passo
Buldan: “AFAD toplumun vicdanı”

Buldan: “AFAD toplumun vicdanı”

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına İl Afet ve Acil Durum Müdürü Mehmet Buldan konuk olarak katıldı. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in hazırlayıp sunduğu Gündem programında konuşan Buldan kurumunun çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi. “Misyonumuz afetlere dirençli toplum oluşturmak” Kurumunun misyonunun afetlere dirençli toplum oluşturmak olduğunu kaydeden Buldan, “Vizyonumuz ise afet ve acil durumlar ile […]

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına İl Afet ve Acil Durum Müdürü Mehmet Buldan konuk olarak katıldı.

Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in hazırlayıp sunduğu Gündem programında konuşan Buldan kurumunun çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi.

“Misyonumuz afetlere dirençli toplum oluşturmak”

Kurumunun misyonunun afetlere dirençli toplum oluşturmak olduğunu kaydeden Buldan, “Vizyonumuz ise afet ve acil durumlar ile ilgili çalışmalarda sürdürülebilir kalkınmayı esas alan risk odaklı, etkin, etkili ve güvenilir hizmet sunan uluslararası düzeyde model alınabilecek, yönlendirici ve koordinatör bir kurum olmaktır. Kurumumuzun amacı afet ve acil durumlar ile sivil savunmaya ilişkin hizmetlerin İl düzeyinde etkin bir şekilde gerçekleştirilmesi için gerekli önlemlerin alınması ve olayların meydana gelmesinden önce hazırlık ve zarar azaltma, olay sırasında yapılacak müdahale ve olay sonrasında gerçekleştirilecek iyileştirme çalışmalarını yürütmek, kurum ve kuruluşlar arasında koordinasyonu sağlamak olarak açıklanabilir” diye değerlendirmede bulundu.

“Bu başarıyı Vali Güner farkı olarak değerlendirebiliriz”

Geçtiğimiz ay ilimizde meydana gelen yoğun kar yağışı dolayısıyla tüm kurumların Vali Güner başkanlığında koordine edildiğini kaydeden Buldan, “Valimizin başarılı koordinasyonu sayesinde o süreçte güzel çalışmalar yaptık. Bu zor günleri başarıyla atlattık. Bu başarıyı Vali Güner farkı olarak değerlendirebiliriz” şeklinde konuştu.

“Organize Sanayi Yolu üzerinde bulunan 11.262 metrekare alanın AFAD Başkanlığı tarafından 2400 metrekare Bölge Lojistik Depo olarak 2014 yılında inşa edildi” diyen Buldan, “Depomuz 96 Konteynır içinde 4800 çadır, 7200 Battaniye, 3600 Yatak, 720 Mutfak Seti ve 720 Isıtıcı kapasitelidir” bilgisini aktardı.

“Acil Müdahale Ekibimiz 7/24 görev yapmaktadır”

“Afet ve acil durumlarda ön keşif yapmak ve sıkışmalı trafik kazalarında ilk müdahaleyi yapmak üzere 6 kişilik Acil Müdahale Ekibimiz 7/24 görev yapmaktadır” bilgisini aktaran Buldan, “İlimiz kurum ve kuruluşlarına afet eğitimlerimiz talep doğrultusunda devam ediyor. 2014 yılında pek çok okulda ve kurumda eğitimlerimiz oldu. 2015 yılında da eğitimlerimize devam edeceğiz. AFAD toplumun vicdanıdır” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır