passo
“Birlikte güzel hizmetlere vesile olacağız”

“Birlikte güzel hizmetlere vesile olacağız”

Şuhut Kaymakamı Dr. Mehmet Boztepe ile Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt Gün FM’de yayınlanan Gündem programının konuğu oldular. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sorularını yanıtlayan Boztepe ve Bozkurt çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdiler. Şuhut’ta göreve başlayalı yaklaşık iki ay olduğunu kaydeden Şuhut Kaymakamı Dr. Mehmet Boztepe, “1 Aralık 2016 tarihli kararname ile Kahramanmaraş’ın Pazarcık […]

Şuhut Kaymakamı Dr. Mehmet Boztepe ile Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt Gün FM’de yayınlanan Gündem programının konuğu oldular. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sorularını yanıtlayan Boztepe ve Bozkurt çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdiler.
Şuhut’ta göreve başlayalı yaklaşık iki ay olduğunu kaydeden Şuhut Kaymakamı Dr. Mehmet Boztepe, “1 Aralık 2016 tarihli kararname ile Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinden Şuhut’a atandım. Göreve başlarken bu kadar düzenli, kamu yatırımlarının bu kadar yoğun bir şekilde biraraya getirildiği, yerel yönetim hizmetlerinin bu kadar düzenli verildiği bir ilçeyi beklemiyordum. Tipik Ege ve Orta Anadolu’daki bir ilçeyle karşılaşacağımı sanıyordum. Ama görebildiğim kadarıyla Şuhut, eğitim, sağlık ve yerel yönetim hizmetleri itibariyle ülkemizde örnek bir ilçe olma yolunda ilerliyor. İlçemize gelen hizmetler dolayısıyla Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu başta olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Göreve geldiğim iki aylık süreçte öncelikli olarak ilçemizi tanıma, değerlendirme ve öncelikleri belirleme çalışmaları gerçekleştirdim. İlçemiz tarım ve hayvancılığın yoğun olduğu bir ilçe. Bu alanların kalkındırılması anlamında belirleyeceğimiz projeleri Sn. Bakanımızla istişare ettikten sonra hayata geçireceğimizi umuyoruz. Göreve başladığım ilk andan itibaren Anadolu’nun misafirperverliğini yoğun olarak gösteren çok değerli Şuhutlulara sonsuz teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
“Ocak ayından itibaren mezbaha hanemiz faaliyete başladı”
En büyük desteği Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, mülki idare amirleri, teşkilat mensupları ve Şuhutlulardan aldıklarını belirten Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt, “Bu vesile başta Sn. Bakanımız olmak üzere çalışmalarımıza katkı sunan herkese şükranlarımı sunuyorum. 2016 yılında ilçemiz adına güzel çalışmalar gerçekleştirdik. Yıllardır gündemimizde bulunan ilçe mezbaha hanemizi faaliyete geçirdik. Ocak ayından itibaren mezbaha hanemiz faaliyete başladı. Şuhut’un en önemli gelir kaynakları tarım ve hayvancılık. Biz mezbaha hanenin bir an önce tamamlanması gerektiğini tespit ettik. Bunu gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. 8 milyon TL’lik bir bedelle yapıldı. Çok ciddi bir yatırım oldu. IPARD’tan destek aldık ve iki ortağımızla beraber mezbaha haneyi meydana getirdik ve inşasını tamamladık. İlçemize hayırlı, uğurlu olsun. Ayrıca girişimlerimiz ve Sn. Bakanımızın destekleriyle Şuhut Organize Sanayi Bölgesi birinci etap alt yapı yatırımlarının tamamlanmasını kapsayan çalışma bu sene başlayacak. Bilim, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı 2017 yılı yatırım programı içerisinde 2017 ile 2020 yılları arasında birinci etap alt yapı girişimlerini kapsayan 6 milyon 495 bin TL’lik alt yapı tamamlama kredisi onaylandı. Bu vesile ile tüm yatırımcıları Şuhut Organize Sanayi Bölgesi’ne davet ediyoruz” diye değerlendirmede bulundu.
Şuhut’un gelişmesi adına çalıştıklarını kaydeden Kaymakam Boztepe ve Başkan Bozkurt, birlikte güzel hizmetlere vesile olacaklarını kaydettiler.
Yayın sonrası Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar ile görüşen Boztepe ve Bozkurt çalışmalarını kamuoyuyla paylaşma fırsatı sunduğu için Akar’a teşekkür ettiler. Akar ise Boztepe ve Bozkurt’un çalışmalarında başarılar diledi.
Şuhut Kaymakamı Dr. Mehmet Boztepe ile Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt Gün FM Anı Defteri’ne de görüşlerini yazarak imzaladılar.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır