passo
CHP de Hesap Kitap

CHP de Hesap Kitap

Afyon CHP de Hesap Kitap Afyonkarahisar da en hareketli parti şu günlerde Cumhuriyet Halk Partisi. Delege seçimlerini tamamlayan CHP de Şuhut da yapılan kongre ile ilçe kongre süreci başladı. Daha sonra Çobanlar oldu.Önümüzde ki günlerde sırasıyla ilçe kongreleri devam edecek.Merkez İlçe seçimi ise 25 Ocak tarihinde olacak. Şuhut CHP Kongresini izleme fırsatım oldu. Seçimlerde Mehmet […]

Afyon CHP de Hesap Kitap

Afyonkarahisar da en hareketli parti şu günlerde Cumhuriyet Halk Partisi. Delege seçimlerini tamamlayan CHP de Şuhut da yapılan kongre ile ilçe kongre süreci başladı. Daha sonra Çobanlar oldu.Önümüzde ki günlerde sırasıyla ilçe kongreleri devam edecek.Merkez İlçe seçimi ise 25 Ocak tarihinde olacak.
Şuhut CHP Kongresini izleme fırsatım oldu. Seçimlerde Mehmet Kahraman, diğer adaylar Oktay Göçen ve Şahin Aykanat’ı geçerek Şuhut CHP İlçe Başkanı oldu. Anlaşılıyor ki ¾ ilçe dışında yeni isimler yeni yüzler ilçelerde göreve gelecek gibi.

Siyasi hırs
Kongreye dönersek yılardır aynı bildik görüntüler tekrarlandı.
Nedir o bildik görüntüler.’Küçük olsun. Benim olsun’ kafası gurupçuluk,
rol kapma,ayak oyunları ve hizipçilik.
Daha net ifade ile CHP de bazılarında siyasi hırs aklın önüne geçmiş.
Özetle kongreye bakalım…
Önce 22 ve 23. Dönem Milletvekilliği yapan Halil Ünlütepe milletvekili olan Burcu Köksal başkanlığındaki divanın oluşumunu kürsüden eleştirdi. Ünlütepe tüzük hatırlatmasını divan oluşumu esnasında yapsaydı daha şık olurdu. Ayrıca önceki dönemlerde buna uyulmayan çok sayıda kongre yapıldığını hatırlatmak isterim.
En çok atama sözüne takıntılı olan İl Başkanı Nevzat Ercan Şuhut kongresinde yeniden İl Başkanlığına aday olacağını açıkladı.
CHP militanı Yalçın Görgöz ekibi ile kongrede yerini almıştı, Görgöz konuşmasında İl Başkanlığı adaylığını açıkladı.
Bu arada Milletvekili adaylığı için İl Başkanlığından ayrılan ve sırasını beğenmediğinden bu adaylıktan istifa eden Dr.Kemal Demirkırkan ı kongrede konuşmacılar arasında gördük.
Bir başka konuşmacı ise Ertuğrul Yılmaz dı. Ankara da Muharrem İnce adına yaktığı Çoban ateşi Afyona gelinceye kadar mangal ateşine dönen Ertuğrul Yılmaz CHP nin ideolojisinden saptığını söylüyordu bu kongrede.
Ayrıca Sevilay Mara siyaset yarışına girdiğini anlatıyordu konuşmasında.
Milletvekili Burcu Köksal gündemi yorumlayan bir konuşma yaptı.
Bu arada İl Başkan adayı Umut Kılıç cenazesinden dolayı bu salonda yer alamadı.
Şuhut Kongresini izlerken aynı fotoğrafı diğer ilçelerde görmek mümkün olacak.
Aynı isimler bir eksik bir fazla ilçe kongrelerinde ilin meselelerini gündeme alarak o engin bilgilerini salondakilerle paylaşacak.
Şu anda İl Başkanlığına Umut Kılıç ve Yalçın Görgöz kesin aday. Nevzat Ercan adaylığını açıkladı ama zaman gösterecek adaylığa devam etmeyeceğine ve bir başka isim Ertuğrul Yılmaz ise beklemede.
CHP Merkez İlçede ise Ömer Akyıldız ve Kemal Doğan adaylıklarını açıklamıştı.

CHP Üyesi ne istemez…
Şimdi CHP’li ne istiyor ne istemiyor ona bakalım….
Bundan sonra:
CHP liler görev süresi bitmeden milletvekilliği için istifa edecek olan il başkanı istemiyor.
Partisine küsen Genel Başkanına her türlü hakaret eden partiliyi de istemiyor CHP’liler..Hatta onu koruyan ve kollayanlara da mesafeli duruyor.
‘Ben ne olacağım ?’ diyen adayları da istemiyor. Akil adam pozlarındaki ağabeylere de sıcak bakmıyor.
CHP ‘liler 12 kişilik kurultay delegesi arasına girmek adına her türlü ayak oyunlarını yapanları da istemiyor. Çünkü her iki adaya da imza veren bunlara ön ayak olanlarında artık gerekli dersi çıkaracaklarını umuyor.
CHP liler .Her daim Deniz Gezmiş,Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan ile gurur duyar
İşte O isimlerin kongrelerde anılmasına CHP çizgisinden sapıyor diyerek karşı çıkanları da istemiyor.

Kongreler bir yarıştır ama…
Cumhuriyet Halk Partisi yerel seçimlerde SP, DP ve İYİ Parti ile ittifak, HDP desteğini almıştı.İşte bu bağlamda başka siyasi yapı ile birleşebilen CHP nin kendi içinde kriz çıkmasını Cumhuriyet Halk Partisine gönül verenler doğru bulmuyor.
CHP liler yarışı sever. Kongrelerde bir yarıştır.
Kongreleri daha iyi daha başarılı olma yarışı olan gören CHP liler bunu kırıp dökmeden, sen ben kavgasına sokmadan.hesap kitap yapmadan,bireysel hesapların yerine kurumsal hesabı öne alarak birlik beraberlik içinde saygı ve saygı temelinde çalışmalar umuyor ve bekliyor.
Bir fıkra ekleyelim..
Tereciye tere satmaya kalkanların kulaklarına küpe olması adına…
Türkiye’nin feodal yapısının binlerce yıldır kesintisiz olarak yaşandığı bölgelerimizden birinde ağa köylülerini toplamış, onlara bazı önemli bilgiler vereceğini belirtmiş.
Ağa yüksekçe bir yere çıkmış. Köylüler çoluk, çocuk, yaşlı, genç toplanmış “ağa yine ne söyleyecek” diye merak içinde bekleşiyorlar.
Ağa konuşmaya başlar;
-Köylülarım; haçan ki hava boziiir ya yağmur yağır, ya da kar yağır!
Köylüler elleri çatlarcasına alkışlar.
“Bravo ağam yaşaaa”
Ağa devam eder;
-Haçan taş yuvarlanır, ya ortada durır, ya derede durır!”
köylüler yine aynı coşkuyla alkışlar.
Ağa devam eder;
-Haçan karı hamiledır, ya kız doğırır, ya erkek!”
köylü ağayı çılgınca alkışlarken aralarında da konuşurlar;
-Helal olsun aha bizim ağa ne çok şeyi bilir, yav ağa olmak bele bişey herhalda!”
Unutulmasın ki siyaset uzun soluklu bir iştir.
Ve aklın önüne hırsın koyanlar her daim kaybetmiştir.
Mutlu ve aydınlık yarınlara…

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır