passo
Başkan Bozkurt Gün FM’e konuk oldu

Başkan Bozkurt Gün FM’e konuk oldu

Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt Gün FM’de yayınlanan Gündem programına konuk olarak katıldı. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sunduğu yayında konuşan Bozkurt çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi. Ak Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı’nın ülke çapında Ak Partili belediyeler arasında düzenlemiş olduğu ve bine yakın belediyenin katıldığı proje yarışmasında Şuhut Belediyesi’nin Prof. Dr. Veysel Eroğlu İş […]

Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt Gün FM’de yayınlanan Gündem programına konuk olarak katıldı. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sunduğu yayında konuşan Bozkurt çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi.

Ak Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı’nın ülke çapında Ak Partili belediyeler arasında düzenlemiş olduğu ve bine yakın belediyenin katıldığı proje yarışmasında Şuhut Belediyesi’nin Prof. Dr. Veysel Eroğlu İş Merkezi projesiyle ödül aldığını söyleyen Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt, “Uzun bir değerlendirme sürecinin ardından projemizin ödül aldığını öğrendik. Gururumuz Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun ismini verdiğimiz İş Merkezimizin ödül alması bizler için ayrı bir anlam ve önem taşıyor. Projemiz büyük ölçekli bir projeydi. Bu projede emeği olan birçok kişi var. Emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Ödülümüzü Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan’ın elinden almak bizler için büyük bir mutluluk kaynağı oldu. Ödülümüzü ilçemize, tüm Afyonkarahisar’a ithaf ediyorum. Bizlere her konuda destek olan Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na da şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

“Güzel bir tanıtım yaptık”

Geçtiğimiz ay İstanbul’da düzenlenen tanıtım günlerine Şuhut Belediyesi olarak katıldıklarını söyleyen Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt, “Şuhut Kaymakamımızla birlikte ilçemizi en iyi şekilde tanıtabilmek adına hazırlandık ve tanıtım günlerimizde yerimizi aldık. Standımızı ziyaret edenler bize olumlu geri dönüşlerde bulundular. Güzel bir tanıtım yaptık. Bende bu vesile ile İstanbul’da bizleri yalnız bırakmayan tüm ziyaretçilerimize teşekkür ediyorum. Bu tanıtım günleri ilk kez düzenlenmesi dolayısıyla bazı eksiklikler olmuş olabilir. Anca bu eksiklikleri önümüzdeki yıllarda yapacağımız etkinliklerde elbirliği ile aşacağımızı düşünüyorum” diye değerlendirmede bulundu.

“İlçemizde yaklaşık 40 km’lik hat döşenmesi çalışmaları başladı”

Şuhut’ta doğalgaz çalışmalarının devam ettiğini belirten Başkan Bozkurt, “Uzun yıllar süren çalışmaların sonunda ilçemize doğalgazı getirmeyi başardık. Abonelik için gerekli sayıya ulaşıp BOTAŞ yetkililerine müracaatta bulunduk. 2 ay önce ilçemizde fiilen doğalgaz şebeke hattının yapımına başlandı. Bu yıl içerisinde ilçemizde yaklaşık 40 km’lik hat döşenmesi çalışmaları başladı. Doğalgaz yatırımları oldukça maliyetli yatırımlar. İlçemize doğalgaza gelmesi devletimizin vatandaşlarına hizmet etme bilincinin ne kadar yüksek olduğunun bir göstergesi. Doğalgaz çalışmaları neticesinde bazı yollarda sıkıntılar oluştu. Ama sabrın sonu selamettir diye bakmak lazım. Doğalgaz çalışmaları sonrası bozulan yolların onarımını yapıyoruz” dedi.

“Muharrem Boyer Hocamız Şuhut’un tarihiyle ilgili bir kitap hazırlıyor”

Şuhut’ta birçok alanda çalışmaların sürdüğünü kaydeden Başkan Bozkurt, “Araştırmacı Muharrem Boyer Hocamız Şuhut’un tarihiyle ilgili bir kitap hazırlıyor. Çalışmalar sona ermek üzere. Ortaya güzel bir eser çıkacak. Tarihe meraklı olan herkesin ilgisini çekeceğimi düşünüyorum. Yine ihtiyaç gereği ilçe mezarlığımızın yanında bulunan alanda yeni mezar yerleri oluşturduk. Modern bir yapıda inşa edilen ilçe mezbahanemizi ilçemize kazandırmaktan mutluluk duyuyoruz” şeklinde konuştu.

Yayın sonrası Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar ile görüşen Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt Gün FM’in başarılı yayınlarının devamını diledi. Akar ise Şuhut’a yapılan çalışmaları duyurmaktan büyük mutluluk duyduklarını kaydederek Başkan Bozkurt’a teşekkür etti.

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır