passo
Bu Zafer Atatürk’süz olmaz

Bu Zafer Atatürk’süz olmaz

Büyük Taarruz haftası hatasıyla sevabıyla sona erdi. Bu kutlamalar sırasında yaşanan bazı olayları paylaşmak istiyorum. Cuma Hutbesi Ülke genelinde Cuma hutbesinde zaferlerden söz edildi ancak Mustafa Kemal Atatürk’ün adı yok. Bizlerin ödediği vergilerle sağlanan kaynaklardan bütçeden pay ayrılan Diyanet İşleri Başkanlığı bu yükün altında kaldı. 2018 yılı için bütçeden Diyanet İşleri Başkanlığına 5 milyar 168 […]

Büyük Taarruz haftası hatasıyla sevabıyla sona erdi. Bu kutlamalar sırasında yaşanan bazı olayları paylaşmak istiyorum.

Cuma Hutbesi

Ülke genelinde Cuma hutbesinde zaferlerden söz edildi ancak Mustafa Kemal Atatürk’ün adı yok. Bizlerin ödediği vergilerle sağlanan kaynaklardan bütçeden pay ayrılan Diyanet İşleri Başkanlığı bu yükün altında kaldı.
2018 yılı için bütçeden Diyanet İşleri Başkanlığına 5 milyar 168 bin lira bütçe ayrılmasına rağmen yüzde 62 artışla Diyanet 8 milyar 356 lira bütçeden pay almıştır. Böylesi devasa bütçeye sahip Diyanet ‘Unuttuk’ diyerek işin içinden sıyrılamaz. Sıyrılmaması da gerekiyor.
Yereldeki kutlamalara baktığımızda…
Malum İlber Ortaylı ve Birgür Sönmez konferansında kimsenin de tasvip etmediği gelişmeler olmuştu.Biz de bu köşede geçen hafta detayı ile olanları paylaşmıştık.Vali Mustafa Tutulmaz ile bu konudan dolayı uzun bir telefon görüşmesi yaptık.Vali Tutulmaz her yıl 100 den fazla organizasyon yaparak ilimize katkı verdiklerini anlattı.
Vali Tutulmaz’ın çabalarını yakından takip ve takdir ediyoruz. Doğrusunu isterseniz icraat esnasında yaşanan bir iş kazası olarak görmekteyiz.
Bu konferansta yaşananlar daha öncede yazdığımız gibi kasıt yok ama denetim, kontrol ve daha fazla dikkatli olunması lazım.

Avukatlar İlgisiz Kaldı

Bu konferansın hemen ardından RAM Kültür Merkezi Salonu’nda Bursa Barosunun bir oratoryosu yapıldı.Salonda 25 bilemediniz 30 kişi.Vali Mustafa Tutulmaz orada ama vatandaş yok.Afyonlu avukatlar bile Bursa’dan gelerek güne katkı sağlayan meslektaşlarının yanında yok.Stajyerler ile 500 e yakın İl Merkezinde avukat var.SMS yöntemi ile bu avukatlara da bilgilendirme Afyon Barosu tarafından yapılmış.Fakat bizim avukatlar bu etkinliğe ilgisiz kalmış. Afyon Barosu bu konuda bir değerlendirme yapar sanırım.

Uğur Işılak Sancısı

Bir başka dikkat çeken olay Şuhut Stadyumundaki konserde yaşandı.
Daha önce kısa bir süre Ak Parti den milletvekili olan tek bir icraat olmayan ve uyuması ile gündeme gelen Uğur Işılak Büyük Taarruz Zafer Bayramı konserinde Mohaç ,Mercidabık zaferindekilere ecdadımıza rahmet okuyor. Bağdat’taki Kutül Amare’deki komutanlara da rahmet okuyor. Ama Mustafa Kemal Atatürk’ün adını ağzına almıyor.
Bu konuyla ilgili Şuhut Zafer Yolu etkinliklerini organize eden Hamza Top ile görüştüm. Hamza Top dedi ki’ Biz bu etkinliği DKMP V.Bölge Müdürlüğü katkısı ile tüm Şuhut organizasyonunu 227 bin lira bütçe ile yaptık. İhale yapıldı ve biz aldık. En uygun ücreti olan Uğur Işılak’a sahne verdik. Burada siyasi bakış açımız olmadı. Olamazda. Bu konser sonrası Doğa Koruma Mili Parklar V. Bölge Müdürü Nevzat Argan Sanatçı Uğur Işılak’a Atatürk portresi hediye etti. Ayrıca etkinlikte Ramazan Çelik, Hüseyin Kağıt, Osman Öztekin ve Sevgi Petek konserleri yapıldı.Bu konserlerimizde büyük ilgi gördü.Bu arada bu sanatçıların ödemesi sponsorlar aracılığı ile yapıldı.Şuhut Belediyesinden para alınmadı.’
Ve Hamza Top Uğur Işılak’a anlattığı Atatürk posteri verilme anındaki resimleri de benimle paylaştı.

Yani Uğur Işılak Atatürk konusunda uyumuş olsa da Bölge Müdürü Argan uyumamış.

Büyük Zafer Bayramı ve etkinleri Cuma gecesi Vali Mustafa Tutulmaz’ın verdiği resepsiyonla son buldu.
Resepsiyonda Vali Tutulmaz günün anlam ve önemini anlatan bir konuşma yaptı. Şehit ve Gazi yakınların da katıldığı resepsiyonda protokol masaları gezerek konuklarla sohbet etti.
Gazeteci olarak derdimiz aksaklıkları belirterek sonraki etkinliklerde böylesi sıkıntıların yaşanmaması..Yani meramımız bağcı dövmek değil üzüm yemek.
Unutmayalım ki Afyonkarahisar zafer şehri…
Türk milletinin emperyalizme karşı kadını genci ile topyekün tek vücut halinde mücadele ettiği ve bağımsız meşalesinin yakıldığı şehirdir Afyonkarahisar…
Bu zafer de adına ve ilimize yakışır şekilde kutlanmalı…
Mutlu ve aydınlık yarınlara…

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır