passo
Bölgenin yıldızı: Zafer Teknopark

Bölgenin yıldızı: Zafer Teknopark

Afyon Kocatepe Üniversitesi ve Gün FM işbirliğinde süren Kampüs programına Zafer Teknopark Genel Müdürü Prof. Dr. Tuğrul Kandemir konuk oldu. Kandemir programda Zafer Teknopark’ın çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi. Zafer Teknopark’la ilgili bilgiler veren Kandemir, “Afyon-Uşak Zafer Teknoloji Geliştirme Bölgesi Afyon Kocatepe Üniversitesi, Uşak Üniversitesi ve iki ilde faaliyet gösteren 15 kamu ve özel sektörün iştirakleri […]

Afyon Kocatepe Üniversitesi ve Gün FM işbirliğinde süren Kampüs programına Zafer Teknopark Genel Müdürü Prof. Dr. Tuğrul Kandemir konuk oldu. Kandemir programda Zafer Teknopark’ın çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi.

Zafer Teknopark’la ilgili bilgiler veren Kandemir, “Afyon-Uşak Zafer Teknoloji Geliştirme Bölgesi Afyon Kocatepe Üniversitesi, Uşak Üniversitesi ve iki ilde faaliyet gösteren 15 kamu ve özel sektörün iştirakleri ile 17 ortağı olan bir kurumdurç Türkiye’de iki ilde bulunan farklı yükseköğretim kurumu ortaklığında kurulan ilk Teknopark olma özelliğine sahiptir” şeklinde konuştu.

“Toplam 104 proje yürütüldü”

Zafer Teknopark bünyesinde Afyonkarahisar’da iki, Uşak’ta ise bir olmak üzere üç Teknopark alanlarının bulunduğunu söyleyen Kandemir, “Zafer teknoparkta ilk faaliyetine başladığı bu zamana kadar toplamda 104 proje yürütülmüş ve halihazırda Afyonkarahisar’da 30 girişimci firma- 32 proje ve Uşak’ta 13 girişimci firma-14 proje olmak üzere toplamda 43 girişimci firma-46 proje ve bu projelerde çalışan 143 personeli ile faaliyetlerine devam etmektedir. Afyon Kampüs Teknopark şu an yüzde yüz doluluk oranına ulaşmıştır. Aktif olan teknoloji geliştirme bölgesi alanlarımızda projelerin sektörel dağılımına baktığımızda 26 adet yazılım, 3 adet deri ve deri ürünleri, 3 adet hayvancılık, 3 adet gıda, 2 adet enerji, 2 adet mühendislik/mimarlık faaliyetleri ve 1 adet madencilik olmak üzere farklı sektörlerde proje yürütülmektedir” diye konuştu.

Programda gençlere de seslenen Kandemir, “Girişimci olun, risk alın ve başarın” dedi.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır