passo
Bu Hasan’ı çoğu kişi bilir..

Bu Hasan’ı çoğu kişi bilir..

Bu Hasan’ı çoğu kişi bilir.. ‘Kaya’sının karasından çok, ellerinin karası ile meşhur olmuştur.. Yazılarında, beğenmediği insanların yakılması, linç edilmesi, öldürülmesi için gerekçe göstermekten çekinmeyen bu Hasan, ağzına gelen en adaba mugayir sözleri bile kullanmaktan asla çekinmez.. Kendisinde oldukça rahatsız edici bir şekilde var olan “Ben senden farklıyım, o yüzden benim yaptığım doğru seninki yanlış” duruşu.. […]

Bu Hasan’ı çoğu kişi bilir..

‘Kaya’sının karasından çok, ellerinin karası ile meşhur olmuştur..

Yazılarında, beğenmediği insanların yakılması, linç edilmesi, öldürülmesi için gerekçe göstermekten çekinmeyen bu Hasan, ağzına gelen en adaba mugayir sözleri bile kullanmaktan asla çekinmez..

Kendisinde oldukça rahatsız edici bir şekilde var olan “Ben senden farklıyım, o yüzden benim yaptığım doğru seninki yanlış” duruşu..

Küfürbazlığı..

Alaycı ve aşağılayıcı tutumu..

Yazılarında kurduğu akla zarar cümleler..

Anlattığı dünya görüşleri, hepimizi tir tir titretiyorken..

Sen tut, bu adamı ‘akil’ yap..

 

*

İşte gördük..

Provokatif vurguları özellikle tercih eden bu radikal, geçtiğimiz hafta, “akil adam” olarak geldiği Afyonkarahisar izlenimlerini, iki ayrı yazıda anlattı.

İlk yazısında, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı’yla yaptığı görüşmeyi aktardığı sütunlarında, “Yüzde 80 ikna ettiğini” anlattı..

İsmail Kumartaşlı, dün bunu yalanladı..

Demokratlık bezinde zerre-i miskal bezi olmayan bu adam, Afyonkarahisar izlenimlerinin ikinci yazısında bu sefer de dini tekeline aldı, genç bir üniversite öğrencisini linç etti..

Açılım anlatmaya gittikleri AKÜ’de kendisine soru soran türbanlı bir kıza, (sırf sol partilerden bahsetti ve onlara yakın durdu diye) ağzını geleni saydı, bütün irinini akıttı..

*

Özetle..

Türkiye’de kimlerin yazar ve akil olduğunun en iyi göstergelerinden birisidir Hasan Karakaya..

Konuştukları, yazdıkları ve Afyonkarahisar izlenimlerini anlattıklarına bakarak, biraz dünyaya kapalı, kendi zihninde kurmuş olduğu paralel evrende yaşayan ve mutsuz bir insan..

Arada bir döndüğü dünyada gördüğü gerçeklere düşman, kin ve nefret dolu..

Ne var ki..

Türkiye’de isteyen herkesin yazar olabileceğini ispatlayan bu yazara, öğrencilik etmek isteyenler de çıkmadı değil Afyonkarahisar’dan..

Hafazanallah..

Bir tane Hasan Karakaya bile fazla kardeşim bu memlekete..

Bir de siz çıkmayın..

 

Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır