passo
“Çanakkale büyük bir destandır”

“Çanakkale büyük bir destandır”

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programında 18 Mart Çanakkale Zaferi nedeniyle bu konu işlendi. Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu Basın Odası programına Gazeteciler Ahmet Tunca, Polat Yılmaz ve Ertuğrul Sevim yorumlarıyla katıldılar. Çanakkale Zaferi’nin yıldönümünde başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet ve saygıyla anarak sözlerine başlayan Gazeteci İsmail Akar, “Türk […]

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programında 18 Mart Çanakkale Zaferi nedeniyle bu konu işlendi.
Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu Basın Odası programına Gazeteciler Ahmet Tunca, Polat Yılmaz ve Ertuğrul Sevim yorumlarıyla katıldılar.
Çanakkale Zaferi’nin yıldönümünde başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet ve saygıyla anarak sözlerine başlayan Gazeteci İsmail Akar, “Türk milleti tarih boyu bağımsızlığı karakter edinmiştir. Çanakkale’de atalarımız emperyalizme ve işbirlikçilerine karşı okkalı bir tokat indirmişlerdir. Bu millet Çanakkale destanında Dinarlı Mehmet Çavuş’u, Seyit Onbaşı’yı, 4 yaşındaki oğlunu savaş meydanında gören askerimizi ve daha birçok isimsiz kahramanını asla unutmayacaktır. Tüm şehitlerimizin ruhları şad olsun” diye konuştu.
“Anadolu atalarımızın böylesi fedakarlıkları ile bize devredildi”
Atalarımızın bu vatanı bizlere nasıl bıraktıklarının herkes tarafından iyi bilinmesi gerektiğini kaydeden Gazeteci Ahmet Tunca, “Bu ülkede yaşamak çok zor. Coğrafi açıdan çok önemli bir yerdeyiz. Bu toprakların kazanılması çok güç ve zor olmuştur. Bu zorlukları bilerek yaşamalıyız. Çanakkale bu zorluğun en ağır hissedildiği bir savaştır. Çanakkale’de 250 binin üzerinde şehit verdik. Birde bu sayıda ve belki de üzerinde sakat kalıp gazi olanı var. Anadolu atalarımızın böylesi fedakarlıkları ile bize devredildi. Bunu iyi anlamalıyız. Başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle yad ediyorum” diye değerlendirmede bulundu.
“Ülkemizde yaşayan her birey mutlaka Çanakkale’yi görmelidir”
Çanakkale’de atalarımızın büyük bir destan yazdıklarını belirten Gazeteci Ertuğrul Sevim, “Bu destanı anlatmaya ömür yetmez. Çanakkale’de 250 bin şehit ve 250 bin ayrı kahramanlık hadisesi vardır. Tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Merhum Akif’in Çanakkale şiirinde, ‘Bedr’in aslanları ancak bu kadar şanlı idi’ demiştir. Çanakkale’yi ne kadar anlatmaya uğraşırsak uğraşalım buna kelimelerimiz yetmeyecektir. Çünkü çok büyük bir destandır. Bizler atalarımızın bu eşsiz destanını çocuklarımıza iyi anlatabilmek için hem Çanakkale’yi hem de Kocatepe’yi mutlaka çocuklarımıza göstermeliyiz. Ülkemizde yaşayan her birey mutlaka Çanakkale’yi görmelidir” şeklinde konuştu.
“Çanakkale kazanılmasaydı İstanbul işgal edilirdi”
Çanakkale Zaferi kazanılmasaydı İstanbul’un işgal edileceğini belirten Gazeteci Polat Yılmaz, “Çanakkale’de yaklaşık 250 bin şehidimiz var. Hepsini de rahmetle anıyoruz. Osmanlı’nın zayıf durumda olmasına rağmen Çanakkale’de asker üzerine düşen görevi eksiksiz yapmıştır. Üstelik bu savaştan önce Sarıkamış’ta yaklaşık 90 bin askerimiz şehit olmuştu. Ulu Önder Atatürk’ün önderliğinde büyük bir zafer kazanılmıştır. Askerlerimiz tüm imkansızlıklara rağmen ülkemizi işgalcilerden kurtarmayı başarmıştır. Tüm şehitlerimizin ruhları şad olsun” şeklinde değerlendirmede bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır