passo
“BU MİLLETİN PARASINI GEREKSİZ İŞLER İÇİN HEBA ETMEM, ETTİRMEM”

“BU MİLLETİN PARASINI GEREKSİZ İŞLER İÇİN HEBA ETMEM, ETTİRMEM”

İyi Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Dr. Mahmut Koçak, Gün FM’de Gazeteci İsmail Akar’ın sunduğu Gündem Özel programına konuk oldu. Akar’ın sorularını yanıtlayan Koçak gündeme ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.  Katıldığı programda Dünya Radyo Günü’nü kutlayan Koçak, Sevgililer Günü kapsamında radyo çalışanlarına karanfil dağıttı. Afyonkarahisar’da ki seçmen size ulaştığında ne gibi talepleri oluyor? En çok hangi […]

İyi Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Dr. Mahmut Koçak, Gün FM’de Gazeteci İsmail Akar’ın sunduğu Gündem Özel programına konuk oldu. Akar’ın sorularını yanıtlayan Koçak gündeme ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. 

Katıldığı programda Dünya Radyo Günü’nü kutlayan Koçak, Sevgililer Günü kapsamında radyo çalışanlarına karanfil dağıttı.

Afyonkarahisar’da ki seçmen size ulaştığında ne gibi talepleri oluyor? En çok hangi durumlardan şikayetçiler?

-Memleketimizin birçok sorunu var. Bunların başlıcaları, kadınlarımızın iş hayatına yeterince katılamaması, yeşil alanların azlığı, parkların yeterli olmaması, ulaşım alanındaki sıkıntılar ve imardaki adaletsizlik. Vatandaşımız artık yüzü gülen, iletişim kurabileceği bir yerel yönetim istiyor. Bizim bu milletle kalpten kalbe kurduğumuz bir ittifakımız var. Halkımıza söz veriyorum mutlu ve huzurlu günler yakın.

Sizin Afyonkarahisar için olmazsa olmaz dediğiniz projeler neler?

-Sağlıkla ilgili problemlerin tamamını çözmek istiyorum. Havası, suyu, çevresi temiz bir şehir hayal ediyorum. İnsanların sağlığı olmadıktan sonra kaldırımları altınla döşeseniz neye yarar.

Sağlıkla ilgili belediye neler yapabilir? Sağlık konusu genel bir politika içerisinde devlet tarafından yapılmaz mı?

-Sağlık merkezleri, özellikle semt poliklinikleri noktasında belediyelerin katkısı olabiliyor. Sosyal güvenliğin kapsayamadığı, eksik bıraktığı noktada bizler vatandaşımıza yardımcı olacağız. Sağlık sistemi artık problem üretmeye başladı. 5-6 sene öncesine baktığımızda sağlık sistemi mevcut iktidarın en iyi yaptığı işlerdendi. Ben belediyecilik kanununun el verdiği çerçevede Afyonkarahisar’ ın  3 noktasına sağlık merkezi kuracağım. Kuracağım sağlık merkezleri 7/24 çalışacak. Afyonkarahisarlı halkımızı asla yalnız bırakmayacağız.  Geniş bir çerçevede ele alacağımız sağlık merkezlerimizde evde bakım hizmetlerine de destek vereceğiz. Alo sağlık hattı ile vatandaşımız muhatap bulabilecek, sorularına cevap alabilecekler.

-Yapacağımız hizmetleri kurumsallaştıracağız. Kişiye bağlı olmayan, kurumsal hizmetlerle kişiler değişse de halk kurumdan hizmetini almaya devam edecek.

Trafik sorununu en aza indirmek için ne gibi çalışmalar yapmayı düşünüyorsunuz?

-En büyük sorun otoparkların azlığı. En az 3 tane 750-1000 araçlık otoparklar kurarak, vatandaşımıza kaliteli ve ucuz hizmeti bir arada vereceğiz. Mahallelere ödeme noktaları kurarak hizmeti vatandaşımızın ayağına götüreceğiz. Ödeme noktaları hafta sonları da vatandaşımıza hizmet verecek. Halkımızın aynı saatlerde, aynı amaç için resmi dairelerdeki yoğunluğunu azaltarak, trafik yoğunluğunun bir kısmını da çözmüş olacağız.

-Bunların yanı sıra tek akış yönlü bulvar çalışması yapacağız. Bulvarlarımıza kent aydınlatması ve ağaçlandırma çalışmaları yaparak, halkımızın aileleri ile rahatça yürüyebilecekleri caddeler oluşturacağız.

Kamuoyunda son zamanlarda çok fazla dile getirilen “ İktidar partisinin belediye başkan adayını seçmezseniz, hükümetin kaynaklarından faydalanamazsınız” gibi bir söylem var. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

-Bunlar eski siyaset söylemleri. Eski siyaset dönemi bitti. Artık Türkiye’yi yeni bir umuda taşıyoruz. Türkiye bir hukuk devletidir. Belediye kanunu belli, belediye gelirleri belli. Anayasa ile güvence altına alınan haklarımız var.1999 seçimlerinden beri iktidar partisinden olmayan belediye başkanları tarafından yönetilen bir Eskişehir örneği var. Bugün Avrupa standartlarında örnek gösterilen illerden birisi. 20 yıldan beri muhalefet. Tabanı olmayan, yere basmayan, anayasada yeri olmayan söylemler bunlar. Keyfi idarede yaşamıyoruz. Herkes hukuka saygı duyacak ve kimse kendisini hukukun üstünde görmeyecek çünkü hukuk herkese lazım.

-Afyonkarahisar’ı vizyonu ve cazibesi konuşulacak bir şehir haline getireceğim. Kendime ve milletime güveniyorum.

“BU MİLLETİN BİRLİĞİ VE  BÜTÜNLÜĞÜ İÇİN GEREKİRSE KENDİMİ FEDA EDERİM”

İyi Parti’nin  HDP’ye yakın  ve FETÖ partisi olarak değerlendirilmesi konusunda neler söylemek istersiniz ?

 -Bu konuyu ciddiye alıp cevap vermeye bile gerek yok. Ben Afyonkarahisar’ı en iyi yerlere taşımaya geldim. Ben devletime inanan ve güvenen bir insanım. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni kuran Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını ben her zaman şükranla anarım, yad ederim. Biz insanların onuruyla,şerefiyle oynamamak üzere ant içtik.

-Bunlar kul hakkıdır, yakışıksız, seviyesiz şeylerdir. Ben bu işlere girmem herkes herkesi bilir.  Güvenlik korucuları ile ilgili, şehit ve gazi aileleri ile ilgili, 15 Temmuz gecesi ile ilgili gösterdiğimiz tavır belli. Güneydoğu’daki 20 ilde güvenlik korucularını Türkiye gündemine ben taşıdım. Bunların herhangi birisini benim rakiplerimden biri yaptıysa benimle ilgili konuşacak sözleri olabilir. Ben millete ve devlete şükran borçluyum. Bu milletin birliği ve  bütünlüğü için, devletimizin ebed müddet devam etmesi için, al bayrağın gökyüzünde özgürce dalgalanması için ben kendimi feda ederim. Ben Şırnak’ta, Bitlis’te, Hakkari’de, Diyarbakır meydanında gönüllü olarak, kendi çocuklarımın rızkından ayırarak, teröre karşı lanet mitingleri yaptım. Bu millete ve devlete karşı sorumluluğumuz var. Ömründe bu konularda hiç bir emeği olmayan kişilerin kalkıp da bu konuda söz söylemesi abesle iştigaldir. Ben gece gündüz milletimizin birliği ve bütünlüğü için çalıştım ve çalışmaya devam edeceğim.

-Ankara’daki siyasi dili doğru bulmuyorum. Vatandaşlarımızı bölen, ayrıştıran  üslubun terk edilmesi gerekiyor. Bizlerin görevi milletimizi birleştirmek, ayrıştırmak değil. Ben milletimize hizmeti bundan önce olduğu gibi siyasi parti ayrımı yapmadan gerçekleştireceğim.

26-30 Ağustos, Büyük Taarruz’un Afyonkarahisar’da başladığı tarih olmasına rağmen yeterince tanıtımı yapılamıyor bu konuda projeniz var mı?

-Türkiye Cumhuriyeti Devleti  Afyonkarahisar’da başlayan Büyük Taarruz’la inşa edildi. Kocatepe’de toprağa düşen aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimizin her zaman duacısıyım ve onlara  minnettarım. Devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, Mehmetçiğimizi abideleştirmek adına Kocatepe’yi ihya edeceğiz. Tarihe karşı sorumluluğumuz var, şehitlerimize, gazilerimize karşı sorumluluğumuz var. Ataköy- Kışlacık- Kalecik’ten Kocatepe’ye giden güzergahları ,Çanakkale kadar ziyaret edilen bir bölge haline getireceğiz. Bu proje benim aşkımdır sevdamdır. Milletimin desteği ile inşallah gerçekleştireceğim.

“HERKES YAPACAKLARINI ANLATIR BEN YAPMAYACAKLARIMI ANLATIYORUM”

Kadınlar ve gençler için projeleriniz nelerdir?

-Bizim olmazsa olmazımız kadınlar ve gençlerdir. Her projemi yeni bir istihdam kapısı olacak şekilde tasarlıyorum. Meslek edindirme kursları açacağım. Ev hanımlarının iş hayatına girmelerini sağlayacağım. Ben burada ev hanımlarımızın evlerinde ürettikleri yöresel ürünleri sergileyip satabilecekleri yöresel ürünler pazarı  kurmayı planlıyorum. Ayrıca gençlerimizi meslek edindirme kursları ile iş dünyamızda ihtiyaç duyulan ara eleman eksikliğini gidermeyi hedefliyorum.

-Bu bir Mahmut Koçak sözüdür. Gençleri işe alırken adil davranacağım. Yüksek puanlar alıp mülakatlarda elenen gençlerimiz için artık yeter diyorum. Benim vicdanım sızlıyor. Okumuş çocuklarımız memleketimizi terk ediyor. Ben onlara istedikleri her imkana ulaşabilecekleri bir şehir inşa etmeyi vaad ediyorum. 

 Afjet Afyonspor ile ilgili neler söylemek istersiniz?

-Mor beyazımızı daha güçlü ve gelişmiş yapmak için, gerekli alt yapı ve tesisleşmeyi tamamlayacak projelerimle beraber geliyorum. Belediye olarak her zaman sporun ve sporcunun yanında olacağız.

Programımızın sonuna gelirken dinleyicilerimize söylemek istediğiniz son cümlelerinizi alabilir miyiz?

-Herkes yapacaklarını anlatıyor bende yapmayacaklarımı anlatayım. Ben Mahmut Koçak olarak belediye başkanı olduğumda;

Lüks ve şatafat içinde yaşamayacağım!

Yakınlarımda, bende sebepsiz yere zenginleşmeyeceğiz!

 İsmim asla ve asla yolsuzluk ve usulsüzlükle anılmayacak!

 Personel alımlarında liyakati, adaleti elden bırakmayacağım!

Mahmut Koçak’ın ismi devlet ve millet düşmanları ile anılmayacak!

Milletim beni tarihi ile barışık bir belediye başkanı olarak görecek!

 Dini inançlarımı siyasetime asla alet etmeyeceğim!

 Çevreye ve doğaya zarar verdirmeyeceğim!

Hayvan hakları konusunda çok özenli davranacağım!

Toplum yararına olmayan, gösterişli yatırımlar içerisine girmeyeceğim!

 Bu milletin parasını gereksiz işler için heba etmem, ettirmem!

Başkanlığın yetkilerini ve belediye imkanlarını milletimle ve ekibimle istişare ederek kullanacağım!

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır