passo
“Ciddiyet ve disiplin başarı getirir”

“Ciddiyet ve disiplin başarı getirir”

Afyonkarahisar Bahçeşehir Okulları Kurucusu Abdullah Taş Gün FM’de Eğitim Saati programında Eğitimci Lokman Özkul’un konuğu oldu. Eğitimin bir ciddiyet işi olduğunu söyleyen Taş, “Aynı zamanda eğitim disiplin işidir, ekip işidir. Ciddiyet ve disiplin sağlayan her okul mutlaka başarıya ulaşır” şeklinde konuştu. “TSE belgemizi aldık” Pandemi sürecinin başlamasından hemen sonra okulların Milli Eğitim’den veya TSE’den temiz […]

Afyonkarahisar Bahçeşehir Okulları Kurucusu Abdullah Taş Gün FM’de Eğitim Saati programında Eğitimci Lokman Özkul’un konuğu oldu. Eğitimin bir ciddiyet işi olduğunu söyleyen Taş, “Aynı zamanda eğitim disiplin işidir, ekip işidir. Ciddiyet ve disiplin sağlayan her okul mutlaka başarıya ulaşır” şeklinde konuştu.
“TSE belgemizi aldık”
Pandemi sürecinin başlamasından hemen sonra okulların Milli Eğitim’den veya TSE’den temiz okul belgeleri almaları gerektiğini hatırlatan Taş, “Biz de bu anlamda Eskişehir’deki bölgeye müracaatımızı yaptık. Evrakları tamamladık ve yetkililer gelerek okulumuzu inceleyip denetimlerini yaptılar. Sonrasında temiz okul anlamına gelen TSE belgesini verdiler” şeklinde değerlendirmede bulundu.
“YKS’de iyi sonuçlar var”
LGS’de başarılara imza attıklarını söyleyen Taş, “Yine YKS’de de çok iyi sonuçlar var. Tercih süreci devam ediyor. İyi yerlere gireceklerini düşünüyorum. İlimizin Türkiye genelindeki sıralamasını üst sıralara taşıyabilirsek ne mutlu bize” dedi.
“25 yıl devlette çalıştım”
Kendisinin devlet okulundan emekli olduğunu ve 25 yıl çeşitli kademelerde çalıştığını söyleyen Afyonkarahisar Bahçeşehir Okulları Kurucusu Abdullah Taş, “Daha sonra da önce dershanecilik yaptım. Şimdi de özel okulda çalışmaya devam ediyorum. Özel okulların devlet okullarından en büyük farkı sınıfların biraz daha tenha ve homojen olmasıdır. En önemli özellik bence bu. Çünkü kimi devlet okullarında sınıf mevcutları kalabalık olabiliyor. Yönetmelik gereği özel okulların sınıf mevcutları 24 kişinin üzerine çıkamaz. Bizim bugün 19-20 kişilik son derece homojen dersliklerimiz var. Elbette devlet okullarında da hem öğretmenlerimiz hem de idarecilerimiz son derece özveriyle görevlerini yapıyorlar. Bizdeki imkanlar devlete göre biraz daha fazla diyebiliriz. Bunların dışında çok da fark olduğunu söyleyemem” diye konuştu.
“2015 yılından beri faaliyetteyiz”
2015 yılında dershanelerin kapatılmasının ardından bu konuda ısrarcı olmadıklarını kaydeden Afyonkarahisar Bahçeşehir Okulları Kurucusu Abdullah Taş, “Okul kurmaya karar verdik ve Uğur Dershaneleri ile aynı mütevelli heyetine bağlı Bahçeşehir Okullarını ilimizde açtık. 2015 yılında anaokulundan Anadolu Lisesi’ne kadar Afyonkarahisar Bahçeşehir Koleji olarak hizmete girdik” diye konuştu.
Eğitime dair önemli değerlendirmelerin yapıldığı program nedeniyle Afyonkarahisar Bahçeşehir Okulları Kurucusu Abdullah Taş Gün FM yetkililerine teşekkür etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır