passo
Çobanlar’da güzel şeyler oluyor

Çobanlar’da güzel şeyler oluyor

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Çobanlar Belediye Başkanı Ali Altuntaş konuk oldu. Altuntaş programda çalışmalarından bahsetti. “İlçemizde yaptığımız çalışmalar neticesinde, merkezi ve kırsal mahallelerimizde oluşan hayvansal atıkların bertarafı için proje çalışması yürüttük” diyen Altuntaş, “Bu atıklar gelişi güzel boş alanlara dökülerek, çok büyük çevre ve sağlık sorunlarına sebep oluyordu. Atıkların kazanımı için en uygun yöntemin […]

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Çobanlar Belediye Başkanı Ali Altuntaş konuk oldu. Altuntaş programda çalışmalarından bahsetti.

“İlçemizde yaptığımız çalışmalar neticesinde, merkezi ve kırsal mahallelerimizde oluşan hayvansal atıkların bertarafı için proje çalışması yürüttük” diyen Altuntaş, “Bu atıklar gelişi güzel boş alanlara dökülerek, çok büyük çevre ve sağlık sorunlarına sebep oluyordu. Atıkların kazanımı için en uygun yöntemin Biyogaz üretim tesisi kurmak olduğu düşüncesiyle proje sürecini başlattık. Çevresel açıdan kabul edilebilir bertaraf yöntemleri ile büyük ölçekte biyogaz dönüşüm sistemi olarak dikkate alındığında, bu atıklardan elektrik enerjisi üretilmesi ve ayrıca yan ürün şeklinde organik gübre ve tarımsal iyileştirme elde edilmesi mümkün olacak. Bu maksatla ilçemizde hayvan atığı biyogaz dönüşüm tesisi yapmak için seferber olduk ve kısa zaman içerisinde yap-işlet-devret modeli ile biyogaz tesisimizi ilçemize kazandırdık” diye konuştu.

“İlçemizi doğalgaza kavuşturduk”

“İlçemizi doğalgaza kavuşturduk” diyen Başkan Altuntaş, “İlçemize kazandırdığımız daha temiz ve ekonomik özellikleriyle vatandaşlarımızın yaşam konforunu artıracak doğalgaz çalışmalarımızı 2021 yılında ihalesini yaparak ilçemiz yeni mahalle istasyon caddemizden çalışmalarıma başladık” şeklinde değerlendirmede bulundu.

İlçelerini sıcak asfalt ile buluşturduklarını söyleyen Başkan Altuntaş, “Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığımız tarafından İlimize, Belediye ve Özel İdaremize Hibe verilen ve Valimiz Sayın Kübra Güran Yiğitbaşı’nın talimatları ile Genel sekreterliğimizle yapılan protokolle İl genel meclisi yol müdürlüğümüz tarafından çiftçilerimizin yoğun olarak pancar sevkiyatı yaptığı özel idare yol ağında olan 4 km yol ve imarımız içerisinde kalan kısımda aldığımız hibe bitüm ile İGM ile yaptığımız protokolle belirli ücret ödeyerek ilçemizi sıcak asfalt konforuyla buluşturduk” dedi.

“Tarım Lisesi yatırım programına alındı”

Çobanlar Tarım Lisesi’nin Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yatırım programına alındığını kaydeden Altuntaş, “Ayrıca Sağlık Bakanlığımız Tarafından Modern 10 yataklı ilçe hastanesi yatırım programının projesi son aşamaya geldi. Bu yıl sonuna kadar ihalesini yapıp yer tesliminide yaparak temelini atacağız” diye konuştu.

Yapılan çalışmaları ekibiyle gerçekleştirdiklerini kaydeden Başkan Altuntaş tüm çalışma arkadaşlarına teşekkür etti.

Altuntaş yayın sonrası Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar ile görüşerek yayın dolayısıyla Akar’a teşekkür etti. Akar ise Altuntaş’ın başarılı çalışmalarının devamını diledi.

Altuntaş yayın anısına Akar’a Türk bayrağı ve Kuran-ı Kerim hediye etti.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır