passo
‘Ben her zaman AK Parti’nin neferiyim’

‘Ben her zaman AK Parti’nin neferiyim’

Afyonkarahisar’ın en çok dinlenen radyoları arasında yer alan Gün FM’de Gazeteci İsmail Akar’ın sorularını yanıtlayan AK Parti milletvekili aday adayı Hakan Dilek, “Ben AK Parti’nin neferiyim. Ülkemiz, milletimiz, Türk coğrafyası ve İslam dünyası açısından çok önemli olduğuna herkesin hemfikir olduğu 14 Mayıs Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçiminde AK Parti’den milletvekili aday adayı […]

Afyonkarahisar’ın en çok dinlenen radyoları arasında yer alan Gün FM’de Gazeteci İsmail Akar’ın sorularını yanıtlayan AK Parti milletvekili aday adayı Hakan Dilek, “Ben AK Parti’nin neferiyim. Ülkemiz, milletimiz, Türk coğrafyası ve İslam dünyası açısından çok önemli olduğuna herkesin hemfikir olduğu 14 Mayıs Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçiminde AK Parti’den milletvekili aday adayı oldum. Elbette tüm davam önce hizmettir. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yeniden seçilmesinin gerekli ve şart olduğuna inanıyorum” dedi.

AK Parti milletvekili aday adayı Hakan Dilek, şehrin çok dinlenen radyoları arasında yer alan Afyon Gün FM’e konuk oldu. Sözlerinin başında Afyonkarahisar kent merkezindeki Hacı Mahmut Mahallesinde 1970 yılında dünyaya geldiğini, sağ partilere yakın duran bir ailede büyüdüğünü anlatan Hakan Dilek, ailesinin esnaf geçmişinin de hayli uzun olduğuna vurgu yaptı.  Gazeteci İsmail Akar’ın sunduğu programda iş ve siyasi hayatına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Dilek, kendisinin uzun yıllardır AK Parti üyesi olduğunu belirterek, “Ben AK Parti’nin neferiyim. Ülkemiz, milletimiz, Türk coğrafyası ve İslam dünyası açısından çok önemli olduğuna herkesin hemfikir olduğu 14 Mayıs Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçiminde AK Parti’den milletvekili aday adayı oldum. Elbette tüm davam önce hizmettir. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yeniden seçilmesinin gerekli ve şart olduğuna inanıyorum. Ben ve ekibim de bu yolda, bu kutlu davaya hizmet için hazırız. Az önce ifade ettiğim gibi ben bu partinin neferiyim. Nerede görev verirlerde orada hizmet ederim” diye konuştu.

İLK ETAPTA 380 DÜKKÂNIMIZI BİTİRDİK

Kendisi aktif olarak iş dünyasının içinde yer alan Hakan Dilek, Afyonkarahisar’da günlük olarak yayınlanan Afyonşehir gazetesinin sahibi olduğunu, aynı zamanda da Afyonkarahisar Modern Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanlığını yürüttüğünü belirterek, birçok sivil toplum örgütünde de aktif görev üstlendiğini kaydetti. Modern Sanayi Sitesi tamamlandığında 520 sanayi esnafının işyerine kavuşacağını belirterek,  “2015 yılında kooperatifimizi kurduk.2017-2018 yılında arsamızı aldık.2019 yılında ise inşaatımıza başladık. İki dükkân arasında 40 metre genişlik yaptık. Kaldırım genişliği 12,5 metre 75 metre ön boşluk koyduk. İlk etapta 380 dükkânımızı bitirdik.

DİLEK’İN AKAR’IN SORULARINA VERDİĞİ YANITLAR

Gazeteci Akar’ın sorularını yanıtlayan Hakan Dilek,  şunları söyledi:

NEDEN AK PARTİ’DEN ADAY OLDUN?

Dilek: “Cumhurbaşkanımız bizim için aşk. Geçmişte bazı siyesi partilerde bulundum. Cumhurbaşkanımızın 20 yılda çok güzel işler yaptığını gördüm. 2002 yılında sonra ticaret kanunlarının değiştiğini gördüm. Önceden baktığımızda çok mağduriyet vardı.”

İKİ ADAYI SEÇİM İÇİN NASIL GÖRÜYORSUNUZ?

Dilek: “Siz de gittiğiniz toplantılarda gördünüz. Bir hedef için çalışılıyor. Bizim hedefimiz yine belli ki Sayın Recep Tayyip Erdoğan yine Cumhurbaşkanı.”

Milletvekili sayısı nasıl olur?

Dilek: “Ak Parti kurulduğu yıllarda 6 milletvekili çıkarttı. Şu an baktığımızda Z kuşağı var ne yaparsanız yapın 80’li yıllarda ilkokulda kırtasiyenin önünde kitap beklerdik. Şimdi ise çocuklara kitaplar veriliyor. Okulların bazıları kendilerine göre ek ders kitap alabiliyor. Gençler Tayyip Erdoğan’ı biliyorlar ama oy konusunda nereye kullanacağını bilmiyorlar. Ne kadar çok el sıkılırsa biz siyasi partilerin o kadar çok aday çıkartılacağını biliyoruz. Sayın AK Parti Milletvekilimiz Veysel Eroğlu’nun bakanken Afyonkarahisar’a yaptığı çalışmalar dillere destan çalışmalardı. Gönül ister ki 6 Milletvekilinin 6’sını da almak. Biz el sıkmayı hiç bırakmadık. Türklerin örf adetlerinde el sıkma, kucaklaşma vardır. Milletvekili olalım ya da olmayalım biz bunları yine yapacağız. Biz farklı bir pozisyonda aday adayı olduk.”

YAPILAN HİZMETLER Mİ SİZİ AK PARTİ’YE YÖNLENDİRDİ?

Dilek: “Devlet bizim babamız. EYT çıktı, vergi affı çıktı, daha neler neler. Bunu yaptılar sözünde de durdular. Belki burada baktığınız zaman aksaklıklar var hak eden ya da hak etmeyen göz önünde bulundurmak gerekiyor. Yani bu ekonomik krizde BAĞKUR ve SSK’nın kaç para olduğunu biliyorsunuz. İyi ya da kötü insanların emekli olduğunu gördük. 25-30 yıl para yatırıyorsunuz 60 yıl parasının kullanıyorsunuz böyle bir yatırım nerede var? Asgari ücret 8500 TL bakıldığı zaman yetmeyebilir ama bakıldığında sağlık sigortalarının ödemeleri devlet yapıyor.”

DIŞ GÜÇLER EKONOMİK KRİZİN NERESİNDE? NEDEN YATIRIM YAPMIYOR?

Dilek: “Birlik ve beraberliği sağlamak gerekiyor. Çok ayrım olduğunu görüyoruz. Afyonkarahisar’ın kalkınması için birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Birden fazla ev alınacağına birlik olup sanayi sektörü kurulabilir. Afyon sera, termal gıda, mermer ön planda. O kadar çok alanlarda çalışmalarımız var. Güçlü bir iradeyle yeniden yatırım imkanları yapmak gerekir. Afyon’da 30 işletmenin 15’i KOSGEB aracılığıyla desteklenmektedir. Devlete vereceğiz devletten de isteyeceğiz.”

TÜRKİYE GENELİNDE EKONOMİK KRİZDEN ÇIKIŞ NASIL OLMALI?

Dilek: “Türkiye genelinde alım güçlerinin biraz daha elverişli olması gerekiyor. Bugün ürün adı versem uygun olur mu bilmiyorum, kaşar peyniri ve kıyma birbiri ile yarışıyor. Halk açısından bakarsanız bir yerden bir yere gitmek için 3 tane araba değiştirmek zorunda. Otobüs paraları örnek veriyorum 10 TL olmuş olsa gidiş 30 TL dönüş 30 TL.”

GAZETE SEKTÖRÜ PENCERESİNDEN BAKILDIĞINDA NELER GÖRÜYORSUNUZ?

Dilek: “2019 yılında Afyonşehir gazetesini devraldık. Medya grubu çok farklı bir şey. Burada da birlik ve beraberlik çok önemli. Ben burada 5 meslek grubundan hitap ediyorum. Sanayi ve Kooperatif alanlarında olarak, gazetecilik ve aynı zamanda da öğrenciyim.  Bizler milletimizin halkımızın sesi olmak için yollardayız. Her evden AK Parti’ye oy gelmesini istiyoruz.”Kübra Ergün

AK Parti Milletvekili aday adayı Hakan Dilek, programın sonunda Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar’la da bir süre görüştü. Akar, Dilek’e çıktığı yolda başarılar diledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır