passo
“Çanakkale büyük bir kahramanlık destanıdır”

“Çanakkale büyük bir kahramanlık destanıdır”

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası’nda Çanakkale Zaferi’nin 103. yılı dolayısıyla bu konu işlendi. Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu programa Gazeteciler Polat Yılmaz ve Ertuğrul Sevim yorumlarıyla katıldılar. Bu yıl Çanakkale Zaferi’nin 103. yılı olduğunu belirten Gazeteci İsmail Akar, “Çanakkale Zaferi, tarihimizdeki en önemli kahramanlık destanlarından biridir. Birinci Dünya Savaşı sırasında yaşanan ve bütün dünyanın hayretle […]

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası’nda Çanakkale Zaferi’nin 103. yılı dolayısıyla bu konu işlendi. Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu programa Gazeteciler Polat Yılmaz ve Ertuğrul Sevim yorumlarıyla katıldılar.

Bu yıl Çanakkale Zaferi’nin 103. yılı olduğunu belirten Gazeteci İsmail Akar, “Çanakkale Zaferi, tarihimizdeki en önemli kahramanlık destanlarından biridir. Birinci Dünya Savaşı sırasında yaşanan ve bütün dünyanın hayretle izlediği, Çanakkale Savaşı cesaretin, azmin, inancın, vatan sevgisinin ve fedakârlığın en büyük örneğidir. Çanakkale Zaferi’nin 103. yıldönümünde başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet ve saygıyla anıyorum. Ruhları şad olsun” diye konuştu.

“Çanakkale’de yaklaşık 250 bin şehidimiz var”

Çanakkale Zaferi kazanılmasaydı İstanbul’un işgal edileceğini belirten Gazeteci Polat Yılmaz, “Çanakkale’de yaklaşık 250 bin şehidimiz var. Hepsini de rahmetle anıyoruz. Osmanlı’nın zayıf durumda olmasına rağmen Çanakkale’de asker üzerine düşen görevi eksiksiz yapmıştır. Üstelik bu savaştan önce Sarıkamış’ta yaklaşık 90 bin askerimiz şehit olmuştu. Ulu Önder Atatürk’ün önderliğinde büyük bir zafer kazanılmıştır. Askerlerimiz tüm imkansızlıklara rağmen ülkemizi işgalcilerden kurtarmayı başarmıştır” şeklinde değerlendirmede bulundu.

“Deniz zaferi olmasa kara savaşlarına gerek kalmazdı”

Kurtuluş Savaşı’nı yöneten ve kazanan Başta Ulu Önder Atatürk olmak üzere tüm komutanların Çanakkale’de büyük tecrübeler kazandıklarına değinen Gazeteci Ertuğrul Sevim, “Çanakkale Savaşları dünyanın en iyi savaş stratejilerinin uygulandığı savaşlardan biridir. Dünyanın en büyük deniz kuvveti olan İngilizleri Çanakkale’de durdurmayı başardık. İngilizlerin İstanbul’u ele geçirmeleri engellenmiştir. Çok iyi yetişmiş askerlerimiz vardır. Pek çok teçhizat olmamasına rağmen büyük bir strateji ile savaş kazanılmıştır. Deniz zaferi burada çok önemlidir. Deniz zaferi olmasa kara savaşlarına gerek kalmazdı” dedi.

Basın Odası’nda gündemdeki diğer konu başlıkları da değerlendirildi.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır