passo
“Çobanlar’da kadınlar üretime başladı”

“Çobanlar’da kadınlar üretime başladı”

Kadın Kültür Evleri ve Afyon Gün FM işbirliğinde düzenlenen Kadına Dair programına Çobanlar Kadın Kültür Evi Müdürü Sıla Görmüş, Çobanlar Kadın Kültür Evi Üretim İşletme Kalkınma Kooperatifi Başkanı Nermin Denk ve Kadın Kültür Evi Katılımcısı Rabia Dernek konuk olarak katıldı. “Üretimlere başladık” Çobanlar Kadın Kültür Evi’nin çalışmalarına pandemi kurallarına uygun olarak devam ettiğini belirten Çobanlar […]

Kadın Kültür Evleri ve Afyon Gün FM işbirliğinde düzenlenen Kadına Dair programına Çobanlar Kadın Kültür Evi Müdürü Sıla Görmüş, Çobanlar Kadın Kültür Evi Üretim İşletme Kalkınma Kooperatifi Başkanı Nermin Denk ve Kadın Kültür Evi Katılımcısı Rabia Dernek konuk olarak katıldı.
“Üretimlere başladık”
Çobanlar Kadın Kültür Evi’nin çalışmalarına pandemi kurallarına uygun olarak devam ettiğini belirten Çobanlar Kadın Kültür Evi Müdürü Sıla Görmüş, “Kadın Kültür Evleri kadınlarımız için düşünülmüş çok yararlı bir proje. Sayın Valimiz Gökmen Çiçek ve Saygıdeğer Eşleri Sümeyra Çiçek başta olmak üzere Çobanlar İlçe Kaymakamımıza ve Çobanlar Belediye Başkanımıza ve tüm emeği geçenlere çok teşekkür ederim. Kadınlarımızla elele vererek güzel çalışmalara imza atıyoruz. Üretimlere başladık” diye konuştu.
“Birçok projemiz var”
Serada üretilen çiçeklere saksı yapmaya başladıklarını söyleyen Çobanlar Kadın Kültür Evi Üretim İşletme Kalkınma Kooperatifi Başkanı Nermin Denk, “İlk parti ürünlerimizi gönderdik. Üretimlerimizi çeşitlendirerek devam edeceğiz. Birçok projemiz var. Katılan kadınlarımız çok mutlu. Onların aile bütçelerine küçük birer katkı sunmalarını sağlamak bence çok anlamlı. İyi ki Kadın Kültür Evlerimiz var” şeklinde değerlendirmede bulundu.
“Yapılan çalışmalar bizleri ekonomiye kazandırma amacı taşıyor”
Çobanlar ilçesinde Kadın Kültür Evi’nin açılması nedeniyle çok mutlu olduğunu söyleyen Kadın Kültür Evi Katılımcısı Rabia Dernek, “Ben üniversite öğrencisiyim. Pandemi nedeniyle uzaktan eğitimlerimiz sürüyor. Boş zamanlarımı ise Kadın Kültür Evi’nde geçiriyorum. Yapılan çalışmalar bizleri ekonomiye kazandırma amacı taşıyor. Tüm emeği geçenlere teşekkür ederim” diye konuştu.
Yayın gün anısına çekilen fotoğraflar ile son buldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır