• Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
  Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
  CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
 • Gün Fm Ziyaretler
  Gün Fm Ziyaretler
 • Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
  Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
 • Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
  Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
 • Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
  Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
 • Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
  Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
 • Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
  Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
Afyon Gün Fm 99.9
Büyük Zafer’in 97. yıldönümü
Büyük Zafer’in 97. yıldönümü
Gün FM’de ayda bir yayınlanan Geçmiş Zaman Olur ki isimli programda Büyük Zafer’in 97.yıldönümü nedeniyle Büyük Taarruz’a ilişkin bilinmeyenler konuşuldu. Araştırmacı-Yazar Hasan Özpunar ve Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk...
17 Ağustos 2019 12:14
Font1 Font2 Font3 Font4

Gün FM’de ayda bir yayınlanan Geçmiş Zaman Olur ki isimli programda Büyük Zafer’in 97.yıldönümü nedeniyle Büyük Taarruz’a ilişkin bilinmeyenler konuşuldu.
Araştırmacı-Yazar Hasan Özpunar ve Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in birlikte sundukları Geçmiş Zaman Olur ki programında tarihe ilişkin detaylar konuşulmaya devam ediliyor.
Zafer’in birinci yıldönümü nasıl kutlandı?
Zafer’in birinci yıldönümü ilimizde nasıl kutlandı sorusunu yanıtlayan Araştırmacı-Yazar Hasan Özpunar, “İlimizin düşman işgalinden kurtuluşunun birinci yıldönümü coşkuyla kutlanmıştır. Ömer Fevzi Atabek’in hatıralarında bu kutlamalara ilişkin detaylara rastlarız. Atabek hatıralarında tüm işyerleri bayraklarla donatıldığını ve başta öğrenciler olmak üzere halkın her kesiminin bu önemli günü coşku içinde kutladıklarını ifade eder. İnsanlar işgal günlerini düşünüp hüzünlenmiş ve kurtuluşu sağlayan Ulu Önder Atatürk önderliğindeki kahraman ordumuza şükranlarını iletmişlerdir” diye konuştu.
“13 askerimizin mezarını bulduk”
Büyük Taarruz’da şehit olmuş ve topluca defnedilmiş şehitlerimizin mezarlarının ortaya çıkarılması için çalışmaları olduğunu kaydeden Özpunar, “2009 yılında okuduğum bir kitaptan yola çıkarak Büyük Taarruz’da Afyonkarahisar’ın bir köyünde şehit düşen ve şehit düştükleri yere defnedilen 13 askerimizin mezarını bulmuş ve isimlerini tespit ederek yerel basında bu konuda haberler yapmıştık. Sonrasında o bölgenin belli olmasını sağladık. Ardından benzer çalışmalarımızı sürdürdük. Tüm şehitlerimizin ruhları şad olsun” şeklinde değerlendirmede bulundu.
Büyük Zafer’in 97. yıldönümünü anacağımızı belirten Özpunar bu yılki kutlamalara daha yoğun bir katılım olmasını diledi.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa