ve Vali Çiçek kitap okunması konusunda önemli mesajlar verdi.’Yorucu bir gün donrası eve çekildiğimde hergün mutlaka kitap okurum.Kitap alır beni başka dünyalara götürür.Günlük hadiselerden uzaklaştırır.Yorgunluğumu alır.Başka bir pencere açar .İşte bu yüzden özelikle genç kardeşlerimin kitap okumalarını öneriyorum’ dedi.
Yayın öncesi ve yayın sonrası yaptığımız sohbette koca bir yüreği ve aynı büyüklükte vicdanı olan birisi vardı karşımızda.ve bu sohbette zaman su gibi aktı geçti.
Radyodan ayrılırken Vali Gökmen Çiçek her 120 günde yayına geleceğini ve vatandaşlarla radyo aracılığı ile buluşmaya devam edeceğini ekledi.
Radyo ya bir ziyaretten gelen Vali Çiçek bizden de başka bir toplantıya geçiyordu.
Şunu söyleyeyim günde 17/18 saat mesai harcayan ve ekibi ile uyumlu çalışan bir Vali^ye sahip olan Afyonkarahisar oldukça şanslı.
Bu arada Vali nin bu yakın ve samimi duruşunu istismar edilmemesi de lazım.
Yazılı görsel işitsel ve internet medyası her daim halkın gözü kulağı ve sesi olması lazım
.İşte bu yüzden yazımıza habercilik tanımı ile başladık.
Yapılan yatırım hizmet ve icraatları anlatan medya aynı zamanda eksik olanları yanlış ve hatalı olanları da yazabilmeli.
Doğrusunu isterseniz gazeteci işini yaparken sarraflardaki terazi hassasiyetiyle dengeyi sağlamalı.
Sonuçta halkla yönetenler arasında bir köprü olmak kolay değildir.
Her daim söylüyoruz siyasetçinin, bürokratın ve gazetecinin ortak bir hedefi var.
Daha güzel bir Afyon ve Daha güzel bir Türkiye
Mutlu ve aydınlık yarınlara…


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa