passo
“Bilardo il turnuvaları 10–13 Ocak arası yapılacak”

“Bilardo il turnuvaları 10–13 Ocak arası yapılacak”

Gün FM’de Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu Gündem programına Bilardo İl Temsilcisi Alaattin Çevrim konuk olarak katıldı. Çevrim bilardonun centilmenlik sporu olduğunu kaydederek, müsabaka sonucu yenen ve yenilenin birbirini alkışladığını belirtti. “İlimizde 50–60 civarında lisanslı bilardo sporcumuz var” Bilardo il birinciliği için her yıl yapılan turnuvanın bu yıl 10–13 Ocak tarihleri arasında yapılacağını kaydeden Çevrim, […]

Gün FM’de Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu Gündem programına Bilardo İl Temsilcisi Alaattin Çevrim konuk olarak katıldı.

Çevrim bilardonun centilmenlik sporu olduğunu kaydederek, müsabaka sonucu yenen ve yenilenin birbirini alkışladığını belirtti.

“İlimizde 50–60 civarında lisanslı bilardo sporcumuz var”

Bilardo il birinciliği için her yıl yapılan turnuvanın bu yıl 10–13 Ocak tarihleri arasında yapılacağını kaydeden Çevrim, “Bu turnuvanın yapılış amacı Türkiye şampiyonasına oyuncu seçmektir. Federasyonumuz bir karar aldı. Lisanssız hiçbir sporcu il birinciliği müsabakalarına katılmazsa hiçbir turnuvaya katılamayacak. İlimizde 50–60 civarında lisanslı bilardo sporcumuz var. Bunu arttırmak için gayret gösteriyoruz” diye konuştu.

“Bilardo meraklısının çok olduğu bir spor dalı”

Bilardo müsabakalarının futbol, basketbol ve voleybolun ardından en çok izleyicisi olan dördüncü spor olduğunu belirten Çevrim, “Bilardo meraklısının çok olduğu bir spor dalı. Ama kadınlarımız yeterince ilgi göstermiyor. İlimizde de kadınlar açısından durum farklı değil. Oysa bilardo kadınlarımızın da çok rahat yapabilecekleri bir spor. Bilardo centilmenlik sporudur. Müsabaka sonucu yenen ve yenilen birbirini alkışlar. Bu vesile ile il birinciliği turnuvamıza herkesi davet ediyorum” şeklinde değerlendirmede bulundu.

Bilardo İl Temsilciliğine Gençlik ve Spor tarafından yeterli bütçenin gelmediğini kaydeden Çevrim, bu konuda da bir iyileştirmeye ihtiyaç olduğunun altını çizdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır