• Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
  Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
  CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
 • Gün Fm Ziyaretler
  Gün Fm Ziyaretler
 • Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
  Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
 • Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
  Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
 • Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
  Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
 • Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
  Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
 • Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
  Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
Afyon Gün Fm 99.9
“Birbirimizi sevmeye ve anlamaya ihtiyacımız var”
“Birbirimizi sevmeye ve anlamaya ihtiyacımız var”
Gün FM’de 25 Kasım gününü Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla özel bir yayın gerçekleştirildi. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sunduğu programa kadın hakları alanında uzun...
25 Kasım 2016 17:02
Font1 Font2 Font3 Font4

Gün FM’de 25 Kasım gününü Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla özel bir yayın gerçekleştirildi. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sunduğu programa kadın hakları alanında uzun yıllardır çalışma yapan Avukat Nilgün Seçen konuk olarak katıldı.
“Hepimiz şiddete hayır demeliyiz”
25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nün tarihçesine değinen Avukat Nilgün Seçen, “Bu günün 25 Kasım olarak belirlenmesinin nedeni 1960 yılında Dominik Cumhuriyeti’nde meydana gelen bir olaya dayanmaktadır. Ülkeyi diktatörlükle yöneten Rafael Trujillo’ya karşıtlığıyla bilinen Mirabal Kardeşler adlı üç kız kardeş, Trujillo’nun: “Ülkede iki tehlike var: Kilise ve Mirabal Kardeşler” şeklinde yaptığı açıklamadan günler sonra tecavüz edilerek vahşice öldürüldüler. Bu kız kardeşlerin anısına her 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü olarak anılmaktadır. Hepimiz şiddete hayır demeliyiz. Kadınıyla erkeğiyle birbirimize sevgiyle yaklaşmalı ve omuz omuza hayat mücadelemizi sürdürmeliyiz” şeklinde konuştu.
“Çocuklarımızı cinsiyet ayrımcılığından uzak yetiştirmeliyiz”
Şiddet ve birçok olumsuz sorunun temelinde ailede verilen ilk eğitimin önemli olduğunu belirten Avukat Seçen, “Çocuklarımızı cinsiyet ayrımcılığından uzak yetiştirmeliyiz. Kız kısmı, eksik etek gibi kadını aşağılayan sözlerden uzak olmalıyız. Dinimiz de kadınımıza değer vermiş ve pek çok yerde bu değer belirtilmiştir. Kadın, erkek hiç kimse şiddeti hak etmez. Birbirimizi sevmeye ve anlamaya ihtiyacımız var. Ulu Önderimiz Atatürk kadınımıza seçme ve seçilme hakkını birçok Avrupa ülkesinden önce vermiştir. Biz kadınlar hayatın her anında başarılarımızla yer alıyoruz. İş yaşamında, ev yaşamında, tarlada, sokakta, pazarda başarıyı yakalayan kadınlarımızla gurur duyuyoruz. Şiddetten uzak bir dünya diliyorum” diye değerlendirmede bulundu.
Yayın sonrası Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar ile de görüşen Seçen Gün FM’in farklı alanlardaki eğitici yayınlarının devamını diledi. Akar ise şiddetin olmadığı bir dünya dileyerek Seçen’e yayın dolayısıyla teşekkür etti.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa