passo
“Çay Kadın Kooperatifi 7 kadını istihdam ediyor”

“Çay Kadın Kooperatifi 7 kadını istihdam ediyor”

Afyonkarahisar Kadın Kültür Evleri ve Gün FM işbirliğinde süren Kadına Dair programına Çay Kadın Kültür Evi Müdiresi Aysun Orak, Çay Kadın Kooperatifi Başkanı Merve Oruç ve Usta Öğretici Sultan Kiper konuk oldu. “Yöresel lezzetleri tüm Türkiye’ye gönderiyoruz” Çay Kadın Kooperatifi olarak yöresel lezzetleri üreterek Çay Saat Kulesi mevkiinde bulunan Kadın Kültür Market’te sattıklarını belirten Çay […]

Afyonkarahisar Kadın Kültür Evleri ve Gün FM işbirliğinde süren Kadına Dair programına Çay Kadın Kültür Evi Müdiresi Aysun Orak, Çay Kadın Kooperatifi Başkanı Merve Oruç ve Usta Öğretici Sultan Kiper konuk oldu.

“Yöresel lezzetleri tüm Türkiye’ye gönderiyoruz”

Çay Kadın Kooperatifi olarak yöresel lezzetleri üreterek Çay Saat Kulesi mevkiinde bulunan Kadın Kültür Market’te sattıklarını belirten Çay Kadın Kooperatifi Başkanı Merve Oruç, “Şu an 7 kadınımız sigortalı olarak istihdam edildi. Birbirinden leziz yöresel lezzetlerimizi hem Çaylı vatandaşlarımıza hem de albikere.com aracılığıyla tüm Türkiye’ye gönderiyoruz. Sayın Valimiz Gökmen Çiçek ve Saygıdeğer Eşleri Sümeyra Çiçek’e ne kadar teşekkür etsek azdır” diye konuştu.

“Eğitim faaliyetleri düzenliyoruz”

Kadınların Kadın Kültür Evi’ne katılımlarının iyi seviyede olduğunu belirten Çay Kadın Kültür Evi Müdiresi Aysun Orak, “Kültür Evimizde eğitim faaliyetleri başta olmak üzere birçok faaliyet gerçekleştiriyoruz. Tüm kadınlarımızı bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Tüm kadınlar kurslara davet edildi

Kültür Evinde dikiş, nakış kursları başta olmak üzere birçok yararlı kurs düzenlediklerini belirten Usta Öğretici Sultan Kiper her yaştan kadını kurslara davet etti.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır