passo
Buldan: “542 bin kişiye eğitim verildi”

Buldan: “542 bin kişiye eğitim verildi”

Gün FM’de yayınlanan AFAD Saati programına AFAD İl Müdürü Mehmet Buldan konuk oldu. Geçen yılın afet eğitim yılı olduğunu belirten Buldan geçen yıl il genelinde 542 bin kişiye afet farkındalık eğitimi verildiğini söyledi. 2022 yılının tatbikat yılı olacağını söyleyen Buldan, “Geçen yıl afet farkındalık eğitimlerini verdik. Bu yıl ise öğrendiklerimizi gerçekleştireceğiz. Nerde hayat, orda AFAD […]

Gün FM’de yayınlanan AFAD Saati programına AFAD İl Müdürü Mehmet Buldan konuk oldu. Geçen yılın afet eğitim yılı olduğunu belirten Buldan geçen yıl il genelinde 542 bin kişiye afet farkındalık eğitimi verildiğini söyledi.

2022 yılının tatbikat yılı olacağını söyleyen Buldan, “Geçen yıl afet farkındalık eğitimlerini verdik. Bu yıl ise öğrendiklerimizi gerçekleştireceğiz. Nerde hayat, orda AFAD demiştik. 2022 yılında da tüm vatandaşlarımıza, kurum ve kuruluşlara ulaşmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

“Tüm kurum ve kuruluşlarla işbirliğimiz devam ediyor”

AFAD Gönüllüsü sayısının 3210 olduğunu belirten Buldan, “Liseler için afete hazırlık kulüp üyeleri AFAD gönüllüsü oluyor projesi başladı. Böylece liselerde gençlerimizi afete hazır hale getireceğiz. Tüm kurum ve kuruluşlarla işbirliğimiz devam ediyor” dedi.

AFAD Gönüllüsü kimdir sorusunu yanıtlayan Buldan, “Tamamıyla kendi isteği doğrultusunda, dayanışma ve yardımlaşma amacıyla bireysel çıkarlarını gözetmeksizin hiçbir maddi beklentisi olmadan sadece topluma faydalı olmak arzusuyla fiziksel gücünü, zamanını, bilgi birikimini, yeteneğini ve deneyimini kullanarak afet ve acil durum öncesinde, sırasında ve sonrasında toplum hizmeti çalışmalarına katkı sağlayan kişilerdir” şeklinde konuştu.

“Gönüllülük başvuruları e-devlet üzerinden alınmaktadır”

AFAD Gönüllüsü olmaya istekli ve e-devlet şifresi olan herkesin gönüllü olabileceğini belirten Buldan, “AFAD Gönüllüsü adaylarının eğitim ve çalışma programlarını aksatmayacak zaman opsiyonlarına sahip olması gereklidir. AFAD görevlerine katılacak olan AFAD Gönüllüsü adaylarının sağlık durumlarının alan çalışmalarına ve seyahate uygun olması gereklidir. Gönüllülük başvuruları e-devlet üzerinden alınmaktadır. AFAD Gönüllülerinin gücünü harekete geçirerek, afet ve acil durumların meydana getireceği maddi ve manevi zararı en aza indirmek ve toplumu afet ve acil durumlara daha dirençli hale getirmek için gönüllülere ihtiyaç duyuyoruz. İnsan hayatında fark yaratmak için becerilerini kullanmaya daima hazır, yakınlarda eğitimli ve organize AFAD Gönüllüleri oluşturmak amacıyla gönüllülere ihtiyaç duyuyoruz” diye değerlendirmede bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır