• DOLAR
  $2.422,6200
 • EURO
  $0,6068
 • ALTIN
  $36.643,6000
 • BIST
  95,9979
CHP’li Oran ‘ Afyon’un altında bir cevher yatıyor’

CHP’li Oran ‘ Afyon’un altında bir cevher yatıyor’

Sosyalist Enternasyonal Başkan Yardımcısı CHP’li Umut Oran, “Afyonkarahisar’ın altında bir cevher yatıyor. Ancak yer altındaki bu cevheri yeterince kullanamadığını görüyoruz. Bunun nedeni yönetim anlayışından kaynaklanıyor” dedi. CHP eskiİl Başkanı Yalçın Görgöz’ün düğününe katılan ve Afyonkarahisar’da bir dizi ziyaretler ve değerlendirmeler yapan CHP’li Umut Oran Gün FM’de Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu Gündem Özel programına konuk […]

Sosyalist Enternasyonal Başkan Yardımcısı CHP’li Umut Oran, “Afyonkarahisar’ın altında bir cevher yatıyor. Ancak yer altındaki bu cevheri yeterince kullanamadığını görüyoruz. Bunun nedeni yönetim anlayışından kaynaklanıyor” dedi.
CHP eskiİl Başkanı Yalçın Görgöz’ün düğününe katılan ve Afyonkarahisar’da bir dizi ziyaretler ve değerlendirmeler yapan CHP’li Umut Oran Gün FM’de Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu Gündem Özel programına konuk oldu.
“Helva yapacak usta yok”
Afyonkarahisar’ın termal suları, su kaynağı ve dünyada marka olmaya aday mermeri ile yer altında bir cevhere sahip olduğunu söyleyen Umut Oran, “Afyonkarahisar termal enerji ve gıda sektöründe önemli bir il. Eti, sucuğu, kaymağı, şekerlemesinin yanı sıra yolların birleştiği kesiştiği bir konumda bulunuyor. Tüm bunlara baktığımızda bu nimetlerden yeterince pay alamadığını görüyoruz. İşte çevre yolu teyet geçiyor. Havaalanı 60 km uzaklıkta, demiryolu daha uğramamış. Büyük ve küçükbaş hayvancılık yanı sıra tarım sekteye uğramış. Sürekli göç veren bir il haline gelmiş. İnsanlarımız aş ve iş adına köyden ilçeye, ilçeden kente, kentten ise büyük metropollere gider olmuş. Görüyoruz ki un var, şeker var, yağ var. Onu helva yapacak usta yok. Yönetimde bir zafiyet var. Sosyal demokrat bir iktidarda bunu gidermek boynumuzun borcudur” diye konuştu.
“Tek adam yönetimine doğru gidiyoruz”
Ülke genelinde kaosun devam ettiğini söyleyen Umut Oran, “Sürekli illeri geziyorum. Herkes şile fikir alış verişinde bulunup ülke fotoğrafını görüyoruz. Terör şu an ülkenin en büyük belası. 8 Haziran ile başlayan kaosu iyi anlamak lazım. Tek adam yönetimine doğru gidiyoruz. Ülkemizde acilen demokrasi, acilen adil gelir dağılımı gerekiyor. Bu nedenle 1 Kasımda yapılacak seçimlerde her seçmenin sandığa gitmesini ve tercihini yapmasını umuyorum. 1 Kasım seçimlerinde seçmen mevcut iktidara ve tek adam yönetimine gereken dersi verecektir” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır