• Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
  Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
  CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
 • Gün Fm Ziyaretler
  Gün Fm Ziyaretler
 • Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
  Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
 • Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
  Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
 • Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
  Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
 • Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
  Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
 • Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
  Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
Afyon Gün Fm 99.9
Bir Belediye Başkanı nasıl olmalı?
Bir Belediye Başkanı nasıl olmalı?
Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programında yorumcular seçilecek olan belediye başkanında bulunması gereken özellikleri konuştular. Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu programa Gazeteciler Ahmet Tunca, Polat Yılmaz ve Ertuğrul Sevim yorumlarıyla...
23 Mart 2019 16:15
Font1 Font2 Font3 Font4

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programında yorumcular seçilecek olan belediye başkanında bulunması gereken özellikleri konuştular.
Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu programa Gazeteciler Ahmet Tunca, Polat Yılmaz ve Ertuğrul Sevim yorumlarıyla katıldılar.
“Öncelikle başkan liderlik vasıflarına sahip olmalıdır” diyen Gazeteci İsmail Akar, “Topluma örnek olacak bir kişiliğe sahip olmalıdır. Karar alma sürecinde etkili olmalı, vizyon sahibi olmalı, azimli, başarılı ve bilgili olmalıdır. Halkın içinde kalmaya öncelik vermeli, söz ve davranışları ile bunu kuvvetlendirmelidir. Sadece kendini seçenleri değil bütün toplumu temsil ettiğinin bilincinde olmalı ve buna göre de hizmetleri yürütmelidir. Üretici bir zekaya sahip olmalıdır. Mevcudu korumak yerine daha ileriye taşımayı amaç edinmelidir” dedi.
“Başkan yol yaptığı için övünmemeli”
Yol yaptığı için övünmeyen bir belediye başkanı istediğini belirten Gazeteci Polat Yılmaz, “Asfalt döktük, parke taşı döşedik diye övünmeyen bir belediye başkanı istiyorum. Bunun yanında engellilerin rahatça kullanabileceği bir kaldırım yapan bir belediye başkanı olsun. Tiyatro binası yapan, bisikletliler için yol yapan bir belediye başkanı olsun. Şehir içinde insanlar çocuklarını çocuk arabalarıyla rahatça getirerek parklarda zaman geçirebilmeli. Bunu sağlayacak bir belediye başkanı istiyorum” diye konuştu.
“Herkesi gören ve sesini ulaştırabilecek bir başkan istiyorum”
Belediye Başkanı’nı sahnede bir şiir okuyan bir insan gibi düşündüğünü belirten Gazeteci Ertuğrul Sevim, “Çoğu başkan şiiriyle sadece önde oturanlara hitap ediyor. Arka sırada oturanlar dinleyemiyor ve ses onlara ulaşmıyor. Arka taraftakiler çoğu zaman izleyici olarak kabul edilmiyor. Önde oda, borsa temsilcileri var. Maalesef başkan adayları bu ön tarafın başkanı olmak için yarışıyorlar. Halbuki şehrimiz bu temsilcilerden ibaret değil. Herkesi gören ve sesini ulaştırabilecek bir başkan istiyorum” şeklinde konuştu.
“Öğrencilere ve eğitime daha fazla önem veren bir başkan olmalı”
İlimizin tarihin birçok döneminde dönüm noktası denilebilecek birçok gelişmeye ev sahipliği yapmasına rağmen bu yönünün bir türlü öne çıkarılamadığını kaydeden Gazeteci Ahmet Tunca, “Seçilecek olan başkanın bunu sağlamasını arzu ediyorum. Öğrencilere ve eğitime daha fazla önem veren bir başkan olmalı. Başka şehirlerde üniversite öğrencilerine belediyeler ucuza yemek yiyebilecekleri, çay içebilecekleri mekanlar oluştururken bizde bu bir türlü sağlanamadı. Bunu sağlayacak bir başkan istiyorum” diye değerlendirmede bulundu.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa