• DOLAR
  $2.000,23
 • EURO
  $0,4107
 • ALTIN
  $29.974,57
 • BIST
  101,9445
“Bu yıl Tıp Bayramı’nın 100. yıldönümü”

“Bu yıl Tıp Bayramı’nın 100. yıldönümü”

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Afyonkarahisar Tabip Odası Başkanı Dr. Alev Türe konuk olarak katıldı. Türe 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle açıklamalarda bulundu. “Bu sene, tıbbiyelilerin işgale karşı direnme iradesini ortaya koymalarının 100.yıldönümü” diyen Türe, “Bu 14 Mart Tıp Bayramı bizler için her zamankinden daha anlamlı. Bu nedenle her zamankinden daha canlı, daha heyecanlı, daha […]

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Afyonkarahisar Tabip Odası Başkanı Dr. Alev Türe konuk olarak katıldı. Türe 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle açıklamalarda bulundu.
“Bu sene, tıbbiyelilerin işgale karşı direnme iradesini ortaya koymalarının 100.yıldönümü” diyen Türe, “Bu 14 Mart Tıp Bayramı bizler için her zamankinden daha anlamlı. Bu nedenle her zamankinden daha canlı, daha heyecanlı, daha coşkuluyuz” diye konuştu.
“İlk Tıp Bayramı 1919 yılının 14 Mart’ında yapıldı”
İlk Tıp Bayramı’nın 1919 yılının 14 Mart’ında işgal altındaki İstanbul’da gerçekleştiğini belirten Türe, “O gün Tıbbiye 3. Sınıf öğrencisi Hikmet Boran’ın önderliğinde, Tıp Okulu öğrencileri işgali protesto için toplanmış ve onlara devrin ünlü doktorları da destek vermişti. Böylece Tıp Bayramı, tıp mesleği mensuplarının yurt savunma hareketi olarak başlamıştır” şeklinde konuştu.
“Tıp Bayramı sağlık çalışanlarına kutlu olsun”
“Yüz yıldır ülkemize, mesleğimize ve geleceğimize sahip çıkmanın bilinciyle hareket ediyoruz” diye konuşan Afyonkarahisar Tabip Odası Başkanı Dr. Alev Türe, “Hekimlik ve sağlık ortamının sorunlarını ve çözümlerini oluşturma adına çalışmalar yapılmaktadır. Daha iyi, daha güzel, sağlığımız için çalışanlara şiddetin olmadığı çalışma koşullarını sağlama adına hep birlikte el ele ulaşmak dileğiyle tüm sağlık çalışanlarının, hekim camiasının tıp bayramını kutlar, esenlikler dilerim” şeklinde değerlendirmede bulundu.
Yayın sonrası tüm sağlık çalışanları adına Afyonkarahisar Tabip Odası Başkanı Dr. Alev Türe’nin Tıp Bayramını kutlayan Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar, Türe’ye çiçek takdim etti. Türe ise Akar’a teşekkür ederek Gün FM’in başarılı yayınlarının devamını diledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır