passo
CHP’DE ADAYLAR GÖRÜCÜYE ÇIKTI

CHP’DE ADAYLAR GÖRÜCÜYE ÇIKTI

Cumartesi günü Fuar Düğün Salonu’nda Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili aday adaylığı tanıtım toplantısını izlemek adına yola koyulduk. Güneşli güzel bir hava da partililer salona girmek yerine dışarıda ayaküstü sohbet ve kulisteler. Dışarıda kocaman Atatürk posteri yanında Türk Bayrağı onun yanında ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu posteri karşılıyor gelen konukları. Salonu giriyorum. Parti emekçileri salonu […]

Cumartesi günü Fuar Düğün Salonu’nda Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili aday adaylığı tanıtım toplantısını izlemek adına yola koyulduk. Güneşli güzel bir hava da partililer salona girmek yerine dışarıda ayaküstü sohbet ve kulisteler.

Dışarıda kocaman Atatürk posteri yanında Türk Bayrağı onun yanında ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu posteri karşılıyor gelen konukları.

Salonu giriyorum. Parti emekçileri salonu parti bayraklarıyla donatmış. Kürsü arkasında Atatürk, Kılıçdaroğlu ve Türk Bayrağı yer almış Her taraf kırmızı beyaz.

Malum CHP nin logo renkleri de bayrak rengi olan kırmızı beyaz dan oluşuyor.

Tanıtım saati yaklaşıyor salon doluyor. Yanıma gelen  gazeteci arkadaşım ‘Salondaki insanlar kadar dışarıda bekleyenlerde var.CHP salonlara sığmıyor’ diyor.

Salonda CHP şarkıları bir çalayım bir çalmasam diye naz yapıyor. Bazen şarkı ve türküler yarım kesiliyor bazen kaldığı yerden sürüyor.Kısaca müzik ve ses sisteminde sıkıntıyı hemen anlıyorsunuz.

İstiklal marşı ve saygı duruş ile tören başlıyor. Kürsüye İl Başkanı Av.Yusuf Onur Seçme geliyor.Seçme’ Genel Başkanım Kılıçdaroğlu bakın Afyondan sana söz veriyorum.Seni Çankaya köşküne çıkaracağız.Sana söz veriyorum Afyondan 3 vekil meclise gelecek’

Şeklinde kısa bir konuşma yapıyor.

 

                     CHP A.Adayları iktidar söz verdi

Sonra Burcu Köksal geliyor kürsüye.’Yıllar önce size koltukları değil ayakkabı eskiteceğim diye söz vermiştim. O sözümü tuttum..diye bir konuşma yapıyor.

Yıkıldık, usandık ve bunaldık diye söze başlayan Abidin Yağcı ‘hayal kurmayı unuttuk. Yeniden hayal kurmak için CHP iktidara gelecek.diyor.’

Ayrıştıranlara karşı durmak zorundayız diyen Ahmet Hakan Uyan ‘Korkmayın,yılmayın sinmeyin.Bakın bahar gelecek hak hukuk adalet olacak CHP iktidar olacak.Başaracağız’

AKP iktidarından kurtulmanın tek yolu CHP yi iktidara taşımak olduğunu söyleyen Ahmet Salih Çiçek ‘Cumhuriyet değerlerini yerlere batırdılar. Atatürk,cumhuriyet,demokrasi sevdalıları bu değerlere sahip çıkmaya devam edecek’

.Millet için geliyoruz,aydınlığa sözümüz var diyen Ali Arıkan ‘ 2 hedefimiz var.İlki Kılıçdaroğlu nun cumhurbaşkanı yapmak.İkicincisi TBMM de çoğunluğu yakalamak’ diye anlattı kürsüdeki konuşmasında.

Tüm ilçelerin isimlerini telk tek sayan Anıl Halis Akar’ Şimdi zamanı kalkın ayağa artık .İttifak ortaklarımızla CHP yi iktidar Kılıçdaroğlu nu cumhurbaşkanı yapmak adına gece gündüz kenetlenerek çalışmaya var mısnız ? ‘ diye sordu. Salondaki partililere.

Devrim Ölmez’ Namuslu insanlar bu ülkeyi yönetmesi lazım artık. Yeni Türkiye hayaliyle yola çıktık ve başaracağız’

Engin Ayengin ‘100 yıl önce ilk Kemal’in yanında olamadım.Şimdi 2. Kemal ile cumhuriyeti yeniden kurtarmak adına yola çıktık’

Hatice Gök Soruyorum sizlere huzurunuz kaldı mı? Ekonomik ağırlığı ve derinliği insanları perişan etti.’

İbrahim Kadıoğlu ’CHP iktidarında insanlar rahat nefes alacak’

M.Kemal Demirkırkan Kutuplaşan değil kucaklaşan bir ülkeye ihtiyaç var. Sandığa gideceğiz,oyları takip edeceğiz’

Recep Soysal’ Hem ülkemiz hem Afyonkarahisar turizm den istenen payı alamıyor ne yazık ki.’

Yalçın Görgöz ‘Bu coşku iktidarın coşkusu. Haksızlığa hukuksuzluğa uğrayanlar için kazanacağız.Gezi direnişinde kaybettiklerimiz adına kazanacağız.Başaracağız…

Aday adaylarından notlar

Şimdi konuşmalardan kısa özetler verdik.Genel açıdan bakıldığında CHP de en kısa konuşmayı en sempatik aday İbrahim Kadıoğlu yaptı.En uzun konuşma ise Hatice Gök’e ait.En etkili konuşmayı Akar,Demirkırkan ve Arıkan’ın yaptığını yazarsak diğer adaylara haksızlık etmiş olmayız sanırım.

Gelelim kulis bilgilerine 2 kadın 11 erkek aday var CHP de.

CHP Milletvekili aday adayları arasında en genç adaylar Devrim Ölmez ve Anıl Halis Akar.

En yaşlısı İbrahim Kadıoğlu. Kadıoğlu 65 yaşında.

Üç avukat var. Burcu Köksal, Hatice Gök ve Ali Arıkan.1 doktor 1 Yüksek Mimar, 1 İç mimar ve 2 mühendis yer alıyor CHP listesinde.

Pazartesi günü il Başkanı Yusuf Onur Seçme ilçe başkanları, kadın ve gençlik kollarından aldığı aday listesini harmanladıktan sonra Genel merkeze götürecek. Başkan Seçme Genel Merkeze tesbir edilen.6 isim verecek.

Sonraki süreç şöyle işleyecek kj CHP de. Malum Afyon listesi Bülent Tezcan’ın masasında. Adaylar hakkında   bilgi sahibi Tezcan taslak listeyi Kılıçdaroğlu na sunacak. İl Başkanı nın verdiği listeler sonrası Genel Başkan Kılıçdaroğlu Afyon sıralamasını PM ne sunacak.9 Nisan da CHP listesinin belli olacağı bekleniyor.

Bu arada ittifak konusu Afyon içinde netlik kazanmadı.

İki seçenek var. İlki  DP/CHP ittifakı ki tüm liste CHP adaylardan oluşması.

Diğer seçenek ise DEVA/Gelecek/Saadet ve DP ittifakı böyle bir durumda da

1 ve 2  sırada CHP adayları diğer sıralarda ise ittifak listesindeki adaylar olabilir.

Sonuçta kesin listeler pazartesi günü netlik kazanacak.Bu süre.te listelerin belirlenmesi konusunda yol haritası da belli olacak.

Şunu söylemek lazım ki Bu toplantı CHP nin Afyonkarahisar’a umut verdiği ve CHP lilerin de silkelendiği bir toplantıdır.

Mutlu ve aydınlık yarınlara….

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır