passo
CHP ADAY TANITIMI

CHP ADAY TANITIMI

Çarşamba günü Beyaz Saray’da CHP milletvekili adayları tanıtım toplantısındayız. Saat 15.00’de olması açıklanan toplantı tam bir saat gecikmeli başlıyor. Sebebine gelince CHP Örgütten Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, daha Afyon’a gelememiş. Salonda çevre ilçelerden gelenler ile birlikte 300 kişi ancak var. 17 ilçeden yedi ilçe başkanı ve temsilcisi yok. 3 belediye başkanından ikisi yok. […]

Çarşamba günü Beyaz Saray’da CHP milletvekili adayları tanıtım toplantısındayız. Saat 15.00’de olması açıklanan toplantı tam bir saat gecikmeli başlıyor. Sebebine gelince CHP Örgütten Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, daha Afyon’a gelememiş.
Salonda çevre ilçelerden gelenler ile birlikte 300 kişi ancak var.
17 ilçeden yedi ilçe başkanı ve temsilcisi yok.
3 belediye başkanından ikisi yok.
Haziran seçimlerinde önseçime katılan 11 aday adayından 5’i de yok salonda. ( Eski İl Başkanı ve geçen dönem 4. sıra adayı Yalçın Görgöz toplantıya davet edilmediğini anlatıyor) İstiklal Marşı ve saygı duruşu sonrası İl Başkanı Nevzat Ercan konuşuyor. Mikrofon azizliğinden konuşmasının bir bölümü anlaşılamıyor. İl Başkanı Ercan AKP’yi eleştirirken çorap dağıtan Bakan Eroğlu’na gönderme yaparak ağzından talihsiz bir cümle çıkarıyor ‘Şimdi de yalınayaklara çorap dağıtmaya başladılar’ diyor Ercan.
Bu sözleri duyunca irkiliyorum.

ADAYLARIN KONUŞMALARI PARTİLİLERİN İLGİSİ ÇEKMEDİ
Siyasetçi ağzından çıkan veya çıkacak sözlere dikkat etmeli. Çorap olur, odun- kömür veya gıda yardımı olur onları alan insanları hakir görmek yerine onları bu duruma getiren sistemi ve iktidarı sorgulaması elzemdir.
Sonra adaylar konuşmaya başlıyor.
Adaylar konuşurken arkadaki sinevizyonda adayların seçim çalışmaları gösteriliyor.
İlk konuşan Milletvekili Burcu Köksal. Köksal konuşmasında hükümetin neden kurulamadığını anlatıyor. 1 Kasım’a kadar kaldığı yerden çalışmalara devam edeceğinin altını çiziyor. Konuşmasını bitirirken partililerden çalışma ve destek sözü istiyor.
Av. Hatice Gök geliyor kürsüye. Kısa ve vasat bir konuşma yapıyor. Üçüncü sıradaki Bekir Kasap duygusal konuşmasında CHP’den aday olmanın partili olmanın büyük bir onur olduğunu anlatıyor. İsmahan Nergis uzunca tarih ve coğrafya anlatıyor. 5. sıradaki Adnan Çelik ise Demirel ile başlıyor. Çiller ve Cindoruk ile devam edip önceki adaylığı sırasında Halil Ünlütepe ile 30 bin kilometre yol yaptığını bu seçimde de çalışacağını söylüyor.
Bu konuşmalar salonda olanların ilgisini çekmiyor.
Bir kısmı salondan ayrılıp dışarıda sigara içmeye kulis yapmaya çıkıyor.

AKP’NİN ÇABASI HÜKÜMET KURULMASI YÖNÜNDEYDİ
Son konuşmayı Tekin Bingöl yapıyor.. Bingöl, 7 Haziran seçimlerinde ve sonrasında yaşananları sakin bir üslupla anlatıyor. AKP’nin hükümet kurulmaması konusunda her türlü gayreti sarf ettiğini söylüyor. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun gece gündüz, bayram seyran demeden çalıştığını söylüyor. Örgütlerin de bu tempoya ayak uydurmasını istiyor. Bingöl, çekişmelerin bir kenara bırakılmasının altını çiziyor.
Doğru söylüyor.
Bakın önümüzde 20 günden fazla bir zaman var. Ülkenin CHP’ye ihtiyacı var. CHP’de siyaset yapan veya yaptığını iddia edenler bir an önce eteklerindeki taşları bir süreliğine de olsa dökmeli.
Milletvekili adaylarının yeterli yetersiz olmasına bakmadan partileri adına çalışması lazım.
Çünkü seçim pusulasında adayların ismi yok altı oklu CHP var. Eğer böylesine kopukluk, sığ ve kişisel hesaplara devam edilecek olursa sıkıntı olur.

PARTİLİLER, BEN BEN DİYENLERE İNAT BİZ DEYİP ÇALIŞMALI
Milletvekili adayları,
İl Başkanı yönetimi,
Merkez ve diğer ilçe başkanları ve yöneticileri 1 Kasım’a kadar ellerinde baltayı toprağa gömsün artık.
Unutmayalım ki kişiler, gruplar ekipler gelir geçer.
Kalıcı olan kurumdur. Partidir.
Parti yönetimi ve üyeleri, 7 Haziran seçimleri sonrası, “Ben ettim. Ben yaptım. Ben kazandım. Ben ben ben” diyenlere aldırmadan, biz diyerek alanlarda çalışılmalıdır.
Çünkü;
Ülkenin geleceği adına…
Çocuklar ve gençlerimiz aydınlık yarınları adına…
Toplumun her kesimi adına…
Cumhuriyet ve demokrasi adına…
92 yıllık dev çınar CHP’ye ihtiyaç eskisinden çok daha fazladır, bilesiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır