passo
CHP ve Balbay

CHP ve Balbay

Geçtiğimiz hafta CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Prof. Dr. Haluk Koç’u ağırlayan CHP Afyonkarahisar İl Örgütü, bu hafta da İzmir Milletvekili ve Gazeteci Mustafa Balbay’a ev sahipliği yaptı. Önceki gün Afyonkarahisar ve ilçelerinde Mustafa Balbay rüzgarı esti. Balbay, ilk olarak Emirdağ ilçesinde partilileriyle buluştu. Belediye Başkan Adayı Mehmet Pala’ya destek istedi. Emirdağ ilçesinde […]

Geçtiğimiz hafta CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Prof. Dr. Haluk Koç’u ağırlayan CHP Afyonkarahisar İl Örgütü, bu hafta da İzmir Milletvekili ve Gazeteci Mustafa Balbay’a ev sahipliği yaptı.

Önceki gün Afyonkarahisar ve ilçelerinde Mustafa Balbay rüzgarı esti. Balbay, ilk olarak Emirdağ ilçesinde partilileriyle buluştu. Belediye Başkan Adayı Mehmet Pala’ya destek istedi. Emirdağ ilçesinde yerel seçim Mehmet Pala ile AKP adayı Cengiz Pala arasında geçiyor. Yani Emirdağ’da bir Pala kazanacak ama hangi Pala’nın olacağı 30 Mart’ta belli olacak.

 

BALBAY, ÇENGEL’E DESTEK İSTEDİ

Mustafa Balbay daha sonra Çay ilçesine geçti. Çay ilçesinde yoğun ilgi gördü. Başkan Adayı Yaşar Çengel’e oy istedi. Çay ilçesinde yerel seçimler CHP, AKP ve MHP arasında geçiyor. Bu ilçede AKP’den aday edilmeyen mevcut Başkan Ali Yakut’un tavrı önemli. Atbaşı bir yarışta şu an için CHP Adayı Yaşar Çengel bir adım önde.

Çay programı sonrası Şuhut’un Karaadilli ve bu dönem kapanan Atlıhisar beldelerinde partililerle sohbet eden Balbay, kadınlarla halay çekti.

 

ZAFER YOLU YÜRÜYÜŞÜ’NÜ PİKNİK HAVASINA SOKTULAR

Balbay’ı Şuhut’ta CHP Belediye Başkan Adayı Ekrem Özsoy ve çok sayıda partili karşıladı. Özsoy, kendi belediye başkanlığı döneminde başlatılan Zafer Yolu Yürüyüşü’nün bilinçli olarak öneminin azaltıldığını ve piknik havasına sokulduğunu söyledi, “Buna içim yanıyor” dedi. Geçen yıl, Zafer Yolu Yürüyüşü’ne katılmak üzere ilçeye gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir grup tarafından yuhalandığını hatırlatan Özsoy, “Bunu yapanlar arasına tek bir Şuhutlu yok. Provokasyondu bu olay” diyordu. Özsoy, Yine kendi başkanlığı döneminde AKÜ Şuhut Meslek Yüksek Okulu’nda bine yakın öğrenci olduğunu anımsatan Özsoy, “Şimdi 300 e düştü. İnşallah tekrar göreve gelirsek Yüksek Okul bizimle yeniden hayat bulacak” diye konuştu.

 

ŞUHUT İNSANI BİR GENEL BAŞKANI PROTESTO ETMEZ

Afyonkarahisar Miletvekili Ahmet Toptaş ise Özsoy’un konuşmasına gönderme yaparak, “Şuhut ilçesi benim ilk göz ağrım. Şuhut insanı bir Genel Başkanı protesto etmez. Ben onu yapanları biliyorum. Bundan sonra Şuhutlular artık o tip insanları ilçeye dahi sokmaz. Onu da biliyorum” dedi ve Ekrem Özsoy’a sahip çıkmalarını istedi.

Mustafa Balbay ise ülkede yaşananları anlattıktan sonra, “Eskiden Lale Devri vardı Osmanlı döneminde şimdi sülale devri oldu” diyordu.

 

ŞUHUT’TA 4 BAŞKAN YARIŞIYOR

Şuhut ilçesi bu dönem ilginç bir seçime ev sahipliği yapacak, başkanlar yarışacak. Şuhut’ta şimdiki Belediye Başkanı Recep Bozkurt, bir önceki Başkan CHP’li Ektem Özsoy, ondan önceki MHP’li Mevlüt Can ve daha önce çok kez başkanlık yapan DP’li Nuri Oynağanlı yeniden seçilebilmek için çalışıyor.

 

EKREM BAŞKAN HALKLA KUCAKLAŞMIŞ

 

Ayrıca Bakan Eroğlu’nun da memleketi Şuhut. Bu nedenle sonucu önemli bir ilçe.

CHP toplantısında salona göz attığımda Kadını erkeği, yaşlısı genci ile coşkulu bir kalabalık vardı. CHP’liler Özsoy’un etrafında yeniden kenetlenmiş.

Özellikle gençler ve kadınlar…

 

 

Bilindiği üzere kadın ve genç seçimde çok önemli. Böylesine zorlu bir seçimde CHP adayı Ekrem Özsoy ilçe halkı ile yeniden kuşaklaştığını gördüm. Seçime 40 gün kaldı.

Şu an ki duruma bakarak Özsoy iddialı bir aday.

 

 

Şuhut programı sonrası Balbay ve beraberindekiler, CHP Afyonkarahisar belediye Başkan Adayı Dr. Mehmet Ecer’in seçim bürosuna geçti. Orada partililere konuşma yaptı. Kitaplarını imzaladı.

 

5 YIL BOYUNCA HER GÜN UMUTLARIMI BÜYÜTTÜM

Daha sonra Kanal 3 TV’de ana haberde Gazeteci Ata Gündüz Kurşun’un konuğu olan Balbay, ardından da Gün FM’de, hapishane günlerini anlattı, zaman zaman duygulandı, ilginç anılarını paylaştı.

40 dakika Gün FM dinleyenleriyle yaşadıklarını ve umutlarını paylaştı Balbay.

5 yıla yakın süre demir parmaklıklar arasında her gün umutlarını büyüttüğünü vurguladı.34 yıllık meslek hayatında çok iktidar ve başbakanlar gördüğünü ama böylesine olaylara tanık olmadığını belirterek, “Cezaevindeyim. Binlerce mektup geldi. Bir mektup var ki 7 kez mektup yazmış ama korkusundan adını yazamıyor. Sekizinci mektupta yazıyor adını” diyordu Balbay.

İşin özü korkudan korkmamak lazım.

Ne diyorduk?

Tarihin en güzel yerinde son sözü hep direnen ve inanan insanlar söyler…

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır