passo
“Birlik ve bütünlük içinde olmalıyız”

“Birlik ve bütünlük içinde olmalıyız”

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programında terör konusu konuşuldu. Gazeteci İsmail Akar’ın sunduğu programa Gazeteciler Ahmet Tunca, Polat Yılmaz ve Ertuğrul Sevim yorumlarıyla katıldılar. “Hain ve alçaklar amaçlarına ulaşamayacaklar” Ankara’da meydana gelen bombalı saldırı ve Güney Doğu’da yaşanan terörle mücadelede şehit olan vatandaşlarımıza rahmet, milletimize başsağlığı dileyerek sözlerine başlayan Gazeteci İsmail Akar, “Meydana gelen terör […]

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programında terör konusu konuşuldu. Gazeteci İsmail Akar’ın sunduğu programa Gazeteciler Ahmet Tunca, Polat Yılmaz ve Ertuğrul Sevim yorumlarıyla katıldılar.
“Hain ve alçaklar amaçlarına ulaşamayacaklar”
Ankara’da meydana gelen bombalı saldırı ve Güney Doğu’da yaşanan terörle mücadelede şehit olan vatandaşlarımıza rahmet, milletimize başsağlığı dileyerek sözlerine başlayan Gazeteci İsmail Akar, “Meydana gelen terör olayları dolayısıyla oldukça üzüntülüyüz. Büyük bir acı yaşıyoruz. Terörü lanetliyoruz. Hain ve alçaklar amaçlarına ulaşamayacaklar. Biz birlik, bütünlük ve tek bir vücut halinde ülkemize, insanlarımıza, askerimize, polisimize ve sivil vatandaşlarımıza yapılan bu saldırıları nefretle kınıyoruz. Tüm şehitlerimize rahmet diliyoruz. Yaralılara Allah acil şifalar versin. Birlik ve bütünlük içinde olmalıyız. Ülkemiz bugüne kadar birçok sorunu aştı. Bu sorunu da aşacağına yürekten inanıyorum” şeklinde konuştu.
“Biz son yıllarda dostsuz kalmış bir ülke haline geldik”
Terörü şiddetle lanetlediğini ve kınadığını belirten Gazeteci Ahmet Tunca, “Devletin bu tür olaylar karşısında uygulamış olduğu politikaları yeniden gözden geçirmesi lazım diye düşünüyorum. Olay olduktan sonra faillerin bulunması elbette önemlidir. Ama olayın hiç olmaması için gerekli tedbirlerin alınması daha da önemlidir. Devlet bu konuda çok ciddi çalışmalar içerisinde olmalıdır. Biz son yıllarda dostsuz kalmış bir ülke haline geldik. Rusya bir taraftan vuruyor, ABD silah vermeye devam ediyor. Buna çok üzülüyorum. Terör hadiselerinin bir an önce bitmesi lazım. Devlet tedbirler almalı. Akil insanlarla oturup, çözümler geliştirilmeli. Ayrıca komşularımızla barış yolu aranmalıdır. Biz yapayalnız kaldık” diye değerlendirmede bulundu.
“Artık Türkiye terör ülkelerinin hedefi bir ülke”
Şehitlerimiz dolayısıyla milletimize başsağlığı dileyen Gazeteci Ertuğrul Sevim, “Terör artık bu bölgeye yerleşti. Artık Türkiye terör ülkelerinin hedefi bir ülke. Biz bundan sonra terörle uzun süre terörle iç içe yaşamayı kabul etmek zorundayız. Ülkemizde Kürt sorunu diye bir sorun ciddi bir sorun haline getirildi. Gerek bölgedeki aktörler, gerekse petrol kaynaklarının zenginliğinden dolayı Kürt sorunu bugün terörle iç içe girdi. Uzun yıllardır aynı Kudüs gibi, İsrail gibi Türkiye’de Musul ve çevresindeki bölgede terörün açık bir hedefi noktasına getirildi. Dileğimiz hiç yaşanmaması ama bu terör olayları devam edeceğe benziyor” şeklinde görüşlerini açıkladı.
“Bölgede ciddi bir oyun var”
Yaşananları oyun içinde oyun olarak değerlendiren Gazeteci Polat Yılmaz, “İlk başta cahil bir yönetimin hırslı bir şekilde bölgeyi karıştırması gibi görünüyor. Ama olayı biraz araladığınızda ince ince planlanmış hesaplar ortaya çıkıyor. Bence burada amaç IŞİD’i korumaktır. Yaşananlar bunun yapıldığını gösteriyor. Nihayetinde biz Kürtlerle, Ruslarla karşı karşıya geldik. Dolayısıyla orada savaşan ülkelerin öncelikleri değişti. Ardından da Suriye’de IŞİD’le savaşan ülke kalmadı. Dış basında bunlar yazılıyor. Bölgede ciddi bir oyun var. Bu saatten sonra Türkiye ayağını gazdan çeksin denilemez. Bölgede tüm dengeler oturana kadar oyun devam edecektir” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır