passo
CHP’DE YENİ DÖNEM

CHP’DE YENİ DÖNEM

CHP Afyonkarahisar İl Başkanlığında beklenen gelişme oldu. Savaş Erdoğan başkanlığındaki İl Yönetimi cuma akşam saatlerinde istifa etti. İstifanın ardından İl Başkanı konusunda iki isim vardı. Birisi Av.Ramazan Akgöz. Akgöz Merkez İlçe Başkanlığı yapmış ve defalarca da milletvekili adayı olmuş bir isim. Ramazan Akgöz yapılan İl Başkanlığı teklifini ‘Şu an istifa eden İl yönetimi seçiminde birlikte […]

CHP Afyonkarahisar İl Başkanlığında beklenen gelişme oldu. Savaş Erdoğan başkanlığındaki İl Yönetimi cuma akşam saatlerinde istifa etti.
İstifanın ardından İl Başkanı konusunda iki isim vardı.
Birisi Av.Ramazan Akgöz.
Akgöz Merkez İlçe Başkanlığı yapmış ve defalarca da milletvekili adayı olmuş bir isim.
Ramazan Akgöz yapılan İl Başkanlığı teklifini ‘Şu an istifa eden İl yönetimi seçiminde birlikte ekip halinde çalıştık. Şu anda görev almam uygun olmaz.’ diyerek teklifi kabul etmedi.
Bu konuda Milletvekili Burcu Köksal’ın girişimleri devam etti.
Bu defa adres Nevzat Ercan’ı gösterdi.
Nevzat Ercan görevi kabul etti. Ercan’ın atama yazısı bir iki gün içinde partiye ulaşır.
5 kişilik bir ekiple (Hafize Özmen,Özgür Topsakal, Hamdi Yakut bize ulaşan isimler.Bir isim konusunda görüşme sürüyor)yerel seçimlere kadar Ercan yönetimi devam eder CHP de.
Merkez İlçe ye gelince:
Merkez İlçe Başkanı Vedat Sever göreve devam ediyor.
Sonuçta aylardır kaos yaşayan CHP de şimdilik sular duruldu.

Ünlütepe ve Ercan
Nevzat Ercan’ı partiye getiren isim Halil Ünlütepe’dir.Bu konuda bir anımı paylaşayım.
2000 li yılların başları.Bozcalar İşhanındaki İl Başkanlığındaki binada Ünlütepe ile sohbet ediyorum.Merkez İlçe,İl Başkanı ve Miletvekili arasında sorunlar artmış.İl Başkanı Rahmetli Al Cengelci ve ekibi istifa etmiş.İl Başkanı aranıyor.Bir kaç isim gündeme geliyor.Halil Ünlütepe ilk teklifi Hilmi Ağaca’ya yapıyor.Mühendis Agaca işlerinin yoğun olmasından dolayı görevi kabul etmiyor.Bu sefer Nevzat Ercan aklına geldi.Ercan göreve geldi.Atama ile İl Başkanı oldu.Sonrasında yapılan iki listenin yarıştığı seçimde Atamer Büyükbudak ekibini geçerek İl Başkanı olmuştu.

Geçmişte Yaşananlar
Şöyle geriye bakıldığında İl Başkanı Milletvekili sürtüşmesi bugünlük bir olay değil aslında.
CHP de Dr.Kemal Demirkırkan dönemi altı yıl yaşandı. Önce Merkez İlçe Başkanı sonra İl Başkanı olan Demirkırkan milletvekili olmak için istifa etmişti. Yerine CHP nin Gençlik Kollarında bu yana parti kademelerinde görev yapan Savaş Erdoğan İl Başkanı olmuştu.
Ancak bu ekip ile Milletvekili Burcu Köksal’ın yıldız hiç barışmadı.
Her defasında Genel Merkeze şikayetler eleştiriler uyumsuzluk bilgileri Genel Başkan ve Genel Merkez yöneticilerini bıktırıyordu.
Bu yeni görülen bir sancı değildi. Daha öncesinde de Milletvekili Ahmet Toptaş ve İl Başkanı Yalçın Görgöz arasında da ipler gergindi. Her defasında taraflar arasında uyumsuzluk had safhaya ulaşmıştı.
Ondan öncesinde Vekil Ünlütepe ve değişik İl Başkanı ve İl yönetimi arasındaki tartışmalarda biliniyor. Halil Ünlütepe, rahmetli Ali Çengelçi ile başlayıp Nevzat Ercan ile devam eden milletvekilliği süresince tek başına liste yapmasına rağmen İl yönetimi ve İl Başkanı ile ters düşmüştü.
Yani bu partide 10 yıldır İl Başkanı Milletvekili çatışması gündemi sürekli meşgul etti.
Bardak Doldu
Günümüze geldiğimizde bu çekişme iyice su yüzüne çıktı. Demirkırkan ve ekibinin Ankara da ki Ertuğrul Yılmaz’ın etkisi ile Muharrem ince den taraf olması ve Genel Başkanı eleştirmesi bardağı taşıran son damla oldu ve Vekil Köksal’ın her geçen gün eli güçlendi.
Ve beklenen oldu. ipler koptu.
İki dönemdir CHP Milletvekili olan Burcu Köksal kendisine yakın ekibi oluşturdu.
Uyumlu bir çalışma bekleniyor.
Olur mu?
Bence zor.
Çünkü bu parti CHP.
Neferi olmayan. Herkesin çavuş subay general olduğu veya olmak istediği bir yapısı var.
Şimdi soru şu ?
Gruplaşmadan hizipten ayak çekmeden uzak bir CHP mi?
Yoksa biz bu filmi görmüştük denilen bir CHP mi?
Bekleyip göreceğiz…
Mutlu ve aydınlık yarınlara…

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır