passo
Başkan Ege ‘Başvurular Başladı’

Başkan Ege ‘Başvurular Başladı’

Türkiye Emekliler Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Ahmet Ege emeklilerin konut başvurusunun bugün başladığın açıkladı. “300 emeklimiz 27 Ocak 2016 tarihinde noter huzurunda hak sahibi olacak” Gün FM de Gazeteci İsmail Akar’a konuk olan Ahmet Ege şunları söyledi: “Başvurular 9 Aralık Çarşamba günü başlıyor ve 31 Aralık tarihinde sona eriyor. Kendi ve eşi adına konut sahibi […]

Türkiye Emekliler Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Ahmet Ege emeklilerin konut başvurusunun bugün başladığın açıkladı.
“300 emeklimiz 27 Ocak 2016 tarihinde noter huzurunda hak sahibi olacak”
Gün FM de Gazeteci İsmail Akar’a konuk olan Ahmet Ege şunları söyledi: “Başvurular 9 Aralık Çarşamba günü başlıyor ve 31 Aralık tarihinde sona eriyor. Kendi ve eşi adına konut sahibi olmayan 300 emeklimiz 27 Ocak 2016 tarihinde noter huzurunda hak sahibi olacak. Başvuru yaparken Halk Bankası şubesine nüfus cüzdanı fotokopisi, emekli belgesi ve 500 Tl ödeme yapacak. Kurada çıkmayan emekli bu parayı geri alacak”
“Merkez, köy ve kasabalarda oturan emeklilerimiz başvuru yapacak”
Konut projesine ilçelerde oturanların faydalanamayacağının altını çizen Ege, “Afyonkarahisar merkez, köy ve kasabalarda oturan emeklilerimiz başvuru yapacak. Kendi ve eşi üzerine bağ, bahçe arsa olması sorun değil. Konut varsa bu başvurular boşa gitmiş olur. Emeklilerimiz bu konuda duyarlı ve dikkatli olması lazımdır” dedi.
“Üye sayımız 8 bine ulaştı”
Emekli Derneği Şube Başkanı Ahmet Ege üç yıl önce bin 600 olan üye sayısının bugünlerde 8 bin kişiye ulaştığını sözlerine ekleyerek, “Bu konuda bizlere destek olan Bakanımız Veysel Eroğlu, Belediye Başkanımız Burhanettin Çoban ve TOKİ yönetimine şükranlarımızı sunuyoruz. Bu proje tek etaplık bir proje değil.3 bin m2 alana TOKİ’nin yapacağı konutlardan 2 artı 1 80 m2 alanında yeni konutlarda yapılacak” diye sözlerini bitirdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır