passo
“Büyük Taarruz Panoraması ilimize yakışacak”

“Büyük Taarruz Panoraması ilimize yakışacak”

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası dinleyicileriyle buluştu. Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu programa Gazeteciler Ahmet Tunca, Polat Yılmaz ve Ertuğrul Sevim yorumcu olarak katıldılar. Bu hafta programda Otogar’da açılan Büyük Taarruz Panoraması, Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, TBMM’ye başörtüsü ile giren milletvekilleri ve yerel seçime yaklaşırken ilimizdeki son durum konuşuldu. “Yürüyüşe katılanlar en güzel cevabı verdiler” İlimiz […]

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası dinleyicileriyle buluştu.

Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu programa Gazeteciler Ahmet Tunca, Polat Yılmaz ve Ertuğrul Sevim yorumcu olarak katıldılar.

Bu hafta programda Otogar’da açılan Büyük Taarruz Panoraması, Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, TBMM’ye başörtüsü ile giren milletvekilleri ve yerel seçime yaklaşırken ilimizdeki son durum konuşuldu.

“Yürüyüşe katılanlar en güzel cevabı verdiler”

İlimiz otogarında Büyük Taarruz Panoraması’nın açılışının gerçekleştirildiğini kaydeden Gazeteci İsmail Akar, “Örnek ve güzel bir yapı olan otogarımızda ilimizin tanıtımı açısından oldukça faydalı bir proje olan Büyük Taarruz Panoraması açıldı. Panoramanın açılışında il protokolünün yanı sıra seslendirme yapan ünlü tiyatro sanatçısı Cahit Şener de hazır bulundu. Bu projenin gerçekleşmesinde emekleri olan herkesi kutluyorum. Ayrıca geçtiğimiz hafta Cumhuriyetimizin 90. yıldönümü dolayısıyla ilimizde Cumhuriyet Platformu’nun düzenlediği bir yürüyüş gerçekleştirildi. Bazı basın organlarında bu yürüyüşü hafife alan haberler çıktı. Bu yürüyüşe katılan ve takip eden insanlar bu tarz haberlere bence en güzel cevabı verdiler. Bu yürüyüşle ilgili hafife alan haberler bence gazetecilik ve habercilik adına kara bir lekeydi. Yaklaşık 3 bin civarında katılımın olduğu yürüyüşte 400 kişi vardı, Andımızı’ı dahi yanlış okudular şeklindeki haberleri yapanların gazeteciliğe, habere hangi gözlükle baktıklarını değerlendirmekte güçlük çektiğimi belirtmek istiyorum. Gazeteciliğe 30 yıldır emek veren birisi olarak bu haberleri yadırgadım” şeklinde değerlendirmede bulundu.

“Yapılan panorama çok güzel”

Büyük Taarruz Panoraması’nın açılışına katıldığı bilgisini aktaran Gazeteci Ahmet Tunca, “Savaşla ilgili yapılan seslendirme güzeldi ama ses desibeli çok yüksekti. Keşke bu kadar yüksek ses kullanılmasaydı. Ancak yapılan panorama çok güzel olmuş. Aftaş Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Altınkaya güzel işlere imza atan bir isim. Her zaman orijinal işler yapmıştır. Kendisini ve diğer emeği geçenleri tebrik ediyorum. Otogarımız Türkiye’ye örnek olacak güzellikte ve iyi bir işleyişe sahip. Açılışta yapılan dualarda Atatürk’ün isminin geçmemesi benim garibime gitti. Bu çok yanlıştır. Bu durum son yıllarda neredeyse moda haline getirildi. Her devletin bir kurucusu vardır. Cumhuriyetimizin kurucusu da Mustafa Kemal Atatürk’tür. Böyle bir projenin otogarda yapılmış olması gelip geçen yolcuları da bilgilendirmesi açısından önemlidir” diye konuştu.

“Otogarda yapılan çalışmayı ben önemsiyor ve destekliyorum”

Otogardan yılda 2 milyon civarında yolcunun geçtiğini kaydeden Gazeteci Polat Yılmaz, “Bu panoramayı gören yolcular Büyük Zafer’in ilimizde kazanıldığını görmüş olacaklar. Yapılan önemli bir iştir. Aftaş Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Altınkaya’yı bu yürekli tavrından dolayı kutluyorum. Bu panorama ilimize yakışacak. İnşallah Valilik ve Belediye de benzerlerini ilimize yaparlar. Aftaş’tan ziyade bu tarz çalışmalar Valilik tarafından yapılmalıdır. Belediye tarafından yapılmalıdır. Otogarda yapılan çalışmayı ben önemsiyor ve destekliyorum. Eksiklikler olabilir ama bu çalışma önemlidir. Cumhuriyet kutlamalarına gelirsek, bu Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında ilk defa Cumhurbaşkanı, Başbakan falan hastalanmadılar. Genelde mevsimden dolayı hastalanıyorlardı. Marmaray’ın da aynı günde açılması Cumhuriyet kutlamalarını taçlandırmıştır” dedi.

“Otogara yapılan bir panorama değil, panoramacıktır”

Çanakkale’de yapılan panoramayı gezdiğini söyleyen Gazeteci Ertuğrul Sevim, “Gezmek iki saat falan sürüyor. Çanakkale’ye yılda 4 milyon turist geliyor. Nedense ilimize bu tarz bir yatırım yapılmıyor. Yapanlara teşekkür ederiz ama otogara yapılan bir panorama değil, panoramacıktır. Mesela Rahmetli Turgut Özakman’ın yazdığı Şu Çılgın Türkler kitabı çok sattı. Özakman’ı ilimize davet ettik mi? Bu kitabın içinde en fazla Afyonkarahisar geçer. Böylesine dünya tarihine geçmiş bir savaşa ev sahipliği yapmış olan bir ile çok geniş boyutlu panoramalar, müzeler gerekiyor. Kadir Bey’i yaptığı bu çalışmadan dolayı kutlarım. Kendisi sorumluluk üstlenmiş ve devletin yapamadığını yapmıştır” şeklinde konuştu. Son günlerde TBMM’ye başörtüsüyle giren 4 vekille ilgili de değerlendirmede bulunan Sevim, “Ben hacıyım. Bu vekillerin şov amaçlı ve tekrar seçilebilmek için başörtüsüyle meclise girdiklerini düşünüyorum. Bence samimi değiller” dedi.

Programın son bölümünde yerel seçimlere yaklaşırken il merkezi ve ilçelerimizdeki son durum konuşuldu.

Dinleyicilerin soru, görüş ve önerileriyle yoğun olarak katıldıkları Basın Odası yaklaşık iki saat sürdü.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır