passo
Çoban: “Yeni dönemde yemyeşil bir Afyonkarahisar olacak”

Çoban: “Yeni dönemde yemyeşil bir Afyonkarahisar olacak”

Afyonkarahisar Belediye Başkanı ve Ak Parti Belediye Başkan Adayı Burhanettin Çoban beş radyonun ortak yayınında Gazeteci İsmail Akar’ın konuğu oldu. “Geçtiğimiz hafta binlerce kişi pazarımıza akın etti” Eski otogarın bulunduğu alanda ilimize kapalı bir pazar yeri kazandırdıklarını kaydeden Çoban, “Binamız yüzde 95 oranında bitti. 19 Mart Çarşamba günü pazarımızı deneme amaçlı açtık. Gelecek hafta 26 […]

Afyonkarahisar Belediye Başkanı ve Ak Parti Belediye Başkan Adayı Burhanettin Çoban beş radyonun ortak yayınında Gazeteci İsmail Akar’ın konuğu oldu.

“Geçtiğimiz hafta binlerce kişi pazarımıza akın etti”

Eski otogarın bulunduğu alanda ilimize kapalı bir pazar yeri kazandırdıklarını kaydeden Çoban, “Binamız yüzde 95 oranında bitti. 19 Mart Çarşamba günü pazarımızı deneme amaçlı açtık. Gelecek hafta 26 Mart Çarşamba günü yine oradayız. Bu iki hafta pazarımızın işleyişi hakkında tespitler yapacağız. Herhangi bir aksaklık olup olmadığını kontrol edeceğiz. Mesela geçen hafta balıkçılarımız önündeki bölüme ızgara istediler. Haklı bir talepti. Hemen bunu yapacağız. Geçtiğimiz hafta binlerce kişi pazarımıza akın etti. Son katı araç çıkacak şekilde düzenlemiştik. Burası otopark olarak da, pazar yeri olarak da kullanılabilirdi. Talep çok olunca son katı da pazar yeri olarak kullandırmak için çelik çatı ile kapatacağız. Arkadaşlarımız projesini yaptılar. Nisan ayı içinde ihaleye çıkıyoruz. Pazar yerimiz 12 milyon TL’ye mal oldu. Ülkemizin en büyük pazar yerlerinden biri. Yürüyen bantlı ikinci pazar yeri. Pazar yerimiz tam olarak açıldığında her katta 200’e yakın esnafımız olacak. Üç katta toplam 600 esnaf olacak. Fuar alanındaki mevcut pazarımızı da kapatmayacağız. Oralarda da bir ihtiyaç mutlaka var. O bölge oldukça geniş otopark imkânı olan bir bölgemiz. O pazarımız da hizmet vermeye devam edecek” diye konuştu.

“Biz bunların hepsinin planlamasını yaptık”

Tekrar seçilmesi halinde Hükümet Konağı’nı yıkıp Kent Meydanı projesinin ilk etabını gerçekleştireceklerini kaydeden Başkan Çoban, “İkinci Vakıf İşhanı’nın yıkılması, Alaca Hamam’ın etrafının açılması ve raylı sisteme geçilmesi ise ikinci etap çalışmalarımız olacak. Daha sonra bunları yapacağız. Biz bunların hepsinin planlamasını yaptık” dedi.

“Karayolları’nın bulunduğu araziye 25 bin 500 metrekareye dev bir park yapıyoruz”

Yeni dönemde kadın, çocuk ve gençlere yönelik birçok projelerinin olduğunu belirten Çoban, “Karayolları’nın bulunduğu araziye 25 bin 500 metrekareye dev bir park yapıyoruz. Cumhuriyet Mahallesi’ndeki eski SSK Hastanemizin bulunduğu yere park ve spor alanı yapıyoruz. Stadyumun olduğu alana ise 20 bin metrekare yine dev bir park yapıyoruz. Yeni dönemde yemyeşil bir Afyonkarahisar olacak” diye bilgi verdi.

Program Gün FM, Radyo 03, Radyo Hisar, Armoni FM ve Radyo Tek’den ortak olarak yayınlandı.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır