passo
CHP Afyonkarahisar’a çıkartma yaptı

CHP Afyonkarahisar’a çıkartma yaptı

Cumhuriyet Halk Partisi, Genel Başkan Kemal Klıçdaroğlu’nun talimatı ile 29 Milletvekili ve PM üyesiyle Afyonkarahisar ve ilçelerinde alana indi. İsimlere baktığımızda 5 i hem PM üyesi hem Milletvekili. 18 Milletvekili ve 6 PM üyesinden oluştuğunu gördük: Denizli Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca başkanlığındaki CHP heyetine Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal ile CHP İl […]

Cumhuriyet Halk Partisi, Genel Başkan Kemal Klıçdaroğlu’nun talimatı ile 29 Milletvekili ve PM üyesiyle Afyonkarahisar ve ilçelerinde alana indi.
İsimlere baktığımızda 5 i hem PM üyesi hem Milletvekili. 18 Milletvekili ve 6 PM üyesinden oluştuğunu gördük:
Denizli Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca başkanlığındaki CHP heyetine Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal ile CHP İl Başkanı Yalçın Görgöz, İl Yönetimi, Merkez İlçe Yönetimi ve gittikleri ilçelerde İlçe Başkanları eşlik ederek halkın sorunlarını dinledi.
Heyete büyük ilgi vardı
CHP heyetinin haber ve açıklamaları gazete ve internet sitelerinde takip edildi. Biz kulis bilgilerini paylaşalım..
CHP heyeti Çarşamba günü Hilton Otel’de basın toplantısı yaptı.. Toplantıya İl,İlçe başkan ve yöneticileri yer aldı.
Katılan vekiller ve PM üyelerinin tanıtımı sonrası yapılacak program anlatıldı.
Toplantıda Kocatepe Gazetesinden Ali Fuat Güçlüer, “CHP İl Başkanı Görgöz sosyal medyada Diyanet İşleri Başkanı ve Demirtaş hakkında paylaşımda bulundu. Bu parti görüşü müdür” diye sordu mealen.
Görgöz’e muhalif bir kesim ilk anda “Dakika bir gol bir” şeklinde ellerini ovuşturmaya başlamıştı fakat heyet başkanı Karaca, “Partimizin görüşünü Genel Başkanımız ve Parti sözcüleri açıklar. Bahsettiğiniz açıklamalar İl Başkanının şahsi görüşüdür” diyerek bu konuyu kapattı.
CHP Heyeti aynı gün il merkezinde alana dağıldı. Önce Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek ziyaret edildi. Ziyaret esnasında Vali Çiçek heyete ‘Afyonkarahisar Miletvekili Burcu Köksal ile uyum içinde çalışıyoruz.Köksal ilde yaşanan sıkıntıları bize ilettiğinde çözümü için çalışıyoruz’ diyordu.
Bir kısım Sivil Toplum Örgütleri ziyareti yapıldı. Bu ziyaretlerde Oda ve dernek başkanları yaşadıkları sıkıntıları birebir CHP heyetine dillendirdi.
Bu ziyaretlerde gördük ki heyete sıcak bir ilgi vardı. Ticaret ve Sanayi Odası, bu sefer heyeti başkanlar düzeyinde karşıladı.. Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Afyon’a gelişinde kepenek giydiren Ticaret Borsa Başkanı Mehmet Mühsürler bu kez Afyon Milletvekili Burcu Köksal’ı çalışmalarından dolayı tebrik ediyordu…
Kılıçdaroğlu aradı
Afyon Tabip Odası ziyareti sonrası Eskişehir Milletvekili Gaye Usluer ve Ankara milletvekili Servet Ünsal Merkez İlçe yöneticileri ile birlikte Gün FM’i ziyaret etti. Milletvekili Ünsal Ankara da ‘Ekin Radyo’ kurucusu olduğunu anlatarak radyo döneminde yaşadıklarını paylaştı. Doktor olan Ünsal’ın eşi ile haftanın bir günü insanlara ücretsiz muayyene eden doktor olduğunu da hatırlatalım.
Gaye Usluer Hoca ise sohbet sırasında Muharrem İnce ve arkadaşlarının partide kalmaları konusunda büyük çaba verdiğini ve CHP’de tek bir kişinin dahi değerli olduğunu vurgu yapması dikkat çekti. Çünkü Usluer Hoca bir dönem İnce ekibinde yer alan bir isimdi.
Bu ekip radyodan ayrılırken bu kez Gülizar Biçer Karaca, Burcu Köksal, Yalçın Görgöz de bir kısım partiliden oluşan heyetin ziyareti oldu.
Karaca bir saate yakın radyo yayına katıldı. İlk günkü Afyon çalışmalarını anlattı. Esnafın sıkıntılarını örnekler vererek paylaştı. Daha sonra Kentsel Dönüşüm konusunu ele aldı.
CHP olarak Mısri Camii çevresindeki Kentsel Dönüşümde mahalle sakinlerinin yanında olduklarını ve İstanbul’dan mimar ve mühendislerin çalışmaları sonrası bir rapor aldıklarını anlattı.
Yayın bitti. Sohbet esnasında Karaca’nın telefonu çaldı. Telaşla dışarı çıktı. Konuşma sırasında Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na çalışmalar hakkında bilgi verdi. Karaca, Gün FM’de yayın yaptıklarını STK’larda ilgi gördüklerini anlattı Kılıçdaroğlu’na
Yerelde İttifaka destek
Perşembe günü heyet 17 ilçeye dağıldı. Merkezde kalan ekip ise önce Basın Yayın Derneği ziyaretini yaptı. Heyet Başkanı Gülizar Biçer Karaca ’12 yıl avukatlık yaptım. Bu süreçte Denizli’de mağdur olan hakkı yenilen tüm basın çalışanların davalarında ücretsiz savunma yaptım’ dedi. Doğal olarak basın özgürlüğü konusunda vurgu yaptı.
Bu arada İl Başkanı Yalçın Görgöz’ün hatırlatması ile Karaca Basın Yayın Derneği Onursal Başkanı Hakkı Özsoy’dan İnönü ile olan anısını dinlemek istediğini söyledi.
Hakkı Özsoy 1957 senesinde İsmet İnönü nün Afyon’a gelişi sırasında yaşadıklarını anlattı ve hazırlık aşaması tamamlanan ve yakında çıkacak kitabında bu hatıranın da olduğunu anlattı.
Basın Yayın ziyareti sonrası CHP ekibi İyi Parti, Demokrat Parti, Gelecek Partisi, Saadet Partisi ve DEVA Partisini ziyaret ederek il Başkanları ve yöneticiler ile istişarede bulundu.
CHP ekibi Afyonkarahisar’da ki bazı meslek temsilcilerini dinledi. Sorunları bildiklerini ve çözüm önerilerini anlattı.
Son olarak CHP liler Mısri Mahallesine giderek Kentsel Dönüşüm konusundaki düşüncelerini hak sahiplerine anlattı. Genel Başkanı, Milletvekili, İl Başkanı ve yöneticileri ile yaşananları yakından takip ettiklerini ve hak sahiplerinin mağdur edilmeden bu Kentsel dönüşümün yapılması gerektiği tekrar vurgulandı.
Vatandaşa dokunmak lazım
Şimdi 2 gün süren CHP’lilerin Afyon ziyareti sonrası şunları yazabiliriz.
a. Özellikle salgından etkilenen esnaf çalışan her kesimden vatandaş bu sıkıntılı dönemde TV ve gazetelerde nutuk dinlemek yerine mahallinde sorunlarını dinleyen ve dokunan siyasilere kucak açıyor.
b. Kentsel Dönüşümde kurulan dernek ve hak sahibi vatandaşlar saflarında birleşmişler
c. Sivil Toplum Örgütleri iktidar adayı CHP ye eskiye göre daha yakın duruyor.
d. CHP’nin ittifak ettiği siyasi partiler tabanda da karşılık buluyor ve dayanışma içindeler.
e. Tabanda Muharrem İnce ve partiden ayrılan üç milletvekiline özellikle Mehmet Ali Çelebi’ye tepki var. Çoban ateşi mangal ateşi olur kanısı hakim
f. CHP tabanında Mustafa Sarıgül ve Partisinin adı dahi yok
g. CHP’liler kendi aralarındaki guruplaşmaya sıcak bakmıyor. ‘CHP’liler Sağ partiler ile ittifak yapıyoruz yapmaya çalışıyoruz ama parti içi gizli gizli olan yarışa devam ediliyor. Buna son verilmeli artık.’görüşünde birleşiyor.
CHP’nin alanlardaki çalışmalarına devam etmesi ve vatandaşa dokunması halinde bazı ön yargı ve algıların kırılacağı da aşikar olduğunu bu Afyonkarahisar çalışmalarında gördük.
Bu vesile ile CHP nin erken seçim öncesi yapılması umulan Anayasa değişikliğini içeren halk oylamasına şimdiden hazırlandığını görmekteyiz.
Bakalım önümüzdeki süreçte neler olacak? Bekleyip göreceğiz….
Mutlu ve aydınlık yarınlara…

İsmail AKAR

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır