passo
“Biz zaferin kadınlarıyız, biz Kadınanalarız”

“Biz zaferin kadınlarıyız, biz Kadınanalarız”

Kadın Kültür Evleri ve Gün FM işbirliğinde süren Kadına Dair programına Bolvadin Kadın Kültür Evi Müdiresi ve Kooperatif Başkanı Nezahat Köktürk, Kooperatif Üyesi Tuğba Ergün ve Kadın Kültür Evi Katılımcısı Özlem Ciğerci konuk olarak katıldı. Bolvadin Kadın Kültür Evi yetkilileri hammadde olarak rattan malzemesini kullanarak dekoratif ürünler ürettiklerini söylediler. Kadın katılımcılarla birlikte mutfak alanında epey […]

Kadın Kültür Evleri ve Gün FM işbirliğinde süren Kadına Dair programına Bolvadin Kadın Kültür Evi Müdiresi ve Kooperatif Başkanı Nezahat Köktürk, Kooperatif Üyesi Tuğba Ergün ve Kadın Kültür Evi Katılımcısı Özlem Ciğerci konuk olarak katıldı. Bolvadin Kadın Kültür Evi yetkilileri hammadde olarak rattan malzemesini kullanarak dekoratif ürünler ürettiklerini söylediler.
Kadın katılımcılarla birlikte mutfak alanında epey mesafe kat ettiklerini söyleyen Bolvadin Kadın Kültür Evi Müdiresi ve Kooperatif Başkanı Nezahat Köktürk, “Belediyemiz tarafından bize tahsis edilen Otağ Kafe’de yöremize ait katmer, katmer tatlısı, gözleme, ocak bükmesi, serpme kahvaltı, künefe gibi sayamadığımız daha birçok şeyi vatandaşımızın hizmetine sunduk” diye konuştu.
“Kadın Kültür Evleri çok değerli”
Kadın Kültür Evi’nin kadınlar için çok önemli olduğunu belirten Kooperatif Üyesi Tuğba Ergün, “Bir kadın olarak kültür evine girdiğiniz daha ilk adımda kendinizi değerli hissediyorsunuz. Kadınlarımız özellikle üretim sürecinin de başlamasıyla manen hissetmekte oldukları değeri madde de kazanıma dönüştürecek. Bu anlamda il merkezi ve ilçelerde bulunan tüm kadınlarımız çok şanslı” şeklinde değerlendirmede bulundu.
“Tek bir elden değil, hep bir elden üretmeye devam edeceğiz”
Kadın Kültür Evi projesi dolayısıyla Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek ve Saygıdeğer Eşleri Sümeyra Çiçek’e teşekkür eden Kadın Kültür Evi Katılımcısı Özlem Ciğerci, “Bolvadin Kaymakamı Taner Bolat ve Belediye Başkanı Fatih Kayacan ve eşlerine katkıları için çok teşekkür ederiz. Bizler tek bir elden değil, hep bir elden üretmeye devam edeceğiz. Biz zaferin kadınlarıyız, biz Kadınanalarız” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır