passo
Çabuk: “İhsaniye 2700 yıllık bir tarihe sahip”

Çabuk: “İhsaniye 2700 yıllık bir tarihe sahip”

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına İhsaniye Belediye Başkanı Şaban Çabuk konuk olarak katıldı. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sunduğu yayında konuşan Çabuk çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi. “Frig Vadileri Çaltepe Sosyal Tesislerini yaptık” İhsaniye’nin 2700 yıllık bir tarihe sahip olduğunu belirten İhsaniye Belediye Başkanı Şaban Çabuk, “Frig Vadileri büyük bir alan ve bu alanda […]

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına İhsaniye Belediye Başkanı Şaban Çabuk konuk olarak katıldı. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sunduğu yayında konuşan Çabuk çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi.
“Frig Vadileri Çaltepe Sosyal Tesislerini yaptık”
İhsaniye’nin 2700 yıllık bir tarihe sahip olduğunu belirten İhsaniye Belediye Başkanı Şaban Çabuk, “Frig Vadileri büyük bir alan ve bu alanda yüzlerce eserler yer alıyor. Zamanın ve insanların tahribatı sonucunda ayakta kalabilen eserler ziyaretçiler tarafından gözlemlenebiliyor. Afyon, Kütahya ve Eskişehir valiliklerinin sorumluluğunda oluşturulmuş olan FRİGKÜM birliği, özel idareler ve belediyeler herkes elinden geldiğince bu bölgede çalışmalar yapıyor. Frig Vadilerine gönül vermiş sivil toplum kuruluşları ve araştırmacılar tarafından da çeşitli etkinlikler düzenlenerek Frig Yolu gündemde tutuluyor. Bizler de İhsaniye bölgesinde bir tesis yapalım istedik. İhsaniye merkezde Çaltepe ismiyle bilinen güzel bir alan var. Bu bölgede yaklaşık 2000 metrekarelik bir alanın peyzajını yaparak, içine güzel bir ahşap bir bina yaptık. Burada havuzlu şelalemiz var. Tüm dostları bu alana bekliyoruz. Gelsinler yemek yesinler, piknik yapsınlar. Frig Yolu ziyaretçileri Frig Vadileri Çaltepe Sosyal Tesisleri’nde ihtiyaçlarını giderip, güzel vakit geçirebilirler. Burada yemekler, toplantılar, kır düğünleri yapılabilir. Geçen gün yurtdışından gelen 35–40 kişilik grup Frig Vadileri’ni gezip tesisimize gelerek yemek yediler. Bu ziyaretler bizleri memnun ediyor” şeklinde konuştu.
“İhsaniye turizm için son derece önemli eserlere sahip bir ilçe”
İhsaniye’nin turizm alanında önemli eserlere sahip olduğunu söyleyen Başkan Çabuk, “Her yerleşim yerinin özelliği vardır. İscehisar ilçemiz mermeriyle anılır. Bence İhsaniye de turizm için son derece önemli eserlere sahip bir ilçe. Bizler yerel yönetimler olarak bölgenin tanıtımı için çalışmalar yapıyoruz. Bir turizm şirketi kurarak, otobüsler aldık. Frig Vadileri’nde turlar yapıyoruz. Bu esnada turizmciler gelerek bu bizim işimiz dediler. Bu hafta ayın 16’sında turizmci arkadaşlarla bir toplantı yapacağız. Turizm şirketleri birleşerek bölgede turlar düzenlerlerse tanıtım için çok iyi olacaktır. Buradan tüm ilgilileri toplantımıza davet ediyorum” diye değerlendirmede bulundu.
Tanıtım için İngilizce ve Bulgarca alt yazılı bin adet CD hazırladıklarını belirten Çabuk, herkesi İhsaniye’nin tarihi değerlerini görmeye davet etti.
Yayın sonrası Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar ile de görüşen Başkan Çabuk, yayın dolayısıyla teşekkürlerini iletti. Akar ise Çabuk’a çalışmalarında başarılar diledi.
Başkan Çabuk Gün FM Konuk Defterine de görüşlerini yazarak imzaladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır