passo
“Birbirimizin enerjisini yok etmeyelim”

“Birbirimizin enerjisini yok etmeyelim”

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programında FETÖ ile mücadelenin önemi konusu işlendi. Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu Basın Odası programına Gazeteciler Ahmet Tunca, Polat Yılmaz ve Ertuğrul Sevim yorumlarıyla katıldılar. Geçtiğimiz Cuma günü Türkiye Adalet Akademisi ve Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından düzenlenen 2019 yılı değerlendirme toplantısının ilimizde düzenlendiğini ve Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün de toplantıya […]

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programında FETÖ ile mücadelenin önemi konusu işlendi. Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu Basın Odası programına Gazeteciler Ahmet Tunca, Polat Yılmaz ve Ertuğrul Sevim yorumlarıyla katıldılar.
Geçtiğimiz Cuma günü Türkiye Adalet Akademisi ve Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından düzenlenen 2019 yılı değerlendirme toplantısının ilimizde düzenlendiğini ve Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün de toplantıya katıldığı bilgisini aktaran Gazeteci İsmail Akar, “Toplantıda konuşan Bakan Gül, FETÖ ile mücadelenin taşıyıcı kolonlarından birisinin Türk yargısı, cesur savcılar ve yürekli hakimler olduğunu söyledi. Bakan Gül, ‘Bu gerçeğin hatırda tutulması, bu mücadelenin neferlerinin yıpratılmaması ve itibarsızlaştırılmaması vicdan sahiplerinden beklentimiz’ dedi. Toplantıda konuşan Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akarca ise 2019 yılında FETÖ yargılamaları ile ilgili 16 bin 461 dosyanın kendilerine intikal ettiğini bildirdi. FETÖ ile mücadele son derece önemli bir konu” diye konuştu.
“Devletimizin mutlaka bir bildiği vardır”
15 Temmuz hain darbe girişiminde millet olarak çok büyük bir travma yaşadığımızı belirten Gazeteci Ahmet Tunca, “Bu travmanın uzantıları hala devam ediyor. Tutuklama ve yargılamalar devam ediyor. Devletimiz FETÖ ile çok ciddi bir şekilde mücadele etmeye devam ediyor. Son zamanlarda bu konunun bir siyasi ayağı olup olmadığı kamuoyunda tartışılıyor. Eğer varsa neden ortaya çıkarılmıyor diye soruluyor. Devletimizin mutlaka bir bildiği vardır. Burhan Kuzu hadisesi de son günlerde konuşuluyor. Kuzu, Ak Parti’de önemli görevlerde bulunmuş bir isim. Burhan Kuzu Mecliste ciddi komisyonlarda başkanlık yaptı. Bir uyuşturucu baronuna yardım ettiği, mahkemelere baskı yaptığı söyleniyor. Demek ki mahkemelere siyasilerin müdahale etmesi geçmişte olduğu gibi bugünde yaşanıyor. Bu bence doğru değil” şeklinde değerlendirmede bulundu.
“Son 50-55 yılın tümden incelemeye alınması lazım”
Geçen Salı CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun grup toplantısında yaptığı açıklamaları takip ettiğini söyleyen Gazeteci Polat Yılmaz, “Ertesi gün de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kılıçdaroğlu’na cevaplarını dinledik. Şimdi skor açısından söylenirse durum berabere gibi. Önümüzde altmışlı yıllardan bu yana süre gelen Türkiye’ye her türlü kötülüğü yapabilecek bir şebeke var. FETÖ denen hain oluşumun güçlenmesine bugüne kadar kimler izin vermiştir? Bu konunun faturasını Erdoğan’a kesmenin anlamı yok. Son 50-55 yılın tümden incelemeye alınması lazım. Bugün kimse kimseye fatura kesme durumunda olmamalıdır. Çünkü önümüzde çok büyük bir tehdit var. Fetullah denen hain hala ABD’de saklanıyor. Tehlike geçmiş değil. Biz ülkemizde birbirimizin enerjisini yok etmekle uğraşmamalıyız. Bu terörist örgütle her siyasi parti mücadele etmelidir” diye konuştu.
“Bu hain örgütle mücadeleden vazgeçilmemelidir”
Son günlerde televizyon ekranlarında ve partilerin grup toplantılarında konuşulan popüler konunun FETÖ’nün siyasi ayağının olup olmadığı konusu olduğunu söyleyen Gazeteci Ertuğrul Sevim, “Arkasında uluslararası desteği olan 50-60 yıllık bir örgütün 40 günde, 40 ayda temizlenmesi kolay değil. Bunu bir kanser mikrobu gibi düşünelim. Kanser geçse bile yeniden oluşma riski daima vardır. FETÖ’yü temizlersiniz, başka bir örgüt çıkar. Nitekim geçmişte ASALA temizlendi, yerini PKK’ya bıraktı. Bunların amacı Türkiye’yi bu coğrafyada ABD’nin güdümünde tutmaktır. Tartışmayı sulandırmamak lazım. Uyanık olmalıyız. Bu hain örgütle mücadeleden vazgeçilmemelidir. Ülkemiz büyük bir travmayı atlatmıştır. Devletimiz bundan sonra böyle bir örgüte teslim olmayacaktır. Çünkü önemli bir tecrübe yaşadık” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır