passo
Çabuk: “Fakir ama gururlu bir belediyeyiz”

Çabuk: “Fakir ama gururlu bir belediyeyiz”

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına İhsaniye Belediye Başkanı Şaban Çabuk konuk olarak katıldı. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sorularını yanıtlayan Çabuk, İhsaniye Belediyesi’nin fakir ama gururlu bir belediye olduğunu söyledi. İlçeye güneş enerjisi santrali kazandırdıklarını kaydeden İhsaniye Belediye Başkanı Şaban Çabuk, “Bu proje seçim vaatlerimiz arasında yoktu. Gerçekleştirmekten dolayı çok mutluyum. Proje yaklaşık […]

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına İhsaniye Belediye Başkanı Şaban Çabuk konuk olarak katıldı. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sorularını yanıtlayan Çabuk, İhsaniye Belediyesi’nin fakir ama gururlu bir belediye olduğunu söyledi.
İlçeye güneş enerjisi santrali kazandırdıklarını kaydeden İhsaniye Belediye Başkanı Şaban Çabuk, “Bu proje seçim vaatlerimiz arasında yoktu. Gerçekleştirmekten dolayı çok mutluyum. Proje yaklaşık iki buçuk trilyon bir maliyetle gerçekleşti. İller Bankası ihalesiyle yapıldı. Yaklaşık beş aydır gelir elde ediyoruz. Bu projeden ilk başladığımızda 30 bin TL kazandık. Sonra bu rakam giderek arttı. Geçen ay gelir 77 bin TL’ye çıktı. Tesis çalıştıkça hataları görüp düzeltiyoruz. İlçemize aylık ortalama 50-60 bin TL gelir getirebilmek bizim için büyük bir kazanım. Biz fakir ama gururlu bir belediyeyiz. Küçük bütçelerle büyük işler yapmaya çalışıyoruz. Örneğin büyük şehirlerdeki ilçe belediyeleri kültürel işlerle faaliyetler yapıyorlar. Örneğin bir yerden bir yere tekne gezileri düzenleyerek paralar kazanıyorlar. Ama biz böyle değiliz. Altyapı, üstyapı sorunlarının çözümü için uğraşıyoruz. Bölgemizin tanıtımı için uğraşıyoruz. Bir yandan ekonomik olarak ilçemize katkı sağlayacak yatırımlar çekmeye çalışıyoruz. Daha imkanları olan bir yerde belediyecilik kolay olurdu. Bizler çalışarak, didinerek bir şeyler üretmeye çalıyoruz. Biz Adana Belediyesi’nden cenaze aracı, Manisa Belediyesi’nden itfaiye aracı, Çevre Bakanlığı’ndan çöp kamyonu aldım. Bunlar hep görüşmelerle oluyor. İletişim kurarak sorunlarımızı çözmeye çalışıyoruz” diye konuştu.
“İhsaniye ilçemiz üniversitesiz kalmasın”
Yeni yapılan belediye binasını üniversiteye devretmek için hazır olduklarını belirten Başkan Çabuk, “Binamızın kaba inşaatı bitmek üzere. İnce işçiliklere başlandı. Bahar aylarında sanırım bitmiş olacak. Bu binamızı üniversitemize devretmek istiyoruz. Bunu yetkililere de ilettim. İlimizde iki üniversitemiz var. İki üniversitenin olduğu bir ilde İhsaniye ilçemiz üniversitesiz kalmasın. Biz bize düşen ne varsa yaparız. Üniversite yeni belediye binamıza birkaç bölüm açabilir. Bu hem ilçemiz hem de üniversite için bir kazanım olacaktır diye düşünüyorum” şeklinde değerlendirmede bulundu.
Önümüzdeki yerel seçimler için belediye başkanlığına yeniden aday adayı olmayı düşündüğünü belirten Başkan Çabuk, “Partimiz ve vatandaşlarımız uygun görürse hizmetlerimize devam etmek istiyorum” dedi.
Önümüzdeki haftasonu bölgelerinde Frig Vadisi Ultra Maratonu’nun yapılacağını belirten Başkan Çabuk herkesi bu güzel organizasyonu takip etmek için İhsaniye’ye davet etti.
Yayın sonrası Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar ile görüşen Başkan Çabuk Gün FM’in bilgilendirici yayınlarının devamını dileyerek yayın dolayısıyla teşekkür etti. Akar ise Başkan Çabuk’un başarılı çalışmalarının devamını diledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır