passo
“Bayat kiliminden sonra mantarıyla da tanınacak”

“Bayat kiliminden sonra mantarıyla da tanınacak”

Afyonkarahisar Kadın Kültür Evleri ve Gün FM işbirliğinde düzenlenen Kadına Dair programına Bayat Kadın Kültür Evi Müdiresi Hülya Gümüş Güldoğan, Kadın Kooperatifi Başkanı Dilek Ede ve Kadın Kooperatifi Üyesi Sıddıka Köksoy konuk oldular. Programda Bayat Kadın Kültür Evi yetkilileri çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdiler. İstiridye mantarı, hasır sepet ve peynir üretiminde bulunduklarını söyleyen Bayat Kadın Kültür […]

Afyonkarahisar Kadın Kültür Evleri ve Gün FM işbirliğinde düzenlenen Kadına Dair programına Bayat Kadın Kültür Evi Müdiresi Hülya Gümüş Güldoğan, Kadın Kooperatifi Başkanı Dilek Ede ve Kadın Kooperatifi Üyesi Sıddıka Köksoy konuk oldular.
Programda Bayat Kadın Kültür Evi yetkilileri çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdiler.
İstiridye mantarı, hasır sepet ve peynir üretiminde bulunduklarını söyleyen Bayat Kadın Kültür Evi Müdiresi Hülya Gümüş Güldoğan, “Zaman içinde ürünlerimiz çeşitlenecek. Kadınlarımız üretiyor ve ekonomiye büyük katkılar sunuyorlar. Mutlu ve gururluyuz” şeklinde değerlendirmede bulundu.
“Hem bilgileniyor, hem de üretiyorlar”
Kadınların Kültür Evi’ne sahip çıktıklarını belirten Kadın Kooperatifi Başkanı Dilek Ede, “Ben aynı zamanda Bayat’ta mahalle muhtarıyım. Kadınlarımız sürekli Kadın Kültür Evi’ne gelip gidiyorlar. Hem bilgileniyor, hem de üretiyorlar. Bayat kilimimizden sonra istiridye mantarımız da marka haline gelecek” diye konuştu.
“Tüketim toplumundan üretime doğru geçiyoruz”
Kadın Kültür Evleri projesi nedeniyle Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek ve Saygıdeğer eşleri Sümeyra Çiçek Hanımefendiye teşekkür ederek sözlerine başlayan Kadın Kooperatifi Üyesi Sıddıka Köksoy, “Benim için en önemlisi kadınlarımızın el becerileri ile bir şeyler oluşturması ve bunu ekonomik kazanca dönüştürmesidir. Tüketim toplumundan üretime doğru geçiyoruz” diye konuştu.
Bayat Kadın Kültür Evi yetkilileri Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar’a yaptıkları el işi makrome çalışmasını yayın anısına hediye ettiler.
Yayın gün anısına çekilen fotoğraflar ile son buldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır