• Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
  Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
  CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
 • Gün Fm Ziyaretler
  Gün Fm Ziyaretler
 • Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
  Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
 • Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
  Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
 • Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
  Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
 • Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
  Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
 • Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
  Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
Afyon Gün Fm 99.9
“Bir öğrencinin hayatına ışık tutmak elinizde”
“Bir öğrencinin hayatına ışık tutmak elinizde”
Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Afyon Eğitim vakfı Müdürü Mehtap Erişmiş ve Kadın Kolları Başkanı Serpil Özer konuk olarak katıldı. Gün FM Genel yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in hazırlayıp sunduğu yayında...
20 Ocak 2016 15:04
Font1 Font2 Font3 Font4

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Afyon Eğitim vakfı Müdürü Mehtap Erişmiş ve Kadın Kolları Başkanı Serpil Özer konuk olarak katıldı. Gün FM Genel yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in hazırlayıp sunduğu yayında konuşan Afyon Eğitim vakfı yetkilileri çalışmaları ile ilgili değerlendirmede bulundular.
“Afyonlu işadamlarımız ve halkımızın desteği ile faaliyetlerimize devam etmekteyiz”
Afyon Eğitim Vakfı’nın 1987 yılında İstanbul’da kurulduğunu ve 1994 yılında ilimize taşındığını belirten Vakıf Müdürü Mehtap Erişmiş, “Gelir İdaresi Başkanlığından da 1991 yılında muafiyet alınarak 1994 yılından bu yana ilimizde sevgili Afyonlu işadamlarımız ve halkımızın desteği ile faaliyetlerimize devam etmekteyiz. Amacımız Afyon halkı ve hayırsever işadamlarımızla elele, gönül gönüle ihtiyaç sahibi başarılı çocuklarımızın eğitimlerini tamamlayarak vatana, millete hayırlı evlat olarak yetiştirmek ve onları topluma kazandırmaktır” diye konuştu.
“Aydınlık yarınlar eğitim ile başlar”
“Aydınlık yarınlar eğitim ile başlar. Bir öğrencinin hayatına ışık tutmak elinizde” diyen Erişmiş, “Gelir İdaresi Başkanlığı’nın yapmış olduğu listede Afyon Eğitim Vakfı vergi muafiyeti olan vakıflar arasında gösterildi. Vakfımıza yapılan bağışlar direkt olarak vergiden düşülüyor. Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Hüsnü Serteser’in Haziran 2015 yılında yapılan 29.olağan genel kurul da söylediği gibi Afyon Eğitim Vakfı eğitimin merkezi olsun istiyoruz. Biz istiyoruz ki Afyon eğitimin adresi olsun ve Türkiye’de adından söz ettirsin. İlimizde yaşayan herkesin vakfımıza sahip çıkarak destek olmalarını talep ediyoruz” şeklinde değerlendirmede bulundu.
“Kadınlar Kolu olarak çeşitli etkinlikler gerçekleştiriyoruz”
Afyon Eğitim Vakfı’nın kuruluşundan bu yana aktif olarak çalıştıklarını kaydeden Afyon Eğitim Vakfı Kadın Kolları Başkanı Serpil Özer, “Kadınlar Kolu olarak çeşitli etkinlikler gerçekleştiriyoruz. Kuruluşumuzdan bu yana geleneksel hale getirdiğimiz kahvaltımız, gezilerimiz, kermeslerimiz, sergilerimiz ile vakfımıza gelir sağlamakta ve aynı zamanda aktif ve başarılı bir kadın dayanışması sergilemekteyiz. Kadın Kolları olarak her meslek grubundan ve ev hanımlarımızdan oluşan bir kadromuz mevcuttur. Afyon Eğitim Vakfı Kadınlar Kolu ve Vakıf Yönetim kurulumuz tam bir uyum ile çalışmaktadır. Vakfımızın önümüzdeki dönemlerde de bursiyer sayısını arttırmak en önemli amacımızdır. Bizler ülkemizin geleceği için eğitimin son derece önemli olduğunun bilinciyle hareket etmekteyiz. Yapılan bütün bağışlar makbuz karşılığında alınmakta olup vakfa teslim edilmektedir” diye görüşlerini ifade etti.
Yayın sonrası bir süre Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar ile de görüşen Erişmiş ve Özer yayın dolayısıyla teşekkürlerini ilettiler. Akar ise eğitimle ilgili yapılan çalışmaları kamuoyu ile paylaşmaktan mutlu olduklarını kaydetti.
Dinleyicilerin yoğun sorularıyla katıldıkları yayın yaklaşık bir saat sürdü.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa