passo
Başkan Çoban ‘Salih Sel ve Afjet Afyonspor’a başarılar diliyorum’

Başkan Çoban ‘Salih Sel ve Afjet Afyonspor’a başarılar diliyorum’

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban 2017 yılı çalışmalarını Gün FM’de katıldığı Gündem programında değerlendirdi. Gün FM’de  Gazeteci İsmail Akar’ın konuğu olan Başkan Çoban, ‘Salih Ağabey tekrar Afjet Afyonspor başkanlığına geldi. Hayırlı olsun. Sel ve Afjet Afyonspor’a başarılar diliyorum’ dedi.   BÜYÜKŞEHİR ŞUBAT AYINDA ÇIKABİLİR Afyonkarahisar’ın Büyükşehir olması için Şubat ayında kararın çıkması gerektiğine vurgu yapan […]

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban 2017 yılı çalışmalarını Gün FM’de katıldığı Gündem programında değerlendirdi. Gün FM’de  Gazeteci İsmail Akar’ın konuğu olan Başkan Çoban, ‘Salih Ağabey tekrar Afjet Afyonspor başkanlığına geldi. Hayırlı olsun. Sel ve Afjet Afyonspor’a başarılar diliyorum’ dedi.

 

BÜYÜKŞEHİR ŞUBAT AYINDA ÇIKABİLİR

Afyonkarahisar’ın Büyükşehir olması için Şubat ayında kararın çıkması gerektiğine vurgu yapan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, ‘Malumunuz üzere seçim yasası  gereği büyükşehir uygulamasının faaliyete geçmesi için  seçimlerden bir yıl önce kararın çıkması, Sayın Cumhurbaşkanımızın onaylaması ve Remi Gazetede yayınlanması gerekiyor. Bu nedenle Şubat sonu ve mart başında kararın çıkmasını bekliyoruz. 81 ilin 30’u, yani nüfusun yüzde 76’sı büyükşehir sınırları içinde hizmet alıyor. Geriye kalan yüzde 26 kısım 51 ilde yaşıyor. Burada altını çizmemiz gereken konu Afyonkarahisar 720 bin kişi var ve 14 km alanı kapsıyor .İstanbul 15 milyon kişi 4 km hizmet alıyor. Büyükşehir avantajları dezavantajlarından fazla. Bu nedenle kararın çıkmasını bekliyoruz. Daha önce  açıkladığım gibi üçüncü kez başkanlığa adayım’ dedi.

 

35 BİN TURİST BEKLİYORUZ

Dünya motokros yarışlarının 1-2 Eylül tarihinde ilimizde yapılacağını anlatan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, ‘Tanıtım için büyük bir fırsat yaklaşık 2 milyar kişi medya aracılığı ile takip edecek. 10 bin yabancı olmak üzere 35 bin kişiye yakın konuk bekliyoruz  Mevcut otellerimiz yetersiz bile kalabilir. Gazlıgöl, Sandıklı, Bolvadin’deki termal tesisler hatta yakın illerimize akın edecekler. Şimdiden bir grup otelimizin birisinde rezervasyon yaptırdı. 15 dalda yarışlar yapılacak. İmzaladığımız sözleşmeye göre 2018-2019 yarışları ilimizde olacak. Fakat 2020 opsiyonlu olacak. Çok sayıda televizyon kanalı ve internet sitelerinde ulusal ve uluslarası medya aracılığı yarışlar anlatılırken ilimiz tanıtılacak. Her yarışın arasında bir dakikalık Türkiye Afyonkarahisar tanıtım filmlerini koyacağız. Pistlerin yapılması konusunda  çalışmalarımız sürüyor.Sonuçta ilimizin tanıtımına büyük bir katkı sağlayacağız’ diye konuştu.

 

5.ALT GEÇİT SAHİTPATA’YA OLACAK

İlimizdeki trafik meselesini çözmek için köprülü kavşak yanında alt geçit çalışmalarına devam ettiklerini söyleyen Başkan Çoban, ‘Trafik her ilin  büyük meselesi. Mesai başlangıcı ve bitişinde Maliye Kavşağından Park Afyon arasındaki sıkışıklığında farkındayız. Normal saatlerinde trafik akışında mesele yok aslında. Beşinci.alt geçiti Sahitpata’da Şehitler Camisinin yakınlarında yapacağız’ dedi.

Bu arada 5-7 Nisan tarihleri arasında 8.Afyonkarahisar Sempozyumunun yapılacağını söyleyen Başkan Çoban, ‘Valimiz Mustafa Tutulmaz, ben ve Rektörümüz Mustafa Solak’ın onur kurulundan oluşan sempozyum çalışmaları sürüyor. Şu ana kadar 20’den fazla bildiri geldi. Bu sempozyum sayesinde de ilimizin tanıtımına katkı sağlıyoruz’ şeklinde konuştu.

 

1194 İŞÇİ KADROYA GEÇİYOR

Taşeran işçilikte Afyonkarahisar Belediyesinden 1344 başvuru alındığını ve 1194 başvurunun işleme koyduğunu anlatan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, ‘Burada alınan kıstas yapılan işin yüzde 70’nin hizmet yani emekten olması gerekiyor. Bu yasa gereği böyle. Bakın biz yemekhane ve Veteriner kısmındaki çalışanlarımızı bu uygulamadan faydalandıramadık. Ancak burada çalışan personelimize şimdiden söylüyorum. Diğer personelden farksız olarak çalışmalarına devam edecekler. Ne maaşlarında ne sosyal haklarında kayıp olmayacak. Buradan bunun sözünü veriyorum.İçleri rahat olsunlar’ dedi.

 

AFJET AFYONSPOR’A SAHİP ÇIKIYORUZ

Afyokarahisar’daki futbol, voleybol ve basketbola belediye olarak büyük destek verdiklerini ve kuruluş çalışmalarını anlatan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban soru üzerine İGM Başkanı Salih Sel ile problemlerinin olmadığını belirterek, ‘Salih Ağabey Afjet yönetiminde. Afyonspor’a en büyük destek Afjet’ten geliyor. Yani bir tarafta veren diğer tarafta alan el olunca Yeminli Mali Müşavirin uyarısı üzerine  kendi isteği ile Başkan Sel başkanlığı bırakmıştı. Ali Rıza Gürakar başkan oldu. Büyük maddi ve manevi destek verdi. Bakın Başkan Gürakar 450 bin, yönetimindeki Mehmet Kumartaşlı 550 bin para desteği sağladılar. Kendilerine teşekkür ediyorum. Gürakar Başkan, babasının sağlık sorunları yüzünden görevden ayrıldı ve Salih Sel tekrar başkanlığa geldi. Kendisine ve Afjet Afyonspor’a başarılar diliyorum. Biz bir ekibiz. Ne öncesi ne sonrasında Salih başkan ile aramızda mesele olmadı. Çünkü Salih Sel’e  ilk baştan kulübün başına sen geçmelisin diyerek göreve talip olmasını isteyen benim. Biz yılların yol arkadaşıyız ve aynı ekibin içindeyiz’ dedi.

Yayının son bölümünde ülkenin birlik ve beraberliğine vurgu yapan Başkan Çoban Necip Fazıl Kısakürek’in Sakar ya isimli şiirini okudu.

Yayın sonrası 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Başkan Çoban’ın getirdiği pasta Başkan Çoban, Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar, Gazeteci İsmail Akar, Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir ve Afyonkarahisar Belediyesi Özel Kalem Müdürü Mehmet Savaş tarafından stüdyoda kesildi.

Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar Başkan Çoban’a yayın dolayısıyla teşekkür etti. Başkan Çoban ise Gün FM’in bilgilendirici yayınlarının devamını diledi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır