passo
“Büyük Taarruz ‘un 100. Yılına Ahde Vefa”

“Büyük Taarruz ‘un 100. Yılına Ahde Vefa”

Ahde Vefa Kültür Sanat Derneği Başkanı Azime Çavdar Gürlek Gün FM’in konuğu oldu. Gürlek programda yaptığı değerlendirmede, “Afyonkarahisar Valiliği,  Afyonkarahisar Belediyesi ve Afyonkarahisar İl Kültür Turizm Müdürlüğü himayesinde gerçekleşecek olan “Büyük Taarruz ‘un 100. Yılına Ahde Vefa” Uluslararası şiir yarışması ve özel program; Kent ve İnsan Derneği iş birliği içerisinde Afyonkarahisar Ahde Vefa Kültür Sanat […]

Ahde Vefa Kültür Sanat Derneği Başkanı Azime Çavdar Gürlek Gün FM’in konuğu oldu. Gürlek programda yaptığı değerlendirmede, “Afyonkarahisar Valiliği,  Afyonkarahisar Belediyesi ve Afyonkarahisar İl Kültür Turizm Müdürlüğü himayesinde gerçekleşecek olan “Büyük Taarruz ‘un 100. Yılına Ahde Vefa” Uluslararası şiir yarışması ve özel program;

Kent ve İnsan Derneği iş birliği içerisinde Afyonkarahisar Ahde Vefa Kültür Sanat Derneğimiz tarafından yürütülecektir” diye konuştu.

“Afyonkarahisar Kocatepe’yi şiir diliyle ifade etmek istedik”

Yarışmanın konusuna değinen Gürlek, “Yarışmanın konusu Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde gerçekleşen Büyük Taarruz ’un 100. Yılında, Uluslararası katılımla Büyük Taarruz, Afyonkarahisar Kocatepe’yi şiir diliyle ifade etmek. Yarışmanın amacı ise Büyük Taarruz Kocatepe’nin Türk tarihi açısından, Kurtuluş Savaşındaki önemini ve Türk Ordusunun zaferini vurgulamak, Milli, Manevi Tarihi ve Kültürel değerleri araştırmak, korumak, sahip çıkmak, tanıtmak ve yaşatmak, tarihine ve Kültürüne duyarlı bir nesil için, Büyük Taarruz Kocatepe’de yaşanan süreci sanatsal yaklaşımla, sanat ehli kişilerin vasıtası ile Kocatepe ruhunu yakalamak, ses getirmek, kamuoyu ile paylaşmak, gelecek nesillere taşımak ve kalıcı eser bırakmak, zaferin kazanıldığı topraklarda Büyük Taarruz’un 100. Yılını şiirlerle taçlandırarak toplumla bütünleştirmek olarak söyleyebiliriz” şeklinde değerlendirmede bulundu.

Yarışmaya son katılım tarihini 10 Mayıs 2022 Pazar Günü olarak açıklayan Gürlek, katılmak isteyenlere şiirlerini buyuktaarruz100.yil@gmail.com adresine gönderebileceklerini belirtti.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır