passo
“Böylesi vefa beklemiyordum, Allahısmarladık”

“Böylesi vefa beklemiyordum, Allahısmarladık”

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programında Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek’in Kayseri Valisi olarak atanması nedeniyle Vali Çiçek’in ilimizdeki çalışmaları değerlendirilerek emekleri için teşekkür edildi. Vali Çiçek de programa telefonla bağlanarak Afyonkarahisar’ın kendi memleketi gibi olduğunu söyleyerek Afyonkarahisarlı’ların gösterdiği vefaya teşekkür etti.   “700 günde 700 bin gönüle girdi” Vali Gökmen Çiçek’in Kayseri Valisi olarak atanmasının […]

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programında Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek’in Kayseri Valisi olarak atanması nedeniyle Vali Çiçek’in ilimizdeki çalışmaları değerlendirilerek emekleri için teşekkür edildi. Vali Çiçek de programa telefonla bağlanarak Afyonkarahisar’ın kendi memleketi gibi olduğunu söyleyerek Afyonkarahisarlı’ların gösterdiği vefaya teşekkür etti.

 

“700 günde 700 bin gönüle girdi”

Vali Gökmen Çiçek’in Kayseri Valisi olarak atanmasının tüm Afyonkarahisar’ı üzdüğünü belirten Gazeteci İsmail Akar, “Sayın Vali Gökmen Çiçek’i geç bulduk, erken kaybettik. Her fırsatta Afyonkarahisar aşığı olduğunu söyledi. İlimizde çok önemli hizmetlere imza attı. Özellikle turizm alanında yaptığı çalışmalar emsalsizdi. Daima halkın yanında yer aldı ve tüm Afyonkarahisar’ın kalbini fethetti. Kendisine hizmetleri dolayısıyla çok teşekkür ederiz. Yolu şansı bahtı açık olsun” dedi.

Vali Gökmen Çiçek’in ilimizden rüzgar gibi geçtiğini söyleyen Gazeteci Ahmet Tunca, “Frig Vadisi’ndeki tanıtım çalışmaları önemliydi. Şehrimizin ismi tarih turizmi ile anılır oldu.Kadın Kültür Evleri ve diğer önemli projeleri ile gönüllere girmesini bildi. Halka daima hürmetle yaklaştı. Hizmetleri için kendisine şükranlarımızı sunuyoruz” şeklinde değerlendirmede bulundu.

“Gökmen Çiçek yeni nesil Valilerin en iyisiydi” diyen Gazeteci Polat Yılmaz, “İlimizin meselelerine sahip çıktı. Bir Afyonlu gibi çalıştı. Gökmen Vali ilimizde asla unutulmayacak. Silinmez bir iz bıraktı. Eski Valilerin yapmadığını yaptı. Allah ondan razı olsun. İyi bir devlet adamıydı. Bürokrasi ile arasının iyi olması ilimize güzel hizmetler olarak yansıdı.Kayseri sonrası daha üst makamlara geleceğinize de inanıyorum. ” dedi.

Gazeteci Ertuğrul Sevim, “Sosyal medyada birçok Afyonlu samimi duygularını dile getirdi. Vali Bey toplumun tamamına dokundu. Efsane işlere imza attı. Bugüne kadar hayal ettiklerimizi hayata geçirdi. 700 gün görev yapıp, 700 bin Afyonlunun gönlüne dokundu.Sayın Valimizin Büyük Taarruz’un 100’ncü yılında da ilimizde olmasını dilerdim. Yeni Valimiz Yiğitbaşı da Afyonu bilen bir isim.Eşi doktor ve AKÜ Kurucu Rektörü Şehabettin Hoca’nın gelini Kübra Valimize de yeni  görevi hayırlı olsun” diye konuştu.

 

  Vali Çiçek’ Bir yıl daha kalırım diye bekleyordum’

Programa telefonla bağlanarak kendisiyle ilgili yapılan konuşmalara teşekkür eden Vali Gökmen Çiçek, “Basın Odasını takip ediyorum. Afyonkarahisar adeta kendi memleketim gibiydi. Bu şehirden ayrılmak beni üzdü. 2 yıl değil 5 yıl da kalsam aynı hüzünlü duyguları yaşacağıma emindim. Doğrusunu isterseniz bir yıl daha kalırım diye bekliyordum. Ama büyüklerimiz böyle uygun gördü. Afyonkarahisar’dan ayrılacak olmamıza özellikle oğlum çok üzüldü. Afyonkarahisar bizim ilk göz ağrımızdı. Görev sürem boyunca bu şehir beni bağrına bastı. Ayrılacağım duyulduğundan beri büyük bir vefa gördüm.İnanın böylesi vefayı beklemiyordum. Tüm hemşerilerime çok teşekkür ederim. Afyon bizim memleketimiz. Daima bizim kalbimizde.Vefalı bir şehir Afyon. Sokaklarında önceki Valilerimiz Ahmet Özyurt’tan  Haluk İmga’ya kadar beraber yaşadık bu şehirde. Fakat bazen kendini acımasızca eleştiriyor. Afyonkarahisar sınırlarını aşan bir şehir ve bana göre özeleştiriyi fazla yapıyor. Bu şehrin büyüklüğünü fark edelim. Tüm Afyonkarahisarlılara gösterdikleri vefa nedeniyle çok teşekkür ederim” dedi.

Yayın sırasında Gazeteciler Tunca,Yılmaz ve Sevim Vali Gökmen Çiçek ile ayrı ayrı görüşerek ilimize hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.Ve yeni görev yeri Kayseri Valiliğinde de başarılı çalışmalarına devam etmesi dileklerini iletti.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır