passo
Bıyıklı: “Gastronomi Evi baharda açılacak”

Bıyıklı: “Gastronomi Evi baharda açılacak”

Afyonkarahisar Belediyesi ve Afyon Gün FM işbirliğinde düzenlenen Şehir Saati programına Belediye Gastronomi, Proje ve Dış İlişkiler Birim Koordinatörü Dr. Fatih Bıyıklı konuk oldu. Bıyıklı programda gastronomi ile ilgili yapılan çalışma ve projeler hakkında bilgiler verdi. Belediyenin desteklenen güncel projeleri hakkında bilgiler veren Belediye Gastronomi, Proje ve Dış İlişkiler Birim Koordinatörü Dr. Fatih Bıyıklı, “SOGEP […]

Afyonkarahisar Belediyesi ve Afyon Gün FM işbirliğinde düzenlenen Şehir Saati programına Belediye Gastronomi, Proje ve Dış İlişkiler Birim Koordinatörü Dr. Fatih Bıyıklı konuk oldu. Bıyıklı programda gastronomi ile ilgili yapılan çalışma ve projeler hakkında bilgiler verdi.
Belediyenin desteklenen güncel projeleri hakkında bilgiler veren Belediye Gastronomi, Proje ve Dış İlişkiler Birim Koordinatörü Dr. Fatih Bıyıklı, “SOGEP kapsamında Engelsiz Gastronomi Mutfağı ve Terapi Merkezi, TAGDEP kapsamında Gastronomi Sokağı Projesi ve İngiltere Büyükelçiliği tarafından desteklenen Ulusal Sıfır Atık Projesini Destekleme ve Afyonkarahisarda Gıda Atığı Yönetimini Geliştirme Projesi desteklenen güncel projelerimiz” diye değerlendirmede bulundu.
“Başvuru aşamasında 2 projemiz var”
Başvuru aşamasında olan projelere değinen Bıyıklı, “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Avrupa Birliği İklim Değişikliği Hibe Programına 2 projeyle başvurumuzu yaptık. Uydukent yağmur altyapısının geliştirilmesi ve su baskınlarının önlenmesi projesi ve Afyonkarahisar’ın güneş enerjisi potansiyelinin geliştirilmesi projesi. Bunları da hayata geçirmek istiyoruz” diye konuştu.
“Öğrenen Şehirler Ağı başvurumuz başarıyla sonuçlandı”
“Öğrenen Şehirler Ağı başvurumuz başarıyla sonuçlandı” diyen Bıyıklı, “Türkiye’de öğrenen şehirler olan Eskişehir, Konya, Hatay ile birlikte 2020 yılında Afyonkarahisar, Balıkesir ve İzmir olarak katılım gösterdik ve Türkiye’deki 6 öğrenen şehirden birisi olduk. Gastronomi Evi bahar ayıyla hizmete açılacak. Tanıtım faaliyetlerimiz devam ediyor. GastroAfyon isimli sosyal medya adreslerimiz aracılığıyla Afyonkarahisarımızın yerel lezzetlerini takipçilerimize tanıtıyoruz. Belli aralıklarla içerik oluşturuyoruz. Videolar çekiyoruz” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır