passo
“Cildimiz en önemli giysimiz”

“Cildimiz en önemli giysimiz”

Trend Estetik İşletme Sahibi Hatice Yılmaz Gün FM’de yayınlanan Gündem programına konuk olarak katıldı. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sorularını yanıtlayan Yılmaz güneş ışınlarının cilde verdiği zararlardan korunmak için mutlaka güneş koruyucu kremlerinin kullanılması gerektiğini kaydetti. “Güneş ışınları cildimizde yaşlanma etkisini arttırıyor” Güneş ışınlarının yaz mevsiminde olduğu kadar kış mevsiminde de cilde zarar […]

Trend Estetik İşletme Sahibi Hatice Yılmaz Gün FM’de yayınlanan Gündem programına konuk olarak katıldı. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sorularını yanıtlayan Yılmaz güneş ışınlarının cilde verdiği zararlardan korunmak için mutlaka güneş koruyucu kremlerinin kullanılması gerektiğini kaydetti.

“Güneş ışınları cildimizde yaşlanma etkisini arttırıyor”

Güneş ışınlarının yaz mevsiminde olduğu kadar kış mevsiminde de cilde zarar verdiğini belirten Trend Estetik İşletme Sahibi Hatice Yılmaz, “Yaz mevsimine merhaba demeye başladığımız şu günlerde cildimizde lekelerin oluşmaması için güneş koruyucu kremlerin mutlaka kullanılması gerektiğini belirtmek istiyorum. Güneşten kaynaklanan zararlı ışınlar cildimizde çeşitli sorunların oluşmasına neden oluyor. Dışarıya çıkarken temiz bir cilde yüksek faktörlü güneş koruyucu kremleri uygulamamız son derece önemli. Temiz bir cilt için cilt bakımı ihmal edilmemelidir. Güneş ışınları cildimizde yaşlanma etkisini de arttırıyor. Bu nedenle hızlı bir şekilde önlemimizi almalıyız. Soğuk havalarda da ayaz, kar yanıkları oluşur. Soğuk havalarda belki güneşi göremiyoruz ama zararlı etkileri devam ediyor. Bu nedenle hem yaz mevsiminde hem de soğuk havalarda güneş koruyucu kremleri kullanmamız cilt sağlığımız açısından son derece önemlidir” diye konuştu.

“Cilt bakımı çok keyifli bir işlem”

“Cildimiz en önemli giysimiz” diyen Yılmaz, “Bizi dışarıya yansıtan en önemli giysimiz cildimizdir. Cilt bakımı çok keyifli bir işlem. Hepimiz ayda bir profesyonel ortamda cilt bakımını mutlaka yaptırmalıyız. Günlük cilt bakımı evde yapılabilir. Ancak ayda bir kabin bakımı dediğimiz cilt bakımını profesyonel bir ortamda yaptırmalıyız. Bu yapılan cildin tipine göre ortalama bir, bir buçuk saat sürer. Cilt bakımı cilt sağlığımızın yanı sıra ruhsal açıdan da kişinin kendini iyi hissetmesini sağlayan bir uygulamadır” şeklinde değerlendirmede bulundu.

Tüm annelerin günlerini de kutlayan Yılmaz, hem kadınların hem de erkeklerin cilt sağlıklarına önem vermeleri gerektiğini söyledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır