Biz emekten yanayız

Biz emekten yanayız

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve MYK Üyesi Yasemin Öney Cankurtaran Gün FM’de yayınlanan Gündem Özel programında Gazeteci İsmail Akar’ın konuğu oldu. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve MYK Üyesi Yasemin Öney Cankurtaran, “CHP emek yanadır ve mağdurların sesidir” dedi. “İki gündür Afyonkarahisarda halkla ve partililerimiz ile buluştuk” Akar’ın sorularını yanıtlayan CHP Genel Başkan Yardımcısı Cankurtaran, “İki […]

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve MYK Üyesi Yasemin Öney Cankurtaran Gün FM’de yayınlanan Gündem Özel programında Gazeteci İsmail Akar’ın konuğu oldu. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve MYK Üyesi Yasemin Öney Cankurtaran, “CHP emek yanadır ve mağdurların sesidir” dedi.
“İki gündür Afyonkarahisarda halkla ve partililerimiz ile buluştuk”
Akar’ın sorularını yanıtlayan CHP Genel Başkan Yardımcısı Cankurtaran, “İki gündür Afyonkarahisarda halkla ve partililerimiz ile buluştuk. Önce şu tespiti yapmam lazım. Afyonlular Milletvekili Burcu Köksal, İl Başkanı Kemal Demirkırkan ve ilçe örgütünün çalışmalarından oldukça memnun. Sokaktaki vatandaşlar bizi sıcak karşıladı. Bizlere bir şeyler anlatacak ama anlatamıyor gözlerinden bunu anlıyorsunuz. Son günlerde ülkemiz sıkıntılı dönemler yaşıyor. Her zaman terörün her türlüsüne bulaşmış kim varsa onlara karşıyız. Ancak bu OHAL’den haksız yere mağdur edilen insanlarda var. Bunlar haksızlığa uğradılarsa unutulmasın ki yanlarında CHP var. Bize 31 bine yakın insan başvuru yaptı. Bunların bir kısmını tek tek dinledik. Gerekli raporları tutuyoruz” dedi.
“İnşallah ülkemiz ve dünyamız böylesi toplu katliamları yaşamaz”
10 Ekim 2015 tarihinde Ankara Garında 50’ye yakın insanın terör saldırısında hayatını kaybettiğini kaydeden Yasemin Öney Cankurtaran, “ Demokrasi, cumhuriyet diye alanda toplanan pırıl pırıl insanlarımız teröre kurban gitti. Onları saygı ile anıyorum. İnşallah ülkemiz ve dünyamız böylesi toplu katliamları yaşamaz” dileklerinde bulundu.
“Tek çare CHP’nin tek başına iktidar olmasıdır”
Ülke ekonomisinin sıkıntı yaşadığını vurgulayan Cankurtaran, “Bakın ekonomiyi rakamlar ile şişirmenin anlamı yok. Çalışan insan maaşını aldığında cebinde kaç lira kalıyor ona bakılmalı. İş arayan iş bulabiliyor mu ona bakılmalı. İstihdam yok. Suyu ve makinisti dışarıdan yönetilen bir tren nasıl raydan çıkar devrilir ise ülke yokuş aşağı öyle gidiyor. Tek çare CHP’nin tek başına iktidar olmasıdır. İnanın bir kez sosyal demokratlar iktidar olsun bu ülke zenginleşir, gelişir. Çünkü biz emekten yanayız. Demokrasi diyoruz.Cumhuriyet diyoruz” şeklinde konuştu.
Program esnasında CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal ile İl Başkanı Kemal Demirkırkan da radyoda hazır bulundular.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır