passo
Büyük Taarruz’un 100’ncü yılında anlamlı proje

Büyük Taarruz’un 100’ncü yılında anlamlı proje

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ve Gün FM işbirliğinde süren Kampüs programına Afyon’da Bulunan Milli Mücadele Dönemi Savaş Alanları ve Şehitlikleri ile ilgili Yüzey Araştırması Bilimsel Danışmanı Öğretim Görevlisi Talat Koçak konuk oldu. Büyük Taarruz’un 100’ncü yılında böylesi anlamlı bir projenin gerçekleşmesinden mutlu olduğunu söyleyen Öğretim Görevlisi Talat Koçak, “Proje çerçevesinde İhsaniye ilçemizde üç yer belirledik. […]

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ve Gün FM işbirliğinde süren Kampüs programına Afyon’da Bulunan Milli Mücadele Dönemi Savaş Alanları ve Şehitlikleri ile ilgili Yüzey Araştırması Bilimsel Danışmanı Öğretim Görevlisi Talat Koçak konuk oldu.

Büyük Taarruz’un 100’ncü yılında böylesi anlamlı bir projenin gerçekleşmesinden mutlu olduğunu söyleyen Öğretim Görevlisi Talat Koçak, “Proje çerçevesinde İhsaniye ilçemizde üç yer belirledik. Burada 27-28 Ağustos günlerinde Yunanlılarla büyük çatışmalar yaşandı. Bununla birlikte aynı bölge Kütahya-Eskişehir Muharebelerinde de büyük kayıplar verdiğimiz bir coğrafya. Sarıcaova, Kolonkaya’yı da içine alan bir yer. 7 kilometrelik bir hat var orada. Siperler 3 kademeli şekilde sıralanmış” şeklinde bilgi verdi.

İlimizin tarihin tüm dönemlerine tanıklık ettiğini söyleyen Koçak projeye destek veren tüm kurum ve akademisyenlere de teşekkür etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır